SINULLE SASSE75

olen huomannut että yrität kaupitella oriflamen tuotteita melkein kaikille täällä, jos oikein käsitin niin 'Yritysten mainonta ja markkinointi ei myöskään kuulu keskustelupalstoille', joka nimenomaan lukee säännöissä...
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#saannot
101183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kun kysytään tuotetta johonkin tarkoitukseen, niin kerron mitä omalla kokemuksella olen hyväksi todennut. (aika usein se on Oriflame. ei kuitenkaan aina) Kukaan ei edes tiedä mun niitä myyvän, ellei katso mun profiilia tarkemmin.

Sitäpaitsi, jos joku esim. Rovaniemeläinen haluaisi multa jotain ostaa, en edes myisi vaan ohjaisin paikallisen myyjän pakeille.

Jos mä sun mielestäni kauppaan, niin sitten kauppaa moni muukin mainitsemalla tuotteitten merkkejä.

Äänestä
  • suosittelu ja kauppaaminen on eri asia!

    Äänestä

  • gdttu kirjoitti:

    suosittelu ja kauppaaminen on eri asia!

    En ole kaupitellut. Vai lukeeko jossain lähettämässäni viestissä, että tilaa multa tätä ja tätä tuotetta?

    Äänestä

'Yritysten mainonta ja markkinointi ei myöskään kuulu keskustelupalstoille'!!!!!!

Etkö ymmärrä!??!
tiedoissasi lukee että myyt kosmetiikkaa, ja silti mainostat oriflamen tuotteita täällä kaikille! en usko että käytät kaikkia niitä tuotteita joita suosittelet täällä!!!

Äänestä
  • niin teidän elämänne helpottuu! :o)

    _o/

    Äänestä

PIILOMAINONTAA sanon minä!

Äänestä

Heh, aikas hauska homma koska itse huomasin sen vasta sen jälkeen kun luin sinun kertomuksesi ja sitten muita keskusteluja..mielestäni aika tyhmää,kun alkaa tarkemmin ajattelemaan!joten kaikille; mielestäni ei kannata kuunnella sassee!!! >:)

Äänestä

tarkemmin kun luen aiempia viestejä, niin jokainenhan piilomainostaa omia suosikkimerkkejään... Heitän hernepussin, ottakaahan koppi, ettei vaan lopu kesken! Hernepussin merkkiä en kerro sattuneista syistä.

Äänestä
  • itse en ainakaan ole mainostanut täällä yhtään mitään merkkiä!! ja luulen että jos joku sanoo että vaikka lumene on mielestäni hyvä merkki, niin en usko että se vastailee kaikkiin keskusteluihin ja sanoo vain ja ainoastaan aina että lumene, niinkuin tämä sasse tekee... mutta ei voi mitää, uskokaa mihin haluutte!

    Äänestä

  • joopajoo kirjoitti:

    itse en ainakaan ole mainostanut täällä yhtään mitään merkkiä!! ja luulen että jos joku sanoo että vaikka lumene on mielestäni hyvä merkki, niin en usko että se vastailee kaikkiin keskusteluihin ja sanoo vain ja ainoastaan aina että lumene, niinkuin tämä sasse tekee... mutta ei voi mitää, uskokaa mihin haluutte!

    Muistan kyllä sassen haukkuneen täällä joskus oriflamen shampoita ja hoitoaineita surkeiksi. Ja on jollekin suositellut myös toisen firman, en kyllä muista minkä, Aloevera-tuotteita. Että ei se nyt ihan aina oriflamea kehu. Enkä mä ainakaan edes tajunnut sen myyvän niitä ennen kun tää haloo nousi. Ei sen puoleen, ei olisi häirinnyt vaikka olisinkin tajunnut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fifi kirjoitti:

olen huomannut että yrität kaupitella oriflamen tuotteita melkein kaikille täällä, jos oikein käsitin niin 'Yritysten mainonta ja markkinointi ei myöskään kuulu keskustelupalstoille', joka nimenomaan lukee säännöissä...
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#saannot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu