Se arka aihe on tietenkin se, että Erika Vikman on kateudesta vihreänä, koska häntä ja vain häntä ei ylistetä. KAJ ja Erika esiintyivät Sveitsissä Suomen ja Ruotsin suurlähetystöjen yhteisissä bileissä. KAJ antoi Ylelle diplomaattisen haastattelun. Yle ei julkaissut Erikan kommentteja jutussaan. Erika oli ehkä siinä mielentilassa, ettei kommentit olleet julkaisukelpoisia.
https://yle.fi/a/74-20160979
Suurin osa suomalaisista toivoo KAJn voittavan. Erikaa ei haastateltu arasta aiheesta.
6
133
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi taiteilija-Erika voi aina ottaa pyllistyskorttinsa esiin.
Erika Vikman teki viisutapahtuman lavalla jotain hätkähdyttävää
https://www.is.fi/viihde/art-2000011225287.html- Anonyymi
Minihameessa pyllisti yleisölle, just. Tulisi ja menisi jo koko euroviisut,loppuisi tuo tykitys Erikasta joka mediasta.
- Anonyymi
Se on niin hävettävä tuo Vikamanin esitys! Miten ihmeessä Yle on tuollaisen yleensä hyväksynyt osallistumaan alun perinkään koko kisoihin!
Ja suomalaiset vielä menevät äänestämään se edustajakseen!! Herranen aika mitä porukkaa!! - Anonyymi
Suurin osa suomalaisista viis veisaa viisuista.
- Anonyymi
Oma arvioni on, että viisut kiinnostaa jollain tasolla noin 40% suomalaisesta aikuisväestöstä.
Joku pikku galluptutkimus tehtiin pari päivää sitten. Kysyttiin suomalaisilta kummalle toivoo voittoa, Eerikalle vai KAJlle. Vastanneista vajaa 20% toivoi voittoa Eerikalle.
- Anonyymi
Ihana Erika sijoittunee vähintään viiden parhaan joukkoon,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665605Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti942951- 2742611
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä232219Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581349Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131233- 881165
- 901146