...lievästi heikkolahjainen, savolaisena huumorimiehenä esiintynyt, Risse on kadonnut? Täytti ennen palstaa paljoilla kirjoituksillaan. Käytti välillä naispuolista nimimerkkiä Interlocutrice.
Minne ja miksi...
Anonyymi-ap
20437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Niin, Disse ääntyy täällä lännessä risse, huumorilassa kai tisse.
Hänet valittiin paaviksi ensimmäisenä savolaisena.
Eikö sitten ennestään ollut paavi? Minä kun kirjoituksiensa perusteella luulin, että oli. Varmaan Avignonin paaveja, silti ranskan taidoissaan aloittelija, ja sukupuolestaan epävarma, ehkä samaa porukkaa kuin naispaavi Johanna.
Okei.. kattelin kanssa, että valkea savu tuprutteli jotenkin kierosti ilmoille Vatikaanin piipusta. 😄
Ei maar, dissellä oli ihan hyvät jutut. Vois tehdä comebackin vaikka nimimerkillä Disseisbackagain.
Se sai metrotolkulla raittiuvalistusta kaikilta raittiilta, älykkäiltä ja nuhteettomilta palstalaisilta.
Näin onnistuimme karkoittamaan pahat tavat palstalta! 🏆
- metritolkulla raittiusvalistusta -
Niin mitä helvettiä jollakin sanalla kuin "rakkaus" ei aiheuta mitään ainakaan s ei aiheuta seksiä eikä rahaa on vain SANA kuin on myöakin sana on BANAANI.
Selittäkää naiset mitä rakkaus aiheuttaa?
Jotain käytönnön juttua eikä kuvitelmia.
Älähän nyt kiivastu. Osa naisista osaa selittää hyvin, että kaipaa ihastua johonkin, mutta osa mieltää että koko sana on banaali. Moni toivoo kuitenkin, että asia olisi toisin.
Ainoa täysjärkinen ja mielenkiintoinen.
Vanha haahka Liner ajoi sen pois.
Moi disse! Mitä kuuluu?
Ehkä hän vittuili joillekin väärille ihmisille jotka sitten tappoivat hänet tai teki itsemrhan, tai muuttui transvestiitiksi.
Muuten kun itselläni sähkö-musiikin päivä, loppui jo ACDC:;n kokoelmakin kuuntelin, nooh:
Vähän maskuliininen kappale ja levykin: Helix - Women, Whiskey And Sin.
Levy: White Lace and Black Leather.
- melodisempaa Heavy Rockia.
Eiköhän Dissellä ole elämä palstan ulkopuolella (niin kuin meillä muillakin takavasemmalle hävinneillä). Kun on elämä ja vanha kuona on jo käsitelty loppuun, ei palstalle ole tilausta. Tuntemattomien veetuilu ei riittävä syy motivoimaan palstalla käymiseen.
Dissellä on kaikki kunnossa eikä ainakaan toistaiseksi ole tarvetta palata "toimistolle". Ei ehkä ikiniä, mutta mistäpä tuotakaan etukäteen tietäisi.
Onko paaviksi valinta ylpistänyt dissen?
Haha! Trollit ikävissään, kun en tule verbaalisti vääntämään niskoja nurin. 😁
Juu.... Ei oo tämän saitin tarjonta mun makuun.
Tajusin, että huidoin ilmaa vaan.
Huomasin, että aloin olee ilkeä kaikille. 🤔 En oikeastaan enää ollut se mitä olen irl.
Täällä on (ja muuallakin vst. anonyymipalstoilla ) liikaa negatiivista ainesta... Ei tälläistä tarvitse sietää ja koettaa etsiä muka positiivista, vaikks onhan niitäkin täällä...
Mutta mulle ei tää formaatti sovi.
Elämänlaatu on parantunut kun en täällä roiku enää. 🙂
https://youtu.be/oVt4yIM1LJg?si=A6205-_mhVwEDCWX
Mut ottakaahan rennosti täällä, pitää liitää taas. 🙂
Onnittelut paaviudesta!
Kiitos. Parempi olla pope kuin tsvallasi poo....😃
https://youtu.be/ofmzX1nI7SE?si=cK0oEE7Gpm1iAtor
Tiedänhän mä mitä friikit sanoo...😄
pippelitön savolsinen parempi kuin huora Helsingistä, vai miten se menikään...
Vyöryvä mato aikaisen linnun syö, ja vierivä kivi murskaa madon... koukkuun...
Itse itseään huumorimiehiksi luulevia heikkolahjaisia emme takaisin kaipaa, mutta tunnemme sääliä, ja siksi kyselemme, miten he nyt voivat.
tuo joku pelijuttu nuorison ja varsinkin masentuneiden tyttöjen kanssa ajattelin voisin ehkä auttaa... eli minkälainen peli olisi hauska.
Var,maankin syksyllä gtai no... ehkä tuo ideakin jo piristi vähän masentuneita... syksyllä olisi jotain tietokoneiden uusintaa silloin voisin lähteä kaupungin juttuun parantamaan masentunutta nuoriso pelit.
En saa palkkaa kai noin saada ehkä muutaman euron päivässä..