Yli 50v. nainen, kampaajalla tulee olo että pakko leikata lyhyet hiukset - olenko ainoa ?
Haluaisin kasvattaa edes olkapäille asti hiukset, mutta viimeksikin kävi niin että hupsista vaan taas leikattiin niskasta monta senttiä lyhyemmäksi….
Noh kun aloin kysyä miksi ja sanoin, että juurihan sanoin että saa kasvaa nyt vain siistimistä - vastaus oli että pakko lyhentää! Ja ettei minulle sovi pitempi malli…
Etuhiukset haluaisin lyhyemmäksi malli joka leikataan sivulle päin kaartuvaksi, noh nehän on sitten pakko olla pitkät….
Tällä hetkellä niska nyrhitty lyhyeksi, seassa yksittäisiä pitkiä tupsuja. Toisella sivulla päällä leikattu suoraan katki puolesta välistä, alta eripituisia tupsuja. Toinen puoli melko tasapitkää.
En tiedä mihin kampaajalle enää uskallan mennä.
Ymmärrän kyllä, että luonnontaipuisat hiukset on hankalammat leikata mutta kyseessä vuosia kampaajana työskennellyt ihminen.
Yritän tässä lohduttaa itseäni, että hiukset onneksi kasvava luonnontuote mutta tällä hetkellä ei lohduta yhtään.
Pitkät vai lyhyet hiukset ?
6
424
Vastaukset
- Anonyymi
Pitkät hiukset vanhalla naisella (yli 50 v.) on melkein aina homssun näköistä.
- Anonyymi
Miksi olet sitä mieltä ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi olet sitä mieltä ?
Roikkuvat hiukset, valahtaneet kasvot ja huono ryhti on aika paha yhdistelmä. Kaikki pyrkii maata kohti, se on surullisen näköistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Roikkuvat hiukset, valahtaneet kasvot ja huono ryhti on aika paha yhdistelmä. Kaikki pyrkii maata kohti, se on surullisen näköistä.
Kaikilla yli 50v. ei ole huono ryhti, pitkiä hiuksia voi laittaa kiinni tosi nätisti.
Ja ennen kaikkea hymy kaunistaa jokaisen ihmisen ulkomuodon ! ❤️
- Anonyymi
Riippuu varmasti myös hiuslaadusta, ohut hiuslaatu on helposti kuin hiiren häntä.
Mutta jos on paksut ja hyvin hoidetut hiukset ne jo näyttävät hyvältä.
Itsellä suht paljon hiuksia, mutta hiuslaatu hento. Välillä annan hiusten kasvaa, mutta sitten menee hermot kun tulee lämpimät kelit niin niska aina hikimärkä!
Mutta ihan lyhyttä en leikkauta, koska olen erittäin laiska laittamaan tukkaa mitenkään!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658