vaikka rusketun aika helposti, ni pian se hieno rusketus vaa..häviää. siis voi puhua jopa viikosta, jos kasvoista on kyse.. pesen kasvot aamuin illoin, mutten mitenkään kovakätisesti..siis kysynpä vaan että miten ihmeessä saan mun rusketuksen pysymään ??!
kestävä rusketus?
6
4689
Vastaukset
- ex-rusketus
Mulla on sama ongelma.
Helposti rusketun, mutta se myös helposti häviää!
Ideoita? After Sun:it ei auta...- ruskettua...
minä rusketus tosi huonosti ja oon yrittänyt olla paljon aurigossa mut ei vaan tuu kunnon rusketusta... miksi mitä tehdä...
- maikki
Omasta kokemuksesta voin sanoa että Vivida Sun -kapselit on hyviä. Niiden käyttö pitää aloittaa jo ennen (n. 2vkoa) kun aloittaa auringonotonja jatkaa vielä auringonoton jälkeen. Yhdestä paketista riittää kaheks kuukaudeks.
Mutta mikään rusketus ei kuitenkaan ole pysyvä ellei jatka auringonottoa, niin se vaan on. Talvella sitte solariumiin, airtanningiin tai käyttää itseruskettavaa, jos haluaa olla ruskettunut.- Elviira
Auttakaa noi pillerit myös siihen kuinka helposti ruskettuu? Ite meinaan rusketun hyvin,mutta tosi hitaasti..Eli täytyy olla ihan mielettömän kauan auringossa.
- mutta
Elviira kirjoitti:
Auttakaa noi pillerit myös siihen kuinka helposti ruskettuu? Ite meinaan rusketun hyvin,mutta tosi hitaasti..Eli täytyy olla ihan mielettömän kauan auringossa.
suosittelen kokemuksesta Imedeen kapseleita. Auttavat ruskettumaan ja pidentävät rusketusta. On myös after suneja jotka lupaavat pidentää rusketusta!
- rusetkusta
No toi Mytanin rusketuspilleri on yks vaihtoehto.. sitte on rusketusvoiteet. tos linkki
http://hyvinvointishop.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3743214Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151526En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33857