Tuola alempana ollaan eri mieltä mutta minä olen ihmetellyt miksi kadulla vastaantulevat naiset eivät enää juurikaan sykähdytä. Sitten sen hoksasin: hiustyyli !!
Naisiet pääsääntöisesti kasvattavat pitkiä hiuksia. Ja kun juodan vettä ja paastotaan koko ajan, ne ovat ohuita, latvat epätasaiset mutta "pitkät hiukset pitää olla" vaikka henki menisi. Suurimman osan hiukset näyttävät siltä että niitä ei ole leikattu kymmeneen vuoteen. Ne ovat epäsiistit.
Jos verrataan nykyistä katukuvaa esim. -80 tai -90 lukuun niin silloin naisilla oli paljon monipuolisempi hiustyyli. Oli permanenttia, lyhyttä niskatukkaa. Oli kleopatratukkaa ja dingo-tukkaa.
Nykymuotia kun katsoo niin mieleen tulee p***no-elokuvien mustaksi värjätyt tai blondatut hiukset. Koskahan naiset ymmärtäisivät että hiusten pituus ei luo seksikkyyyttä tai naisellisuutta?
Naisten hiusmuoti
Anonyymi-ap
0
57
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017663Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?445434HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042950Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki432575- 1712423
- 241914
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t81889mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121752Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1401728Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111638