Eikö kukaan ole tajunnut tehdä työttömillä bisnestä malliin että hakee työttömien puolesta töitä. Työttömyyskorvauksen saamisen edellytys on hakea 4 työpaikkaa/kk. Yritys voisi periä 1e maksun joka työpaikka hakemuksesta, näin työttömän kulut 4e/kk. Näin ei ole pelkoa karenssista. Palvelu olisi henkilöille joita ei työ kiinnosta.
Työttömille oma automaatti!
7
229
Vastaukset
- Anonyymi
aika lailla tuollaista vuokratyöbisnes onkin.
- Anonyymi
Tekoäly hommiin ja anlysoimaan työpaikka.
Analyysin perusteella kirjoitetaan hakemus ja lähetään se rekryhenkilölle.
- Anonyymi
Toimintaa vartenhan on jo laitokset, ihmistenlaitokset. Kaikilla tosin ei ole lainkaan ekotekoja.
- Anonyymi
Luuletko, että 1,5 tunnista on 1 e? Se aika menee hakemuksen tekemiseen ei siis työnhakupohjan kopiomiseen. Ei taida olla hirveästi kokemusta työnhakemisesta tai firman kulu- ja tuottolaskelman tekemisestä?
- Anonyymi
Siihen on jo palkattu verovaroilla työvoimapalvelujen henkilökunta. Heidän työ on hakea työtä työttömille. Eivätkö he ole tehneet työtään?
- Anonyymi
Ei todellakaan, kaukana on ne ajat kun työvoimatoimisto haki työttömille töitä! Nykyään heidän tehtävä on laatia kaikenlaista muuta kivaa esim cv-teko kursseja ja psykologien haastatteluja työnhaku apuna, puhumattakaan siitä että karenssit pitää saada vaikka väkisin
Jos jonkun mielestä kunnollinen työhakemus on yhden euron arvoinen, ei hän ole ikinä kunnollista työhakemusta tehnyt tai edes nähnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1943538Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123190Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411950Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721133
- 741120