Tuoreen tutkimuksen mukaan ei uskovaisten mielenterveys ongelmat ovat lisääntyneet.
Tutkijoiden mukaan ongelmat ovat maailmanlaajuiset
Mielenterveysvaikeuksien kasvu on iso ongelma
23
423
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole uutinen. Kautta aikain asia on ollut tiedossa.
- Anonyymi
Jaahas Aloittaja on ongelmissa kas vain kun uskovaiset ovat niin hyviä. Voi,että Aloittaja osaa valehdella
- Anonyymi
Terveysongelmat kasaantuvat niille, jotka uskovat pikaruokalamainoksiin. Ettäkö tiedä että paljon punaista lihaa ja prosessoituja lihatuotteita syövät sairastuvat mm muistisairauksiin muita todennäköisimmin ja aikaisemmin. Prosessoitua ruokaa tulisi välttää myös suolistosyövän vuoksi. Terveys edelle.
- Anonyymi
Aloittajalla on vakavia mielenterveyden ongelmia.
- Anonyymi
Myös sokeria syödään liikaa. Ruisleipää, maitoa, keitettyjä perunoita sekä suomalaisia marjoja ja juureksia. Kirkossakäyntiä sopivasti. Niistä on hyvä elämä tehty.
- Anonyymi
Kyllä kun tätä palstaa lukee, niin huomaa, että mielenterveysongelmat ovat lisääntyneet huomattavasti!
- Anonyymi
🤣😂😅 Ennenvanhaan mielenterveysongelmaiset Yms.. kulkivat ihan ilman mitään huuteluja muiden mukana, omaantahtiinsa.
Eikä kukaan kiinnittänyt mitään suurempaa huomiota niihin.🤭
Jos/ kun ei pärjännyt mukana, jäi kotia.
That it's mitään suurempia huuteluja.😁 - Anonyymi
Ongelmiin saa apua. Yksin ei pidä jäädä.
- Anonyymi
Internet pois ihmisiltä niin alkaa parantua seuraavat asiat:
1. Mielenterveys
2. Syntyvyys
3. Naisviha
4. Rasismi
5. Yksinäisyys (erityisesti miesten)
6. Erektiohäiriöt
7. Elämänlaatu
8. Käyttäytyminen
9. Keskittyminen
10. Stressin -ja tylsyydensietokyky
11. Epärealistiset mielikuvat todellisuudesta
Tiedän olevani 100% oikeassa. On suorastaan rikollista kuinka ihmisille on annettu täysin vapaa rajoitukseton pääsy internettiin. Onneksi sitä aletaan nyt rajoittamaan pala kerrallaan.
Nuorten some-kielto on erittäin hyvä ensiaskel. Vielä kun kaikki aikuisviihde saataisiin tunnistautumisen tai maksumuurin taakse niin oltaisiin jo usean askeleen verran paremmassa suunnassa.- Anonyymi
Yle sivut viisi säilyttää, kaikki muu viihde pois.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yle sivut viisi säilyttää, kaikki muu viihde pois.
Aikuisviihteen jälkeen short-videot kaikkein pahimpia millä aivonsa saa epäkuntoon.
Tietäjät tietää ja ne jotka ovat asiasta ottaneet selvää. Avainsana 'dopamiini'
- Anonyymi
Juu ja se on nähtävillä , kun tätä palstaa lukee, mielisairaalaan kuuluva porukka nimittäin maalittaa täällä muita anonyymisti!
- Anonyymi
Niinpä, se on huomattu aikoja sitten.
- Anonyymi
On se, monelle ainut hoito on kirjoitella Suomi24 sivuille!
- Anonyymi
Siten ei olisi jos olisi saanut tehdä töitä vakituisessa työpaikassa!
- Anonyymi
Aloittajalle, ei ole ihme ,jos näin on, epäilen kuitenkin kun liite puuttuu.
Jos näin kuitenkin olisi, syynä uskonnon tuputus joka paikassa.
Koulusta se ainakin pitiäisi poistaa ja jotain faktatietoa tilalle.
Sodat liittyvät usein uskontoihin ja aina vaan sama maailmassa jatkuu.- Anonyymi
Näkeehän tuon elävässä elämässäkin, että uskonnottumuus, ateismi ja mielenterveyden ongelmat kulkevat käsi kädessä.
- Anonyymi
Aloittaja valehtelee
- Anonyymi
Uskonnottomat on pulassa egonsa kaa, välillä ollaan stalinisteja, putinisteja, maolaisia, sukupuolettomia, ymx. Syödään alffat ja peukut, pidetään rikollisuutta hyvänä, tehdään toisille se mitä ei itse haluta. Möngerretään jakuvassa riidassa ja valheessa.
- Anonyymi
No kuules avaaja! Laitapas nyt sitten linkki tätä "tutkimukseen"!! Ai ei löydyvai? No se on voi voi..... 😄
- Anonyymi
Kristinusko auttaa ihmistä monissa eri asioissa.
- Anonyymi
USKOVAISILLA NIITÄ ONGELMIA ON OLLUT AINA
- Anonyymi
Kun suolisto ei saa kylliksi kuituja, se vaikuttaa myös mielenterveyteen. Pikaruokamössöt pois, myös pizza kuuluu helposti tähän turhuuksien kastiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285551
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333603Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263417Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1243006Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222419Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1212392- 442340
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205