Euroviisut

Anonyymi-ap

Minä olen erittäin tyytyväinen, että Itävallan kappale voitti nyt euroviisut. Ensinnäkin kappale oli kerrankin oikein kunnollinen: Siinä oli sävelmää, jota erittäin hyvä-ääninen laulaja lauloi erittäin hyvin, eikä hänen tarvinnut huutaa. Laulaja oli niin hyvä, että hän oli ihan ooppera tasoinen laulaja.
(Oli myös hyvä, että Israel ei voittanut, koska Israel tekee parhaillaan palestiinalaisten kansanmurhaa Gazassa, joka on aivan väärin ).
Meidän suomenruotsalaisen KAJ-yhtyeen sijoitus neljänneksi oli ihan hyvä sijoitus.
Kaj:n Bara Bada Bastu kappale oli menevä, iloinen ja positiivinen, eikä siinä tarvinnut olla mitään seksijuttuja mukana. KAJ yhtyeen kaverit esiintyivät hyvin, joten mikään ei mennyt pieleen.
Ani harva euroviisu voittajakaan on päässyt mihinkään suureen maailman maineeseen, lähes ainoat ovat ruotsalaisten ABBA-yhtye ja Celin Dion, joka kohosi myöhemmin maailman maineeseen hyvän lauluäänensä ansiosta.

4

248

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Israelilla paras kappale,upea,rohkea nainen ,hyvä lauluääni. Täpärästi pelastui hamasin teurastukselta,kun esitti kuollutta.
      ruumiiden joukossa, jotka hamas oli teurastanut.

      • Anonyymi

        Tuo Israelin artistin ympärille luotu tarina haiskahtaa niin keksityltä tai vähintäänkin värikynin dramatisoidulta, jolla pyrittiin vain maksimoimaan säälipisteet. Henkilökohtaisesti tuli mitta täyteen siitä, kun youtubessa Israel markkinoi aggressiivisesti viisuaan ja kehotti äänestämään 20 kertaa. Siis kyllä, luit aivan oikein, viisuissa kun sai äänestämään innostunut antaa samalle artistille yhdellä kertaa jopa 20 ääntä. Ei siis tarvitse ihmetellä miksi Israel sai ns. "Rest of the World" -ryhmältä täydet pisteet.

        Minun yksi puhelinääni meni Viron hauskalle Tommy Cashin esitykselle. Ja siinäkin taisi taustajoukoissa olla suomalaista osaamista. 😊

        #Coffee4Everybody


    • Anonyymi

      Israelin kappale oli musiikillisesti aika surkea ja Itävallan taas muista syistä kuuntelukelvoton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      352
      1415
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      67
      808
    3. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      194
      803
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      783
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      759
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      745
    7. 56
      691
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. 58
      660
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe