Puoliso ei tullut yöksi kotiin

Anonyymi-ap

Tiedän että tämä ei ole paras paikka tästä kertoa mutta haluan purkaa tunteita ja mahdollisesti saada neuvoja miten toimia.

Puolisoni lähti eilen klo 14 aikaan kylälle näkemään kavereita ja oli siitä sitten jossain vaiheessa siirtynyt jonnekin muualle. Kukaan ei tosin osaa sanoa että minne tarkalleen tai että kenen kanssa/luokse meni.
En ole saanut häneen yhteyttä klo 20 jälkeen, klo 21-24 linja varattu. Viestit meni vielä ennen klo 22 läpi. Mutta siitä lähtien mennyt puhelut vastaajaan joten luultavasti puhelin sammunut(kello on 6 nyt)
Puolisoni ei ole saapunut kotiin, en tiedä missä hän on, en saa häneen yhteyttä, en saa yhteisiin kavereihimme yhteyttä ja olen huolissani että jotain on sattunut, koska tämä ei ole ollenkaan puolisoni tapaista. Hän on aina tullut ennen kahta kotiin, ilmoittanut jos puhelimesta akku vähissä.
Mitä teen? Olen tosi huolissani enkä tiedä keneen enään ottaisin yhteyttä, vai pitäisikö vain odottaa ja katsoa jos hän saapuisi kotiin? Koitin soittaa sairaalaan mutta koska avopuoliso, he eivät voi luovuttaa tietoja siitä onko vai eikö hän ole siellä. Voinko ottaa yhteyttä poliisiin, kauanko pitää odottaa että voin tehdä niin?

4

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Selvisikö? Olisiko joku muu lähiomainen jolle sairaala antaisi tiedot (vanhemmat tms.) johon kannattaisi olla yhteydessä? Ja voihan poliisiin olla huolesta yhteydessä, vaikka välttämättä ei vielä parin tuntia häviämisen jälkeen tapahtuisi nyt mitään heidän toimesta.

      • Anonyymi

        Ei ole vielä selvinnyt ja lähiomaisia hänellä ei ole. Kaikki mahdolliset kauhu skenaariot olen käynyt mielessä läpi mutta toivon että on jonkun kaverin tykönä tai putkassa ja koitan saada ainakin hetken nukuttua. Mutta jos hänestä ei puoleen päivään mennessä kuulu niin olen poliisiin yhteydessä😓


    • Anonyymi

      Soita poliisille. Neuvovat sitten. Jos ei ole tavallista käytöstä, kertovat kyllä, miten toimitaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      52
      4174
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      287
      4078
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      142
      3579
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3525
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      68
      2585
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      30
      2417
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1865
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      66
      1767
    9. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1660
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      99
      1609
    Aihe