Autoista

joo joo

Mitä mieltä olette kun sanotaan auton olevan miehelle "sen jatke". Eli mitä hienompi auto, sitä pienempi. Pitääkö paikkansa?

16

1434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo..

      Ei pidä. Olet katsonut liikaa televisiota.

    • paikkaansa

      Ei pidä paikkaansa että auto olisi "sen" jatke, joissain tapauksissa auto voi olla egon jatke, mutta ei läheskään kaikissa. Väittäisin että suurimmassa osassa tapauksia erikoinen auto on ostettu sen takia että omistaja siitä tykkää... Ainakin itse ostan autoni itselleni, enkä välitä siitä pitävätkö muut siitä vai eivät. Jos joku muukin tykkää niin hyvä niin... =)

    • matula

      Enpä usko yhteyttä noilla asioilla olevan mutta ihan varmaa tietoa tulee tässä: Se tapa ja tyyli miten mies käsittelee ja hoitaa autoaan kuvastaa suoraan häneen tapaansa kohdella naista.

      Siis pestyllä ja puhtaalla autolla sulavasti ajava antaa varmasti myös naiselleen hyvän kohtelun ja hyväilee takuuvarmasti molempia yhtä sievästi ja hellästi.

      • Oldie

        ... antaa autolle hirveetä sikaa jatkuvasti? :^)


      • Asiasta huvittunut
        Oldie kirjoitti:

        ... antaa autolle hirveetä sikaa jatkuvasti? :^)

        Ajelee varmaan naistaankin säästämättä :)


      • Athe

        Mulla ainakin hieman toisenlaisia kokemuksia..


    • kun.

      isokaluinen mies ostaa hienon auton niin kalu rupeaa kutistumaan, vai?

    • Oldie

      En epäile hetkeäkään etteikö autoja käytettäisi säännöllisesti kalunjatkeina. Toisaalta kääntäen p*ska kottero ei tarkoita automaattisesti isoa melaa.

      Pointti on sikäli kuitenkin turha, että testatusti autolla ei voi tehdä minkäänlaista vaikutusta kuin murto-osaan naisista.

      • mari

        naisnäkökulmasta. Ei miestä auto auta, jos ei kiinnosta itse mies. Itse pidän autoista, erilaisista, mutta ei sen takia tai siitä syystä miestä valita.


      • miehiin ;)

        Ihan totta, pointti on yleisesti ottaen turha - vaikken sano, etteikö blondi voisi tuntea vetoa avoautoon... Mutta oikeasti minusta autoa käytetään pikemminkin toisille uroksille pullisteluun. :)


      • Oldie
        miehiin ;) kirjoitti:

        Ihan totta, pointti on yleisesti ottaen turha - vaikken sano, etteikö blondi voisi tuntea vetoa avoautoon... Mutta oikeasti minusta autoa käytetään pikemminkin toisille uroksille pullisteluun. :)

        Epäilemättä voikin tuntea vetoa, mutta se ei valitettavasti ole mikään vakio. Vein tuossa hiljattain erään blondin ilta-ajelulle avoautolla eikä siitä tietenkään mitään seurannut.

        Kivaa oli silti :)


    • Kalliin auton omistaja

      Tuo peniksen jatkehan juontaa siitä, että köyhillä tunareilla ei itsellään ole varaa kuin romuun ja johonkinhan se kateus on purettava.

      Mitä tulee siihen, että houkutteleeko hieno auto naisia, niin kyllä houkuttelee - se on fakta.

      Kallis autohan on enemmän kuin usein (Ei aina!) merkki myös menestyksestä ja siitä, että taloudellinen puoli on kunnossa. Menestys ja raha houkuttelee, sitä lienee turha kenenkään kiistää.

      Mitä omaan autooni tulee, niin minä ajelen kalliilla autolla siksi, että minulla on siihen varaa ja elämästä pitää otta kaikki ilo irti. Rahoja ei hautaan mukaan saa. En ajele romulla vain sen vuoksi, että joku kateellinen saisi paremmin nukuttua yönsä.

      • sdasad

        ---


      • kullijoonas

        minä ajan halvalla paskalla saadakseni pimppiä. Ja hyvin on toiminut. Vuosihanke 40000e ja auton arvo on n. 210e. Onko suhde oikea?


    • Vaimolla 80 D-D

      Vaimo ajelee autolla vm. 2003 hintaluokka 28.000 ecua.
      Itse ajelen autolla vm. 1998 hintaluokka 8.000 ecua.
      Eikä ole pili yhtään pienentynyt.

    • Mik26

      Koska en omista autoa, niin täytyy vain olla samaa mieltä tässä asiassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      649
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      616
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      76
      590
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      104
      574
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      547
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      513
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe