Todellinen kunto testataan viinaa juomalla

Se on faktillisesti niin.

Kovakuntoiset sietävät alkomahoolia paremmin kuin löysäperseiset. Hajotkaa Iäskit siihen, ettette vaan kykene nauttimaan iloitsemisesta ja elämästä.

Meinaatte joka kerta tukehtua öylättiin, kun ette kurkullenne kostiketta suostu ottamaan – hörhöt.
13148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hupaisaa kun aloittaja ei itse pysty nauttimaan elämästä ilman että pää myrkystä sekaisin,....paranemisia!

Äänestä
  • Ai että! Uppoaa nämä kohteeseen mainiosti 😆

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ai että! Uppoaa nämä kohteeseen mainiosti 😆

    Jouduit myöntämään munanneesi itsesi täydellisesti....no sattuuhan sitä parem..

    Äänestä

Testataan tosiaan, kun makaat letkuissa keltaisena maksan hajottua.

Äänestä
  • Se on muuten makeen näköistä, on kiva vielä vittuilla juopolle kun makaa letkuissa ja sanoa että painaa hänen nuorta tytärtään...

    Äänestä

  • Ja tän kerroit Coka CoIa komppanian luvalla 🫣

    Äänestä

Kuollut alkkis on paras alkkis.

Äänestä
  • Rukoilkaamme tälle 🙇🙏

    Äänestä

Trump ei kestä alkoholia , kun tulee vain hullumaksi . Siksi on absolutisti !

Äänestä
  • Kansannmies Räikkönen taisi joskus todeta, ettei luota ihmisiin, jotka eivät ryyppää.

    Äänestä

Itse asiassa läskit sietävät alkoholia paremmin kuin hoikat. Mitä enemmän massaa ihmisellä on, sitä pienemmät promillet samasta alkoholimäärästä tulee.

Myös alkoholistit kestävät paljon alkoholia, koska he ovat tottuneet juomaan sitä.

Hyvä strategia kehittää alkoholin sietokykyä, on alkaa läskiksi alkoholistiksi.

Äänestä

70cl 40% on sopiva kerta annos ikämiehelle, suuremmasta määrästä saattaa tulla krapula.

Äänestä

Mulla on yksi kossupullo riittänyt jo monta vuotta. Laitan suoraan suoneen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on faktillisesti niin.

Kovakuntoiset sietävät alkomahoolia paremmin kuin löysäperseiset. Hajotkaa Iäskit siihen, ettette vaan kykene nauttimaan iloitsemisesta ja elämästä.

Meinaatte joka kerta tukehtua öylättiin, kun ette kurkullenne kostiketta suostu ottamaan – hörhöt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu