Onko miehet yleensä niin kylmiä tai tunteettomia. Minä olen ollut pari vuotta kaveri yhden miehen kanssa. Olemme pari kertaa harrastaneet näitä yhden yön juttuja. Toinen kerta tapahtui juuri vähän aikaa sitten. Ajatteleeko miehet että siitä saa hyvää tyydytystä, vai onkohan siinä vähän enemmän pelissä sillä olemme kuitenkin kavereita..
kaverin kanssa
seksiä
72698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joko ajattelee että saa hyvän tyydytyksen tai sitte tykkää susta enemmän ku kaverin sopis. Tosin yleensä miehillä on rohkeutta olla tunteistaan rehellisiä eivätkä pelaa mitää pelejä vihjeillä niinku naiset mistä ei kukaa ota selvää. Kysy siltä, se varmaa tietää.
hei.. veikkaan, että mies on vaan niin puutteessa, että on jo vähän epätoivonen..
sillointällöin tyhjäks, sillon on tällanen vakihoito hyvä olla olemassa. tunteita siinä ei ole mukana, pelkkä mekaaninen toimitus, parempi kuin hanskan käyttö.
Kaverin kanssa on tullut nussittua, ei se sitä tarkoita että siinä mitään tunteita olisi mukana. Olen monta kerta tehnyt saman jutun kuin sinä ja olen huomannut sen huonoksi ideaksi. Naisilla on vain pirun paha tapa ottaa asiat liian vakavasti. Ei se sänkyyn meno mitään vielä tarkoita, todennäköisesti kaveris luuli vain tehneensä sulle palveluksen.
totta.. niinhän se on. Ja parempi niin, sillä ei olisi kiva menettää hyvää kaveria sotkemalla tunteita mukaan.
Ei kannata menettää hyvää kaveria tuollaisen takia, siinä olet ihan oikeassa..mutta tuollaisesta sekoilusta tulee aika helposti tapa, tiedän sen kokemuksesta.
Kannattaa viettää aikaa toisen kanssa, niin sitten sen näkee...paha sitä on sanoa kun me miehet olemme erillaisia. Hyvä suhde-elämä perustuu hyvään ystävyyteen, kun ystävät voi puhua myös asioista.Jos kommunikaatio ei toimi niin ei jää kun fyysisyys, eli seksi ja jos sekään ei toimi niin ero vaihtoehdoksi. Minun mielestä.