Voi mikä menetys vai oliko se menestys?

Maahanmuuttajien kakarat haluaa muuttaa pois Norjasta koska eivät tunne kuuluvansa sinne ja uusi kotimaa olisi Dubai jossa elämisen kustantaisi tietysti Norja, perusteena että kyllä Norjalla on siihen varaa ja hän on Norjan kansalainen. https://www.nrk.no/buskerud/xl/mange-innvandrerbarn-onsker-a-flytte-ut-av-norge-1.17424580
6194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja Arabiemiraatit on tosi köyhä valtio?

Äänestä

Meidæn kakaroita ei ainakaan saa tææltæ (Norjasta) muuttamaan mihinkææn. Suomikaan ei kelpaa. Sama tilanne kahdessa islantilaisperheessæ, jotka asuvat naapurustossa.

Äänestä

No, teitähän nyt ei huolita minnekään ! Toivottavasti jopa saudeissa ymmärretään ettei väestökaaosta hoideta heilläkään saati sivistyneessä Euroopassa.
ja kun kerran poistuu maasta vaikkapa sinne juurilleen"lomalle", takaisin ei saa olla mitään tulemista.

Äänestä
  • Taatusti samaa mieltä. Eipä ole Suomikaan puuttunut mitenkään haittamaahanmuuttoon mutta sen seurauksiin haetaan kyllä koko ajan muutenkin vähästä valtion budjetista rahaa.

    Äänestä

  • OHO! "Juurillamme" kantahæmeessæ olemme melkein kerran vuodessa kæyneet. Kivilompolon grensestasjonilla kerran paluumatkalla pysæytettiinkin (koronapassi). Vaan takaisin tænne Norjaan hyvin silti kelpasimme. Ehkæ siksi, ettæ muutoin olisi tullut Norjalle pula yhdestæ rakentajasta ja erikoissairaanhoitajasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    OHO! "Juurillamme" kantahæmeessæ olemme melkein kerran vuodessa kæyneet. Kivilompolon grensestasjonilla kerran paluumatkalla pysæytettiinkin (koronapassi). Vaan takaisin tænne Norjaan hyvin silti kelpasimme. Ehkæ siksi, ettæ muutoin olisi tullut Norjalle pula yhdestæ rakentajasta ja erikoissairaanhoitajasta.

    Haittamaahanmuutto tulee Afrikasta ja Aasiasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maahanmuuttajien kakarat haluaa muuttaa pois Norjasta koska eivät tunne kuuluvansa sinne ja uusi kotimaa olisi Dubai jossa elämisen kustantaisi tietysti Norja, perusteena että kyllä Norjalla on siihen varaa ja hän on Norjan kansalainen. https://www.nrk.no/buskerud/xl/mange-innvandrerbarn-onsker-a-flytte-ut-av-norge-1.17424580

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu