Päivi Räsänen väärä opettaja

Anonyymi-ap

Päivi Räsänen toimii jyrkästi Raamatun sanan vastaisesti sekä samalla häpeällisesti:

Nainen vaietkoon seurakunnassa (1. Kor. 14:34–35)
34. olkoot vaimot vaiti teidänkin seurakunnankokouksissanne, sillä heidän ei ole lupa puhua, vaan olkoot alamaisia, niinkuin lakikin sanoo.
35. Mutta jos he tahtovat tietoa jostakin, niin kysykööt kotonaan omilta miehiltään, sillä häpeällistä on naisen puhua seurakunnassa.

9

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unohtuiko ap kertoa että mikä on tatkkaanottaen se argumenttisi ja etenkin sen peruste?

    • Anonyymi

      KD häpäisee kaikki Suomen kristityt .

      • Anonyymi

        Vain politisoituneet luopiot - ei hätää.


    • Anonyymi

      En ole koskaan nähnyt Päivi Räsästä puhumassa jumalanpalveluksen aikana missään. Muissa tilaisuuksissa kyllä, ihan seurakunnan erikseen järjestämissä puhe- tai luentotilaisuuksissa, mutta se ei ole jumalanpalvelus tietenkään.

      Kansanlähetyksessä Päivi oli viimeksi vuosi sitten Ajankohtainen lauantai-tapahtumassa aiheesta "Oikeus sanoa ja uskoa". Pieni hento nainen, mutta hyvin puhui. Hänen pelkkä läsnäolonsa säteili rauhaa ja totuudellisuutta. Löysin videon Helsingin Kansanlähetyksen YouTube-sivulta.

    • Anonyymi

      Ei sitä saisi myöskään tappaa ja sitä tulisi pienen hennon naisen nimenomaan korostaa tässä paha ja pahuutta täynnä olemassa maailmassa. Julmat miehenköriläät voivat olla sitä mieltä että tappaminen menettelee kuin syitä löydetään, mutta hento nainen puolustaa aina elämää.

    • Anonyymi

      Päivi laihdutti 20kg 5v sitten.

      • Anonyymi

        En muista paljonko aikoinaan laihdutti, mutta ei sentään 5v sitten tuota määrää..


    • Anonyymi

      ArtoTTT

      Eihän Päivi ole pappi eikä piispa. vaan lääkäri ja kansanedustaja, ei aloittajalla naispapeista ja -piispoista ollut mitään sanottavaa.

      • Anonyymi

        Hyvä huomio. Aloittaja syyttää syytöntä ja päästää syylliset kuin koirat veräjästä. Naispappien ja -piispojen pitäisi erota viroistaan, jos yhtään ovat Raamattu-uskollisia kristittyjä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2119
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1339
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1224
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1051
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      253
      1016
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe