Miehellä vakavia narsistisia piirteitä. Järjestää tahallaan vaaratilanteita joissa olen loukannut itseni. Miten sellaisesta saa avioeron menettämättä henkeään? 😥 pelkään häntä.
Miten erota narsistimiehestä?
Anonyymi-ap
2102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hakemalla apua, sitä varten on olemassa esim. Poliisi, jos koet henkistä/fyysistä väkivaltaa, tai miehesi rajoittaa elämääsi/aiheuttaa sinulle kärsimystä. Ei ole normaalia käytöstä häneltä, jos joudut elämään pelossa.
Olen tehnyt sen. Hän uhkasi minua jos lähden. Menin miehen poissa ollessa lasten kanssa vanhemmille. Soitin ja sanoin etten tule takaisin. Turvakodit, sairaala tai mikä vaan auttaa sinua alkuun. Mene mt vaan pois silmistä ja hänen läheisyydestä. Poliisikin saattaa auttaa. Sieltä saat nopeimmin tietoa kun kysyt kuinka menetellä. Nauhota salaa kaikki puhelut mitä puhut ihan kenenkä kanssa vaan. Jälkikäteen oikeudessa ihan päteviä.