Jos haluaa tosissaan laihtua,kannattaa liikkua erittäin paljon.Vähintään 5 tuntia päivässä koska pienillä määrillä ei ole mitään merkitystä.
Ja syödä vain perusruokaa eli ravitseva lämmin ateria ja puuro sekä hedelmiä.Kalorit noin 2000-2300 päivässä.
Suuri liikunta määrä onnistuu aivan kellä vain,ei tarvitse tehdä muuta kuin lopettaa sohvalla makoilu ja tilalle liikuntaa.Kävelyä,pyöräilyä yms hyötyliikuntaa.
Vuorokaudessa on tunteja 24 eli kukaan ei voi väittää että tuohon ei ole aikaa 😳
Jos tuota tekee putkeen kaksi viikkoa laihtuu varmasti.
Laihtuu sitä niinkin että syö vähä,mutta sitä lihoo sillä tavalla tehtynä nopeasti takaisin.
Miten saa aikaan laihdutustulosta,liikunnan määrä
16
353
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa syödä vähemmän.
- Anonyymi
Liikunta ei auta mitään,jos liikunnan aikana ei juo yhtä pulloa etikkaa,Etikka panee lihakset niin hapoille välittömästi,että energin kulutus nousee 3lmin kertaiseksi.Siksi jokaisella pyöräilyllä tai hiihdolla pitää olla repussa mukana rajamäen etikkaa.
Liikunnan jälkeen vain tavallista oikeaa ruokaa,alle 200taa g karkkia ja kakkukahvit.Mutta ei mitään muuta. - Anonyymi
Se pitää vain lopettaa kaikki turha esim älypuhelimen käyttö yms Minullakin on mennyt siihen yleensä vähintään 5-6 tuntia päivässä.
Sekin yleensä että on vain jalkojen päällä vaikka 10 tuntia päivässä eikä makaa sohvalla laihduttaa
Liikunnassa on sekin hyvä puoli että siitä tulee hyvää oloa.
Laihduttaminen on erittäin vaikeaa huonon olon aikana.
Jos laihduttaa pelkällä vähällä syömisellä,olo ei ole paras mahdollinen. - Anonyymi
5 tuntia päivässä. HAHAHA! Mistä olet kuule tuon saanut päähäsi? 😁Ratkaisevassa osassa on se mitä laitat suuhusi.
- Anonyymi
Niin on mutta ei sitä pysty olemaan muuten syömättä jos on liikaa kotona,eli liikunnalla pystyy korvaamaan syömistä.Sekin riittää että puolet liikunnasta on hyvin kevyttä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin on mutta ei sitä pysty olemaan muuten syömättä jos on liikaa kotona,eli liikunnalla pystyy korvaamaan syömistä.Sekin riittää että puolet liikunnasta on hyvin kevyttä.
Pieni määrä liikuntaa kuluttaa vain 200 kaloria päivässä ja suuri määrä 1000-1500 kaloria
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pieni määrä liikuntaa kuluttaa vain 200 kaloria päivässä ja suuri määrä 1000-1500 kaloria
Lihavuus on laiskuutta 😳
- Anonyymi
3,5 tuntia tuli aloituksessa,yritän nyt lisätä sitä.
Olo on jo nyt laihtuva,kahden viikon kuluttua tietää vähän paremmin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
3,5 tuntia tuli aloituksessa,yritän nyt lisätä sitä.
Olo on jo nyt laihtuva,kahden viikon kuluttua tietää vähän paremmin.Tärkeintä on saada lihakset etikalla hapoille.Kakkukahvit 2ksi kertaa päivässä,pikku pussi karkkia.Kaikki muu on oikeaa ruokaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pieni määrä liikuntaa kuluttaa vain 200 kaloria päivässä ja suuri määrä 1000-1500 kaloria
"Pieni määrä liikuntaa kuluttaa vain 200 kaloria päivässä ja suuri määrä 1000-1500 kaloria"
Riittää kun jättää ne 1500 kaloria karkkia syömättä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
3,5 tuntia tuli aloituksessa,yritän nyt lisätä sitä.
Olo on jo nyt laihtuva,kahden viikon kuluttua tietää vähän paremmin.Tuliko paineen tunne päähän?
- Anonyymi
Jos puolet liikunnasta on kevyttä,voi puolet etikasta korvata maidolla.Muun ruuan pitää olla vain vähän karkkia ja sitten oikeaa ruokaa ja kakkukahvit.
- Anonyymi
Työntäkää etikkanne sinne minne päivä ei paista.
Ihminen laihtuu kun syö vähemmän kuin kuluttaa. Kyse on kaloreista.
Laihduttaessa kannattaa varmistaa että proteiinia saa tarpeeksi (gramma per päivä per ihannepainon kilo), vaikka mitään karppaamista en suosittele.
Lihaskunnosta kannattaa laihduttaessa pitää huolta, että laihtuessa katoaa läski eikä lihakset.- Anonyymi
Etikkaa pitää ottaa riittävästi,koska lihakset pitää saada hapoille.Loppuosa vain vähästä karkista ja oikeasta ruuasta,kahvikakkua kahdesti päivässä.
- Anonyymi
"Vuorokaudessa on tunteja 24 eli kukaan ei voi väittää että tuohon ei ole aikaa 😳"
Normaaliin arkipäivään normaalissa elämässä kuuluu työ, parisuhde, perhe ja lapset, koti, puutarha ja piha työt ja harrastukset ja lemmikit joillain. Moni kotityö menee hyötyliikuntana ja esim portaiden kävely ja siivous on tosi rasittavaa, pihatyöt ja lumen luonti on todella kovia hyötyliikuntamuotoja.
Vuorokaudessa 8 h menee nukkumiseen. 8 h työssä oloon ja työmatkoihin jopa 1-3 h päivässä.
Sinulla ei taida olla laskutapasi perusteella elämässä muuta kuin syöminen ja nukkuminen eikä esim työelämää mitään velvollisuuksia eikä perhettä. Elämäsi eläkeläisenä ja vanhuksena täyttää pelkästään karkki ja pakonomainen liikunta. Kyllähän siinä tilaa on. Mutta ei se mitään normaali ihmisen elämää ole.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2782593Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."772443SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis512182Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj671844- 1201618
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis591544- 1341396
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin731288Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.871099Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli761089