Miksi naiset

Anonyymi-ap

tekee itsestään epäkiinnostavan näköisen. Leikkaa siilitukan tms tai sitten lihoaa eikä pidä huolta itsestään. Ymmärtäisin sen että jos nainen tekisi näin koska ei halua olla kiinnostava miesten mielestä mutta kun nämä haluaa miehen ja ihmettelee miksi ei sitä saa. Oletko katsonut peiliin lähiaikoina? Harva mies haluaa laiskaa lihavaa naista joka kompastuu elämän pienimpiinkin risuin ja vaikeroi sekä vetää kaksin käsin tunnesyöden suklaata ja rasvaa sekä sokeria. Kasvattakaa selkäranka itsellenne ja nähkää realistisesti ongelmat jos ne on teidän aiheuttamia tehkää asialle jotain älkää etsikö syyllisiä ulkopuolelta. Kehopositiivisuus on ihan naurettava konsepti. Kukaan ei saisi nähdä että joku on sairaaloisen lihava. Eli kukaan ei saisi nähdä totuutta. Rakastakaa itseänne sen verran että välitätte terveydestä ja ulkonäöstä (kulkee käsi kädessä) Suurin osa miehistä on visuaalisia ja jos nainen ei kiihota niin aika vaikea on sitä suhdetta rakentaa. Ei se auta jos on henkisesti mukana se ei muuta vartaloanne muuksi. Sellaisia miehiä on todella harvassa joille henkinen yhteys on seksin aikana tärkeämpää kuin se miltä te näytätte. Suurin osa miehistä nauttii siitä miltä näytätte ja kuulostatte mistäkin suunnasta osa haluaa jopa tutkia varpaita imeskellä niitä yms. Henkinen yhteys voi muuten olla hyvä. Moni seksi alkaa sillä että mies on ihaillut ja katsellut teitä ja halu kasvaa näkemästään ja hän tekee siirtoja jossa lähestyy teitä. Sitä ei pääse tapahtumaan jos näytätte vastenmieliseltä. Kukaan ei lähesty teitä juttujenne perusteella pitävät korkeintaan ok tyyppinä mutta viisari ei värähdä. Ennen kuin joku tulee höpisemään esineellistämisestä niin on hyvä muistaa että suurin osa miehistä on visuaalisia se ei ole mikään arvovalinta tai vika vaan fakta jonka kanssa teidän naisten pitää elää. Te ette saa sitä millään pois. En väitä että miehetkään on timmissä kunnossa mutta miehen hyvänäköisyys vaatii kuukaisia ja vuosia salilla mikä on epäreilua kun naisen hyvännäköisyys vaatii vaan se että hän ei syö rasvaa ja sokeria jatkuvasti pysyen hoikkana. Nyt kun on kesä tulossa miettikää mitä sinne suuhunne laitatte. Haluatteko verisuonet tukkoon verenpainetta diabetestä yms vai haluatteko olla onnellisia timmissä kunnossa ja tehdä jotain muuta. Toki tässäkin vaihtoehdossa voi JOSKUS syödä herkkuja. Ja pliis älkää kynikö niitä päitänne muistuttamaan jotain miehen päätä. Hiukset tekee naisella todella paljon sitä ulkonäköä.

25

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyhmät erottuu - aina.

      • Anonyymi

        *
        *
        __________________ TIETENKIN - SIKSI - Kun ne On Vain ;

        SDP:n tai LaitaVasemmistolaisia tai MYRKYN-Vihreitä tai VasemmistoKEPUlaisia
        *
        *
        *


    • Anonyymi

      tai kun tautointeja, niittejä, lävistyksiä ketjuja tms, niin käntää katseesna poispäin iljetyksistä.

    • Anonyymi

      Itsellä on pitkät hiukset. Käytän vain vähän meikkiä joskus lakkaan kynnet. Yritän olla ns. Normaali. Täällä hämeessä kun asuu niin pitää olla ns. Näkymätön jos mahdollista niin ei saa katsoa kehenkään äläkä vaan käytä aivojasi tai hymyile. Koska jos toisin teet. Susta aletaan puhua eikä hyväksytä.

    • Anonyymi

      Ap takia kaikkien naisten pitää pysyä hoikkana ja kauniina.
      Tuskin meidän naisten pöksyt kastuu vaikka olisit miten komea.

    • Anonyymi

      Ehkä siksi että naisille helpointapa pitää loitolla ne ulkonäön tuijottajat mu myös helpointapa saada iholle ne epätoivosimmat pillun vonkaajat

      • Anonyymi

        Eli miehet loitolla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli miehet loitolla?

        Niin esimerkiksi suihkepullolla ym suhutteen avulla. Muista kysellä tyhmiä tyhmältä palstasedältä


    • Anonyymi

      Lentäny vasempaan laitaan liian monta kertaa..

    • Anonyymi

      Vanhapoika arvostelee naisia ja itse läski ja ruma. Hyvä kun on suihkussa käyny.

      • Anonyymi

        Täällä on taas joku elämänsä vitsiniekka. Et tiedä minusta mitään mikään noista ei osunut. Taitaa olla omia ongelmiasi. Toisin kuin sinä ja monet naiset arvostan itseäni ja myös mahdollista kumppaniani että pyrin olla paras versio itsestäni niin henkisesti kuin fyysisesti. Sen pitäisi oma järkikin sanoa mutta ei..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täällä on taas joku elämänsä vitsiniekka. Et tiedä minusta mitään mikään noista ei osunut. Taitaa olla omia ongelmiasi. Toisin kuin sinä ja monet naiset arvostan itseäni ja myös mahdollista kumppaniani että pyrin olla paras versio itsestäni niin henkisesti kuin fyysisesti. Sen pitäisi oma järkikin sanoa mutta ei..

        Itseään aidosti arvostava ei kirjoittaisi noin osoittelevaa ja mukatietävää kirjoitusta kuten sinä AP.


    • Anonyymi

      Miehellä saa olla pallomaha, sojottavat karvat siellä täällä, likaiset vaatteet, vanha viinan haju. AVOT 👌🏻

      • Anonyymi

        Jos tykkäät niistä niin miksei. Veikkaan että naiset haluaa komean itsestään huolta pitävän hyvätapaisen miehen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos tykkäät niistä niin miksei. Veikkaan että naiset haluaa komean itsestään huolta pitävän hyvätapaisen miehen.

        Niin ehkä tässä palstasedän inhorealismissa oli jokin muu motiivi kuin kehaista, totinen toveri


    • Anonyymi

      Meinasin kirjoittaa, että totta puhut. Totuus kirpaisee, mutta totta joka sana. Kunnes pääsin tähän asti:
      "En väitä että miehetkään on timmissä kunnossa mutta miehen hyvänäköisyys vaatii kuukaisia ja vuosia salilla mikä on epäreilua kun naisen hyvännäköisyys vaatii vaan se että hän ei syö rasvaa ja sokeria jatkuvasti pysyen hoikkana. Nyt kun on kesä tulossa miettikää mitä sinne suuhunne laitatte."
      Sinä et tiedä mistä puhut.
      Timmi, hyvännäköinen vartalo aikuisella 30+ naisella vaatii liikuntaa siinä missä miehelläkin. Eroa ei ole! Muuten lopputulos on vain nälkäkurki tai laihaläski.
      Tekosyitä ap. Mars lenkille ja salille. Tee itsestäsi komea, niin kauniit naiset huomaavat sinut.
      Alkaa tulla sitä valinnanvaraa.
      Itket kuin vauva JONNINJOUTAVIA.

      • Anonyymi

        Taas joku oma tulkitsija. Voin kertoa että olen hyvässä kunnossa ja teistä ei voi sanoa samaa. Mars lenkille ja lopeta vinkuminen.


      • Anonyymi

        Timmi vartalo naisella ei tarvitse muuta kuin sen että ei syö jatkuvasti rasvaa ja sokeria sekä liikkuu normaalisti.


    • Anonyymi

      Olen vuosia harrastanut liikuntaa monipuolisesti. Olen sosiaalinen ja tulen ihmisten kanssa toimeen helposti. Olen haluttu kumppaniksi ja moneksi muuksi. Teen työni hyvin ja olen arvostettu. En juo en polta en syö karkkeja jatkuvasti tai rasvaa asun omistuasunnossa. Vakituinen työ. Elämänkumppani löytyy. Mitä sinä voit sanoa olevasi? T:AP

    • Anonyymi

      Kosja ei kiinnosta olla kiinnostava.

    • Anonyymi

      Jos okwt kiinnostunut ulkonäöstäni, niin olen mielummin olematta kiinnostava. Ulkokuoren perässä olevan miehet raakataan pois.

      • Anonyymi

        He raakaavat itse itsensä joten tungosta ei synny. Jäljelle jää epätoivoiset jotka eivät muuta saa. En tarkoita ettei naisen millään muulla asialla olisi väliä mutta jos ulkonäkö on luotaantyöntävä kontaktia ei synny tai syntyy todella harvoin tai sitten on mies jonka fetissi on esim reilusti ylipainoiset naiset. Jos ajattelet että luonteella ja koulutuksella miehen kalu seisoo leukaan asti niin olet väärässä ja se ei ole valinta vaan normaalia miehen käytöstä.


      • Anonyymi

        Sen takia lähes kaikki miehet katselee pornoa ja tyydyttää itseään koska se visuaalisuus=seksi. Jos mies on parisuhteessa naisen kanssa ja uskollinen hän tekee silloin valinnan että on vain sinun kanssasi mutta se ei tarkoita sitä etteikö muita haluttavia naisia olisi olemassa. Sen takia miehet katselee muita naisia instagramia ja mitä vaan koska meille on luontevaa olla kiinnostunut ja haluta olla sängyssä siihenhän tämä perustuu. Olemme eläimiä.
        Jos tällainen parisuhteen haluava mies on kuuluisa ja haluttu naisten toimesta koska naisiahan kiinnostaa rahat julkisuus yms joka ei liity mieheen sinänsä lainkaan. Tällaisen miehen on vaikea olla uskollinen koska sitä tarjontaa on niin paljon ja tulevat iholle asti ja periaatteessa hänen tekee niitä mieli koska näin se toimii mutta yrittää olla tekemättä mitään. Olette varmaan kuullut julkkiksista jotka on panneet lastenhoitajasta lähtien kaikkea liikkuvaa. Vielä kun tulee huono hetki omassa liitossa niin tällaisen miehen on vaikea olla tarttumatta tilaisuuteen. Tavallisen jantterin on helppo olla uskollinen kun sitä tarjontaakaan ei ole. Nämä on tosi asioita tällaista on miehenä oleminen ja sitä seksiä tungetaan joka paikassa koska on huomattu että se vetoaa miehiin mainoksissa musiikissa ihan missä tahansa. Ei ole mikään saavutus normaali näköisenä naisena saada miehiä runkkailemaan only fanssiin ei se ole mikään saavutus koska miehillä on valmiina jo se kiinnostus aiheeseen luontaisesti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        He raakaavat itse itsensä joten tungosta ei synny. Jäljelle jää epätoivoiset jotka eivät muuta saa. En tarkoita ettei naisen millään muulla asialla olisi väliä mutta jos ulkonäkö on luotaantyöntävä kontaktia ei synny tai syntyy todella harvoin tai sitten on mies jonka fetissi on esim reilusti ylipainoiset naiset. Jos ajattelet että luonteella ja koulutuksella miehen kalu seisoo leukaan asti niin olet väärässä ja se ei ole valinta vaan normaalia miehen käytöstä.

        Jäljelle jäävät kaikki normaalit ja huolimisen arvoiset miehet ja hyvä niin


    • Anonyymi

      Hohhoijaa - kerroppa jotain uutta. Tuo sinun paasauksesi oli tos laimeaa ja jo sata kertaa kuultu!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7423
    2. 79
      4974
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4839
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4248
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      9
      3028
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2679
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2561
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2229
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2201
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1830
    Aihe