Ihminen on ahdasmielinen, rajoittunut sekä kuvittelee taruja kun uskoo, että esimerkiksi elolliseen luontoon niin monta kertaa kuuluva kauneus olisi vain sattuman ja kehityksen tulosta.
Sattuma ja kehitys eivät pysty luomaan uutta ja varsinkaan, että se uusi olisi silmiähivelevän kaunista.
Varsinkin elollisessa luonnosta voi hyvin lukea Raamatussa ilmoitetun aidon ja alkuperäisen Luoja-Jumalan luovaa mielikuvitusta sekä monessa asiassa ylenpalttista yltäkylläisyyden tavoittelemista sekä toteuttamista.
Yleensä ateisteilla menee sormi suuhun tai sitten he rupeavat selittämään mielikuvituksellisia itsestäänevoluutiokehittymistaruja, kun ruvetaan keskustelemaan siitä, että miten elollinen luonto on saanut alkunsa pallollamme.
Täytyy joskus nostaa hattua ateistien mielikuvitukselle, kun he ovat sorvanneet teorioita siitä, että miten heidän ajatuksiensa mukaan ei ole lainkaan Jumalaa tai siihen viittaavaa, ja varsinkin Raamattuun uskovien uskovaisten Jumala sijaitseekin ateistinen mielestä vain heidän korviensa välissä!
Oikea ja alkuperäinen Raamatun Jumala ei ole mikään korvienvälijumala, vaan hän on elävä ja voimallinen, jopa kuolleen ihmisen pystyy herättämään henkiin; ja hän on se joka on koko maailmankaikkeutemme luonut, ja kutsuu jokaista tähteä omalla nimellä.
Ja tämä samainen Luoja-Jumala rakastaa varsinkin ihmisiä niin paljon, että tuli Jeesuksessa meidän keskellemme; ja tämä Jumala antoi tämän Poikansa Jeesuksen kärsiä ja kuolla ristillä kärsien tämän ihmisten SIJAISENA, että kun USKOO tähän ristillä kärsineeseen sekä kuolleeseen Jeesukseen, on vapaa pahojen tekojensa rangaistuksesta vaikka olisi ollut murhamies, ja saa kuoleman koittaessa paikan ikuisessa Paratiisissa.
Tahdotko sinäkin rakas ateisti uskoa tuohon ristillä kärsineeseen ja kuolleeseen Jeesukseen joka vieläpä ylösnousi haudasta, joka on ilmoitettu Raamatussa?
Jos tahdot aidosti ja kokosydämisesti uskoa Jeesukseen rakas ateisti, niin sinulle käy lopulta hyvin sekä onnellisesti!
EI SILMIÄHIVELEVÄÄ KAUNEUTTA TULLUT LUONTOON SATTUMASTA
6
71
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö itselleen valehteleminen vastoin parempaa tietoa käy joskus raskaaksi?
- Anonyymi
Kaikki loputon kauneus kaikki järjettömyys
Kaikki ruoskivat toiveet
Kaikki päättämättömyys
Ovat lopulta tarkoituksen palasia
Osa arvoitusta valot pimeyksien reunoilla... - Anonyymi
Ok. Onko sinulla muitakin harhoja?
- Anonyymi
vastaan taas uudestaan sinulle , kennokonna siinä on vasta söpö elukka mutta vain toisen kennokonnan mielestä !!!
- Anonyymi
evoluutio luo ihmeellisiä lisääntymismekanismeja
- Anonyymi
Eveluution myötä ihmiselle on kehittynyt kauneuden taju, joka aiheuttaa sen silmiähivelevän kauneuden, jota ihminen luonnossa näkee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1125117
- 644959
- 884036
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753550Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv593101- 432741
- 152267
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️451827- 361688
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371598