Teemu voisi muuttaa sukunimensä Pakosarjaksi

Persut on pakoputkiporukkaa. Rassaavaat, tupruttelevat, kunhan vaan jotain ikävää tapahtuu, henkilöille, tai ympäristölle.

Tästä syystä tuleva puheenjohtaja voisi muuttaa nimensä osuvammaksi.
6117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pakosarja on jo varattu Tampereen pormestarille.

Äänestä
  • Sarja kun sarja.

    Äänestä

Mikä on tämän Teemun sotilasarvo ja missä joukko-osastossa palveli?

Äänestä
  • Lieneekö mestarin kanssa samaa kaartia?

    Äänestä

Kenelle antaisitte Jakorasian?

Äänestä
  • Riikalla taisi olla lapsia tehtynä useammankin miehen kanssa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut on pakoputkiporukkaa. Rassaavaat, tupruttelevat, kunhan vaan jotain ikävää tapahtuu, henkilöille, tai ympäristölle.

Tästä syystä tuleva puheenjohtaja voisi muuttaa nimensä osuvammaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu