Itseruskettavan poistaminen!

Mausku

Viikonloppuna pitäis mennä siskon häihin ja asuna on titenkin HAME, joten jos tiedätte miten vältyn katastrofilta niin vastailkaa ihmeesä!

Laitoin illalla jalkoihini itseruskettavaa ja ne on ihan kamalan näköiset, joten jos on joitain vinkkejä millä saa lähteen niin on todella tervetulleita. Yritin jo kuorinta-aineella, mutta ei juurikaan auttanut. Pitääkö vaan odottaa, että "kuluu" pois??

10

11676

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siskomme

      mulla lähti saunassa itseruskettava pois. sinänsä veikeetä kun se oli onnistunut enkä tahtonut sitä pois niin lähti isoina ruskeina pisaroina. oli muistaakseni lorealin voidetta.

    • sanni00

      No juu, mulle kävi menneellä viikolla ihan samalla lailla. Kauheen näköiset ja häihin piti mennä. Kosmetologituttu käski kuoria ruokaöljy-suola -seoksella kaksi kertaa. Tein niin, mutta kyllä ne edelleen hurjat oli:)) No täytyypi vain miettiä, ettei mun ressun sääriä kukaan siellä niin tarkkaan katsonut.

      Kyllä se jonkin verran kuluu jo lauantaihin mennessä!

    • hieroa

      epäonnisesti ruskettuneita alueita sitruunalla. Siis niin että halkaiset sen sitruunan ja hinkkaat sillä hedelmälihalla ihoa. Ainakin joissakin tapauksissa sitruuna vaalentaa ja puhdistaa pinttynyttä likaa...

    • Pete

      Sulla ei ole Lauantaina jälkeäkään siitä rusketuksesta vaikka et tee mitään. Pesut millä tahansa saipualla tehostavat sen lähtemistä

    • Mausku

      Hirmuinen kiitos kaikille : ) Sauna auttoi jonkin verran ja tuo sitruuna todellakin (vaikka sitä epäilin suuresti!!!!) vaalensi loput niin, että jalat näyttävät suht normeilta, joten voin nyt hyvillä mielin mennä häihin siskoani nolaamatta : )

      Oikein lämmintä kesää kaikille : )

      • pois

        valkaisevalla hammastahnalla.


    • Rusketusraidat

      Voi jeesus, ostin eilen ekaa kertaa itseruskettavaa (L'orealin sublime bronze geeliä) ja nyt kun aamulla heräsin niin meinasi ihan itku tulla. Ihan _järkyttävän_ näköistä! Kaikkea muuta kuin tasainen väli, vaaleita laikkuja siellä täällä, näytän ihan joltain vitiligopotilaalta -__- Tein kaiken vielä mahdollisimman huolellisesti; kuorin ja hinkkasin ihon t'ysin puhtaaksi ennen aineen laittoa. Ei mahda enää siis tähän kuorinnat ja muut auttaa kun niin tehokkaasti poistin ennen ruskettamista sen kuolleen ihosolukon :/ luojan kiitos en sentään naamaan mennyt tätä laittamaan.

    • Brrrr

      L'orealin sublime bronze geeli on täyspaska. Itselläni koko naama meni laikuiksi. Tuote jota en koskaan suosittele kenellekään.

      • päve

        Ostin viime viikolla uutta Biothermin itseruskettavaa. Olin kaupassa kokeillut pari päivää aikaisemmin testeriä ja tummempi sävy näytti hyvältä käsivarressani. No, ostin kun oli viikonloppuna menoa ja ajattelin että olisi kiva saada jalkoihin ja käsivarsiin rusketusta purkista. Laitoin voiteen illalla huolellisesti ja mielestäni aika tasaisesti. Aamulla herätessäni jalat olivat aika kirjavat, käsivarsissa outoja läikkiä ja vatsaankin oli jostain syystä ilmestynyt kämmenen kokoinen ruskea läikkä... Mietin miten peittäisin vaatteilla pahimmat kohdat. No, nyt yritin pestä ja kuoria ihoni huolellisesti, mutta rusketus on ja pysyy. Toiseen jalkaani ilmestyi kuitenkin vaalea pitkulainen läikkä, ilmeisesti tehokkaasta pesusta, eli poispesemisen/kuorimisenkin tekee helposti epätasaisesti. Itsekin ajattelin että onneksi en laittanut sitä kasvoihin... ;) Nyt en varmaan uskalla enää kokeilla kuin kevyesti ruskettavaa Dovea tai apteekista tai kemikaaliosta saatavia kertakäyttörusketuspyyhkeitä. Helpottavaa lukea täältä että muillakin on samoja kokemuksia... :-)


    • Anonyymi

      mulla ei lähtenyt saunassa millään mutta mereen/myöskin järveen mentyäni huomasin että oli löhtenyt kulumaan pois ja suurinpiirtein kahden uintikerran jälkeen oli jo löhtenyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2502
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1732
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      678
      1137
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1032
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      982
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      946
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      86
      809
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      94
      776
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      756
    Aihe