Että jääny kai niin tosi pienelle huomiolle. Noh mä päätin sitten tutkia hänen musaa ja yllätyin että onpas harvinaisen aliarvostettu että ei edes riitikotkaan paljoa huomioineet tai sitten multa on menny jottain ohi , onko?
hämmästyin arttu snellmannin kyvystä luoda musataidetta että etenkin tietyt hänen teokset on enemmän kuin biisejä että ne on lähinnä musataidetta ja hänen kohdalla tietynlainen rento ote ei tarkoita kieli poskella-meininkiä mutta tietty rento juttu joka kolahtaa koska meno on niin aitoa ja rentoa.
kirjoittaja juha pohjola
arttu snellman josta en ole nähäny sen musasta edes ammattikriitikoiden arvosteluja
Anonyymi-ap
0
52
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624479KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1593368Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582687Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492594- 1352537
- 241903
- 241731
- 301636
- 1741600
- 391297