Eilisessä Tähdet, Tähdet-ohjelmassa taas nähtiin, miten todellisten taiteilijoiden ja lahjakkuuksien joukkoon on eksynyt helppoheikki, joka vähän räppää ( sehän on vaan puhumista) ja heittelee vitsin tynkää.
Kun tämä on luulo, että tietyllä taustalla ja laiskuuttaan kouluja käymättömyydellä än pääsee jotenkin vakavasti otettavaksi taiteilijaksi, kaikki verovarat lajilta pois !
Mene Fathi Ahmed kouluun ja opiskele oikea ammatti. Silloin maksat verojakin maahan.
Valtion otettava pois kaikki apurahat kulttuurista
4
212
Vastaukset
- Anonyymi
Maailmassa on kaikenlaisia taiteilijoita ja "taiteilijoita". Tästä tulee mieleeni juttu kuvataiteesta kymmenien vuosien takaa. 1960-luvulla Yhdysvalloissa joku piruuttaan ilmoitti taidenäyttelyyn muutaman maalauksen, jotka apinat olivat innoissaan saaneet aikaiseksi maaleja levitellessään.
Ne keräsivät kriitikoilta yksimielistä ylistystä. Mitä opimme tästä? Maalausten tekeminen kannattaa jättää apinoiden hoidettavaksi, sillä niille ei tarvitse maksaa palkkaa ja apurahoja. - Anonyymi
Se, että sekoitatte kulttuurin tai taiteen johonkin tv:n paskaohjelmaan ym. vatipäisyyksiin, riittää jo kertomaan, ettette ymmärrä puheenaiheistanne mitään.
- Anonyymi
Valtion on alettava valmistautua kaikin tavoin maailmansotaan, jotta turhaan sivistyksellä tuetut vatipäät saadaan kunnolla toteuttamaan itseään. Loppuu varmaan sitten se saatanan ruikutuskin kaikenlaisista asioista. Muuten tuskin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1331981
- 1211405
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401170Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3071131Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631112- 1411079
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk01072- 491069
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470937Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet94917