Tuola alempana ollaan eri mieltä mutta minä olen ihmetellyt miksi kadulla vastaantulevat naiset eivät enää juurikaan sykähdytä. Sitten sen hoksasin: hiustyyli !!
Naisiet pääsääntöisesti kasvattavat pitkiä hiuksia. Ja kun juodan vettä ja paastotaan koko ajan, ne ovat ohuita, latvat epätasaiset mutta "pitkät hiukset pitää olla" vaikka henki menisi. Suurimman osan hiukset näyttävät siltä että niitä ei ole leikattu kymmeneen vuoteen. Ne ovat epäsiistit.
Jos verrataan nykyistä katukuvaa esim. -80 tai -90 lukuun niin silloin naisilla oli paljon monipuolisempi hiustyyli. Oli permanenttia, lyhyttä niskatukkaa. Oli kleopatratukkaa ja dingo-tukkaa.
Nykymuotia kun katsoo niin mieleen tulee p***no-elokuvien mustaksi värjätyt tai blondatut hiukset. Koskahan naiset ymmärtäisivät että hiusten pituus ei luo seksikkyyyttä tai naisellisuutta?
Naisten hiusmuoti
Anonyymi-ap
1
230
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3805873- 795269
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484306- 523921
- 523699
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1613381Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky483135- 432269
- 492195