Nyt vapisee Putin ja koko Venäjä...!

Saksan liittokansleri Merz on nyt Turun Linnassa ja syö sillä ruokaa Pohjoismaiden tappien kaa.
Höpöttelevät sitten niitä näitä mitä nyt kielimuurit vähän rajoittavat.
Jos Ukraina mainitaan niin jo vain sitten peukut nousevat.

Huomenna aamulla Merz tapaa Petterin ja ehkä höpöttelevät sitten Ukrainasta. Ylen uutisten mukaan hän avaa sen jälkeen suunsa toimittajille ja puhuu ehkä Ukrainasta.

Sitten Merz roudataan Kultarantaan rupattelemaan Cai.Göranin kanssa Ukrainasta.

Keskiviikkona kiireinen liittokansleri onkin jo taas Saksassa. Sinne on silloin saapunut hra Seläski. Uskoakseni puhelevat siellä sitten Ukrainan asioista.

Saksan omia asioita hoitelee siellä tänä aikan kuka lie Ukrainan kiireiltään.
26318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Nyt onkin 17 pakotepakettia jo lähtnyt Puuttinille ja seuraava on jo kohta postissa.
Johan äijä kohta tokenee?

Äänestä

Venäjä painuu ydinsuojiin, joita rakennettu ja rakennetaan jatkuvasti. Senjälkeen lentävätkin toisenlaiset ohjukset ja moni lännessä katuu sanojaan.

Äänestä
  • Itse en ainakaan luottaisi Venäläiseen "ydinsuojaan", saatika että niiden ydinaseetkaan enää toimii...

    :D

    Referenssinä, kun Venäjän joukot miehitti Ukrainan sodan alkuvaiheessa Chernobylin aluetta sotilaat vaan kaveli kuoppia säteilevällä maalla ilman suojia; ja sairastui / delasi jonkun viikon päästä.

    Äänestä

Se taitaa vain aloittaja vapista russofobiassa kun ei roskalehtiuskonto ole toteutunut, Venäjältä ei mitkään aseet loppuneet 3 vuotta sitten ja maan johtaja on huippukunnossa - vain rikollisnatsit yrittävät primitiivisillä keinoin häntä tappaa - todella sairasta tuo uusnatsssisssmi!

Äänestä
  • Katohan Vikin sarkasmia, et tainnut ymmärtää?

    Äänestä

  • "maan johtaja on huippukunnossa"

    Putinin kuolema on tänäänkin lähempänä kuin eilen.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    "maan johtaja on huippukunnossa"

    Putinin kuolema on tänäänkin lähempänä kuin eilen.

    Niin on myöskin sinun👍

    Äänestä

Venäjää siivotaan lähettämällä rintamalle.

Äänestä
  • Parasta on se kun osa tuleekin takaisin, vielä elossa.

    :D

    Sitä siellä pelätään eniten.

    Useampi alue irtautuu tuon seurauksena Venäjästä seuraavan vajaan 10v sisään.

    Äänestä

  • Paremminkin nyt siivotaan natolaisten valtaisaa sotakalustoa mitä on jäänyt ukronatsijoukkojen paetessa. Kurskista tuhansia tonneja romua ja asematskua.

    Äänestä

  • Meno on kuitenkin kohti rauhaa, länsi ei pysty rauhaa tuhoamaan vaikka yrittää jatkaa turhaa ja kuluttavaa sotaansa.

    Äänestä

  • Hyvässä mallissa, kohta puolet Ukrainasta on Venäjän hallinnassa !

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Hyvässä mallissa, kohta puolet Ukrainasta on Venäjän hallinnassa !

    Venäjän alueet ovat yleensä saastuneita. Niitä haluaa levittää.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Venäjän alueet ovat yleensä saastuneita. Niitä haluaa levittää.

    Tsernobyl on se pahasti saastunut joka on tuolla Ukrainassa ja tumpulathan ne senkin aiheuttivat. Ei uusnatsit osaa mittään muuta ko luoda eripuraa, kiduttaa, murhata ja jopa myydä lasten elimiä, joka oksetti nähdä.

    Äänestä

  • Juna jätti sodan tukijansa ja aseita tuhoutuikin taas kiitettävästi.

    Äänestä

Iskanderit tuhoavat ukrainalaisten Patriot- järjestelmät sitä mukaa kun niitä on rahdattu tuhottaviksi, sitähän se on ja raha virtaa asevalmistajille ja nauravat partaansa kun Eurooppa tuhoaa taloutensa tukemalla sodan jatkumista.

https://www.youtube.com/watch?v=Dh5DJZXl78Y&t=15s

Äänestä
  • aina positiivista jos natsiaseita tuhotaan. ..se tarkoittaa vapauden tuloa kansalle

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    aina positiivista jos natsiaseita tuhotaan. ..se tarkoittaa vapauden tuloa kansalle

    Kyllä kyllä...kansa on kypsynyt kuin kievin kana ravintolassa.

    Äänestä

Sodan jatkumista haluaa länsi!
Mikä vaivaa uusnatsijohtoa, onko korroonaruiskehilla tehty jotain peruuttamatonta aivoissa kun länsimaissakin viha ja sodan tukeminen on vallalla.

Venäjällä ei noita korroonaruiskeita otettu vastaan ja tuntuu säilyneen järkikin selvänä ja rauhan tavoittelu ja vapaus ukrainalaisille fassismi-ikeestä joka ahdistaa kansaa.

Äänestä

Samassa rytäkässä siirrettiin taas 40 ukrainalaista ja 20 naton asiantuntijaa ilmavoimiin. Media ei koskaan uskalla Lännessä kertoa näistä naton tappioista.
Venäjä elää ja rakentaa aivan erilasta maailmaa varsinkin talouden saralla. Putin kertoi maaliskuun 18. Industrialistien kokouksessa maan teollisuuden edustajille, että yksikään maasta lähtenyt länsimainen yritys, ei tule palamaan maan markkinoille kilpailemaan Venäläisten yritysten kanssa. Eikä eollisuuden tarvitse murehtia Lännen sanktiopaketeista, koska niillä ei oikeasti ole merkittäviä vaikutuksia maan talouteen. Pankkeihin kohdistuvat sanktiot ovat pelkkää sanahelinää, joka osuu pahemmin läsimaiden omiin pankkeihin. Venäjälle kun riittää yhteistyökumppaneiksi nuo Bricks-maat, joiden talous on jo ylittänyt Lännen vastaavan. Yhä suurempi osa maista haluaa käyttää kaupoissa maiden omia valuuttoja, eikä olla riippuvaisia manipuloidusta taalasta. Siksi Trump ja EU ovat ramppaamassa Bricksmaissa ja yrittävät kiristää niitä pysymään swift-järjestelmässä. Mutta tuo energiakriisin vuonna 1972 luoma keinotekoinen USA:n hegemonia rapisee ja on jo osin sortunut kokonaan nylymaailmassa.
Edes Afrikkalaiset eivät enää hyväky vastaavia kaivossopimuksia, kuin mitä Suomessa ollaan nyt muka uusimassa. Nehän ovat puhtaita ryöstösoppareita, jossa voitot viedään maasta ja jätteet dumpataan meidän veronmaksajien niskoille.
Onneksi Putin pitää kansansa puolta. Toisin kuin Soroksen meille valitsemat "Nuoret Klobaalit Johtajat".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Saksan liittokansleri Merz on nyt Turun Linnassa ja syö sillä ruokaa Pohjoismaiden tappien kaa.
Höpöttelevät sitten niitä näitä mitä nyt kielimuurit vähän rajoittavat.
Jos Ukraina mainitaan niin jo vain sitten peukut nousevat.

Huomenna aamulla Merz tapaa Petterin ja ehkä höpöttelevät sitten Ukrainasta. Ylen uutisten mukaan hän avaa sen jälkeen suunsa toimittajille ja puhuu ehkä Ukrainasta.

Sitten Merz roudataan Kultarantaan rupattelemaan Cai.Göranin kanssa Ukrainasta.

Keskiviikkona kiireinen liittokansleri onkin jo taas Saksassa. Sinne on silloin saapunut hra Seläski. Uskoakseni puhelevat siellä sitten Ukrainan asioista.

Saksan omia asioita hoitelee siellä tänä aikan kuka lie Ukrainan kiireiltään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu