Putin varmisti Ukrainan iskun Punaiselle torille

Ampumalla Ukrainan markkinatorille jossa pelkkiä siviilejä joten vastaisku tilattu
8115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Todista, että käskyn antoi Putin, eikä joku ukrainalaisia vihaava venakkokentsu jostain azerbaidzhanista.

Äänestä

onko tämä noin 2023?

NYT: Ukraina tekikin iskun torille


Itä-Ukrainan Kostjantynivkan
kaupunkiin 6. syyskuuta osunut isku
osui torille, jossa kuoli 16 ihmistä.

Isku oli uhriluvultaan suurin Ukrainan
siviileihin kohdistunut isku useisiin
kuukausiin.

Nyt The New York Times kertoo, että
useimpien todisteiden mukaan
markkinoille osuneen ohjuksen ampuikin
Ukraina.

Tutkimus on osoittanut, että ammus oli
peräisin ukrainalaisesta kohteesta ja
tehty niin sanotulla
Buk-järjestelmällä.

ketkä tästä yllätty?

https://www.youtube.com/watch?v=ZgvkmRAOj6c


LOL

Äänestä

>Todista, että käskyn antoi Putin, eikä joku ukrainalaisia
> vihaava venakkokentsu jostain azerbaidzhanista.

Tää ei ole mikään käräjäoikeus nyt. Sotatoimia selvitellään sotakentillä, eikä täällä päätteiden äärellä viisastelemalla ja näpyttelemällä.

Äänestä

niin teki sodassa tehdään aina vastaiskuja

Äänestä

Eli Ukraina oikeuttaa sotarikoksen, jos toisen osapuolen ohjus on harhautunut torille.

Äänestä

Ei kukaan uskalla hyökätä ydinase valtiota vastaan. Hyökkäyksen kohteeksi joutunut ydinasevaltio olisi oikeutettu puolustautumaan ydinaseilla hyökkääjää vastaan.

Äänestä
  • Voi resukkaa et elä todellisuudessa. Kyllä se Ukraina vaan on uskaltanut.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Voi resukkaa et elä todellisuudessa. Kyllä se Ukraina vaan on uskaltanut.

    Outoa toimintaa venäjältä jos se antaa jonkun maan hyökätä sinne eikä näytä että hyökkäys sinne johtaa aina massiiviseen ydinase iskuun.

    Kohta natokin voi yrittää hyökkäystä venäjälle jos kerta venäjä sallii hyökkäykset maahansa vastaamatta ydinaseilla hyökkäykseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ampumalla Ukrainan markkinatorille jossa pelkkiä siviilejä joten vastaisku tilattu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu