Kuuntelin tossa heidän tuotantoa eilen ja tännään ja ihastuin siihen että kyky löytää melodiakoukkuja on valtaisan suuri että esim levyllä parallel dementia löytyy niin monta kappaletta jotka vois soida tietyillä radiokanavilla vaikkei tämä musa ole mitään kovin radio-orientoitunutta eikä varmaankaan ole tarkoittaneetkaan tehdä semmosta radiomusaa. Toisaalta voi olla radiokanaviakin (who knows??) jotka tällaisia pyörittelevät, en tiedä. Jokatapauksessa kyky luoda koukkuja ja syvyyttä ainakin löytyy paljon ja tietynlaista rentouttavaa musaa että jos ahdistaa joku asia niin tämä rentouttaa . en ainakaan vielä löytänyt yhtään levyarvostelua tästä yhtyeestä mut pittää yrittää etsiä. Jos joku löytää levyarvostelun niin voisitko panna linkin tohon tämän postaukseni alapuolelle, kiitos.
Kirjoittaja juha pohjola
terminal 7 yhtye ei kierrätä liikaa omia kappaleita ja yhtye on isojen melodioiden äärellä
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533532Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe292944- 282594
- 762494
- 182221
- 522202
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111593- 171515