Niin siinä käy.
Yhteisvelan hyväksyminen lopettaa persut
Anonyymi-ap
998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Me ei leikata köyhiltä - paitsi että leikataan säälittä.
Me pysäytetään velkaantuminen - paitsi ollaan valmiit kiihdyttämään sitä että suuret firmat ja rikkaat saavat veroalen.
Me ei hyväksytä EU-yhteisvelkaa - paitsi että hyväksytään.
Kirsikkana kakun päällä persu-ministeri joka aiemmin on ruikuttanut "turhasta" EU-sääntelystä vaatii nyt Suomen raideleveyden muuttamista EU-standardin mukaiseksi. Hintalappu vähintään 10 miljardia.
Me ei leikata köyhiltä - paitsi että leikataan säälittä.
Laskemalla köyhänkin työssä käyvän veroja jotta rahaa jää enemmän. Sitäko tarkoitit? HYVÄ PS !!!
Pienituloisille tukien leikkaukset ja arvonlisäveron nosto ovat paljon suurempi asia kuin VUOSITASOLLA veronalennuksen tuottama satanen tai kaksi.
Kymppitonnin kuussa tienaava saa 2400e vuodessa veroalen. 2000e kuussa tienaava 180e eli ruhtinaalliset 15e kuussa. Vertailun vuoksi pelkän inflaatiotarkistuksen pitäisi olla 30e kuussa (vuoden 2026 inflaatioksi ennustetaan 1,5%).
Niin,, Kokoomus tahtoo tuollaisia asoita,,,,SE EI MEILLE KÄY... T: PS
Kävelylenkki auttaa. Ymmärrän kyllä sinua kun suomalaisia on aina petetty vihr kesk vas kok rkp sdp , siniset huijareille niin luotto siihen että PS ajaisikin suomalaisten etua, on vaikeaa. Kyllä itsekin usein mietin samoin. Mutta kaikki on tähän mennessä ollut hyvän suuntaista. On hienoa että kaikenlaisten sählääjien tilalle on astunut PS joka on kanssamme. Eivät metsästä palkkiovirkoja yms.
Monesko kalja menossa?
Lopettaa EU:ssa kaiken talouskehityksen ja aloittaa vielä massiivisemman rahojen väärinkäytön.
Yhteisvelka räjähtää käsiin. Se siitä. Voi persut minkä teette.
Totta.