Euran kopteriturmassa kuolleen virolaisen liikemiehen yritykselle kuuluva rakennus palaa Saarenmaalla Virossa, kertovat paikalliset tiedotusvälineet.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011262748.html
Onpa outoja sattumia. Jotain bisneksiä oli Suomessa joskus miehillä, kenellä?
Kopteriturmassa kuolleen liikemiehen yrityksen rakennus palaa
8
193
Vastaukset
- Anonyymi
Selkeästi kokkelismeininkiä?
"Toimistorakennus kuuluu Eleon-yritykselle, joka omistaa paikallisen Salmen tuulivoimapuiston. Rakennus oli kuitenkin asetettu myyntiin ulosottomiehen toimesta, kertoo Õhtuleht." - Anonyymi
Olikohan liikemies oikeasti kopterissa, vai siellä oli vain joku "sijainen"?
Tehtiinkö henkilövarmennus DNA:sta vai vain lentokirjanpidon perusteella?- Anonyymi
Rahalla saa vaikka mitä papereita ja suhteilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rahalla saa vaikka mitä papereita ja suhteilla.
Mutta DNA:ta sillä ei toistaiseksi saa vaihdettua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta DNA:ta sillä ei toistaiseksi saa vaihdettua.
Riippuu siitä mitä dna:ta on alunperin annettu. Teoriassa jos oikein häiriintynyttä toimintaa niin lampaitahan on pystytty kloonaamaan ja varmasti myös ihmisiäkin. Jos kloonaa ittensä ja laittaa sen sitten pakastimeen niin sitähän voi sitten käyttää juuri tällaisessa tilanteessa. Kloonaus täytyy toki aloittaa jo nuorena niin aikajanat täsmää. Ruotsissa oli lääkäri joka varasti spermaa eli onhan tämä aika häiriintynyttä toimintaa ja näemme vain pienen osan joka tulee julki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riippuu siitä mitä dna:ta on alunperin annettu. Teoriassa jos oikein häiriintynyttä toimintaa niin lampaitahan on pystytty kloonaamaan ja varmasti myös ihmisiäkin. Jos kloonaa ittensä ja laittaa sen sitten pakastimeen niin sitähän voi sitten käyttää juuri tällaisessa tilanteessa. Kloonaus täytyy toki aloittaa jo nuorena niin aikajanat täsmää. Ruotsissa oli lääkäri joka varasti spermaa eli onhan tämä aika häiriintynyttä toimintaa ja näemme vain pienen osan joka tulee julki.
"mitä DNA:ta on alunperin annettu"
Mistä antamisesta sä puhut?
Lennossa kuolleita OTETAAN (ei odoteta että joku antaisi) näyte, ja sitten sitä verrataan elossa olevilta sukulaisilta OTETTUIHIN näytteisiin.
Jos mätsää, oli Sama Jätkä(tm), jos ei, niin sitten se elää vielä jossain.
- Anonyymi
"65-vuotiaana menehtynyt Sõnajalg oli hyvin kuuluisa kotimaassaan Virossa, jossa hänen näyttävät edesottamuksensa tulivat tunnetuksi lehtien palstoilta vuosikymmenten ajan.
Sõnajalg oli intohimoinen tuulivoiman kehittäjä. Hän oli mukana perustamassa tuuliturbiineja kehittävää Eleon AS -yhtiötä."
Ydinvoimalobbarit?- Anonyymi
Tuulivoimassa on varjopuolet myös, esimerkiksi niitä on tullut melkein jo Sisä-Suomen järviin yksi ryväs tai tulossa, asukkailta ei paljoa kysellä. Ja se äänitaajuus on todella suuri ongelma ihmisten terveydelle, pitkältä kantamalla ja tietysti lintukin voi lentää siihen. Joku osaa tarkemmin selittää mikä se taajuushomma on. On korvin kuultava ja sitten muu infraääni. Sähkö ja viipperä tekee jonkun efektin myös yhdessä.
Ilman sähköä hankala olla, sekään ei ole ratkaisu. Mutta tietysti ydinvoimassa on omat ongelmansa takuulla. Jotkut paikalliset sähkölaitokset voivat toimia ilman ydintä, koska on ratas, höyry, lämpö, muu mekanismi. Fysiikkaa ja kemiaa, mitä lie.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4573908Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181662- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991388Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 501276
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441059
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331047