Semifinaalin esitys KAJ- yhtyeeltä ei ollut varsinaisesti huono, mutta mitään huipennusta ja nostatusta siinä ei valitettavasti ollut. Jos meinaa olla kärkiskolmikossa niin siihen loppupuoleen pitäisi tulla samaa räväkkyyttä, kuin mitä oli semifinaalissa Ruotsissa käydyissä kisoissa.
Lisäksi kappalehan saatetaan diskata myös myöhemmin, vaikka siitä ei nyt olekaan sanottu, ettei sitä saa sitä esittää sellaisena, kuin se nyt on sanoitukseltaan. Siinä mielessä ehkä kannattaisi sittenkin vaihtaa kielletty sana johonkin toiseen.
Vaikka yhtye on ollutkin veikkauksissa kärjessä, niin mitalisijoja, eikä voittoa ole vielä kenellekään jaettu. Yllätyksiäkin on aina tapahtunut. Lisäksi mailla on tapana antaa ääniä ns. kaverille, eli naapurimaalle ja tuomareiden äänet eivät välttämättä tule KAJ:lle.
KAJ yhtyeen voitto ei ole varma
Anonyymi-ap
0
92
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941710- 4031641
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51087- 67969
- 56944
- 92928