Tänään pelatussa Veikkausliigan ottelussa SJK-VPS oli , arki-illaksi, uskomattomat 6075 katsojaa, hienoa , että Seinäjoelle on saatu SJK-hurmos!
SJK-VPS ottelussa 6075 katsojaa tänään!
10
268
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno juttu, kerrankin jotain positiivistakin tapahtuu
- Anonyymi
Tuohon vaati Vaasalaisetkin katsojat , ei pelkoa ei tuo hurmos kestä. Vaikka 4000 "katsojaa" on ensi pelissä, ne vain istuvat kaikki kaljalla sisätiloissa.
- Anonyymi
Kylläpä vaan hurmos kesti, sillä viimeisessä runkosarjan ottelussa oli myös reilusti yli 6000 katsojaa!
- Anonyymi
Aika paljon työttömiä istui yleisössä 🤔
- Anonyymi
Sinne oli jaettu ilmaislippuja ja SJK suli totaalisesti. Noloa.
- Anonyymi
Lapinmies on laittanut noihinkin lukuihin hieman lapinlisää. Stadionin maksimi-kapasiteetti on 5800 katsojaa, eikä stadioni ollut eilen edes täynnä.
Ainakin Sevas jakoi ilmaislippuja otteluun, vuokralaiset maksaa nämäkin liput ja johdon vipit. - Anonyymi
Onhan se kirjaimellisesti todella uskomatonta, kun stadionille ai edes mahdu yli 6000 katsojaa.
- Anonyymi
Oli kyllä valtava katsojamäärä, arki-illan otteluksi!
- Anonyymi
Oikea määrä oli 5215
- Anonyymi
Oli kyllä hyvä tunnelma läpi kauden!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2077540Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1413424"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?702000Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1181982Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641918- 191859
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am911856Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91704Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171571- 791544