Siis sellaisia jotka ikänsä puolesta voisivat saada lapsia mutta jostain syystä ei onnistu. Onko mahdollisesti joku sukupuolitauti syynä. Oletteko te mahot parisuhteessa olevat kertoneet totuuden miehellenne sikiämisvaikeuksista?
Onko täällä hedelmättömiä naisia?
15
176
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Olen saanut jo 18 vuotiaana parikin diagnoosia, jotka tekevät luonnollisen raskaaksi tulemisen hyvin epätodennäköiseksi. Kumpikaan ei liity sukupuolitauteihin millään tavalla. Mulle tämä on ihan ok, sillä en ole koskaan halunnut lapsia, eli luonnollisesti olen asian myös kertonut.
- AnonyymiUUSI
Toiset ei vain voi saada lapsia eikä johdu taudeista.
- AnonyymiUUSI
Isolla osalla lapsettomista naisista johtuu.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Isolla osalla lapsettomista naisista johtuu.
Vai niin. Sehän on hyvä kun yleistät ja syytät kaikkia.
- AnonyymiUUSI
Onko tämä jonkun botin sylky taas?
- AnonyymiUUSI
Lapsettomat naiset on hyödyttömiä.
T. Aloittaja - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Lapsettomat naiset on hyödyttömiä.
T. AloittajaTotta puhut. Kun muistelen omaa lapsuuttani niin lapsettomat sukulaistädit ja sedät oli aina niitä rasittavimpia riippakiviä joilla ei ollut mitään tarjottavaa kenellekään.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Lapsettomat naiset on hyödyttömiä.
T. AloittajaLähinnä lapseton keski-ikäinen nainen voi olla varoittavana esimerkkinä sukulaislapsille miten ei tehdä asioita. Mutta silloin pitää toki tehdä katumisharjoituksia ja tunnustaa olevansa arvoton h***a.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Totta puhut. Kun muistelen omaa lapsuuttani niin lapsettomat sukulaistädit ja sedät oli aina niitä rasittavimpia riippakiviä joilla ei ollut mitään tarjottavaa kenellekään.
Jaa. Mun mummoni lapsettomat siskot taas olivat muksuna ihan parhaita. He aina leikkivät ja touhusivat meidän muksujen kanssa, kun oltiin mummolassa kesäisin ja olivat kyllä olleet melko korvaamaton apu silloinkin, kun äitini sisaruksineen olivat pieniä.
- AnonyymiUUSI
KYS ois varteenotettava vaihtoehto tautiselle, lapsettomalle, vanhalle piialle.
- AnonyymiUUSI
Ois tosiaan parempi kaikille.
- AnonyymiUUSI
Ok
- AnonyymiUUSI
Valhe ei tule halvalla joa vahwllww caikka aiieä werrä joku iä onkin pedofiili-joku poliiai-iaäkin..
- AnonyymiUUSI
Nämäkin on asioita joihin miehet syyllistyy useammin kuin naiset jättävät kertomatta toiselle etteivät voi saada lasta vaikka ovat tietoisia että nainen sellaisen jossain vaiheessa haluaa mitä vanhempi mies on kyseessä ni sitä harvemmin jättää kertomatta käyneensä sterilisaatiossa ja nuoremmilla on väittämän mukaan ainakin siittiöiden liikkuvuus heikentynyt että todennäköisyys heidänkään saada naista raskaaksi on pienempi asian paikkaansa pitävyydestä en tiedä ei ole mulla ollu ongelmana ni ei ole itseäni asia edes kiinnostanut ja aökoholin vaikutusta asiaan en tiedä tuskin on edes tutkittu ja tupakkaa olen polttanu viisitoista kesäisestä asti että vaikka väitetään että heikentää siittiöiden laatua ei kohdallani pidä paikkaansa
- AnonyymiUUSI
40-vee kurppa jolla ei ole lapsia herättää kysymyksiä. Etenkin jos on parisuhteessa. Kantaa h****n häpeää lopun elämäänsä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873277
- 623027
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4332520- 802303
- 802303
- 962056
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j361903- 121646
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201643Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil311479