Putin on ollut hullu jo pitemmän aikaa. Ei kukaan täysjärkinen lähde valloittamaan alueita naapurimaasta. Ei kukaan täysjärkinen tapata erimieltä olevia oman maan kansalaisia. Ei kukaan täysjärkinen lähetä ohjuksia ja drooneja tappamaan siviilejä, viattomia lapsia ja vanhuksia. Hullu niin tekee.
Trump on hidasälyinen, kun on huomannut Putinin hulluuden vasta nyt.
Zelenskyi yritti puhua Trumpille järkeä, mutta hän oli Putinin puheiden sokaisema ja haukkui Zlenskyitä televisiossa kolmannen maailmansodalla leikkimisestä. Nyt kun Trump tunnustaa, että Putin on häntä kusettanut ja Putin on tullut hulluksi, niin leikkiikö Trump kolmannella maailmansodalla, jos ei pysäytä Putinia?
Putinilla on kädet veressä kainaloita myöten. Entäs Trump tästedes, kun on ehkä jo vähän ymmärtänyt, missä oikeasti mennään? Joko Trumpin pikkurilli on veressä?
Putin ei aio lopettaa sotaa, sanoo Trump mitä tahansa. Hah hah hah, nauraa Putin ja ampuu ohjuksia Kiovaan, kun siitä ei seuraa mitään. Katupoika Leningradista kostaa lapsena kärsimäänsä. Ei ole muuta mallia. Putin on kuin koulukiusaaja, joka kiusaa naapurimaita erilaisilla ilkeyksillä: katkaistaan kaapeleita, häiritään lentoliikennettä ja lähetetään valheellista informaatiota sekoittamaan pakkaa.
Putin pelkää, että demokratia ja sananvapaus astuu Venäjän maaperälle. Hän yrittää sen estää kaikin keinoin, koska jos kansa saa vallan, niin hän joutuu väistymään tsaarin pallilta. Hoh hoijaa.
Jos venäläisiltä olisi kysytty, hyökätäänkö Ukrainaan, niin olisiko vastaus ollut da vai niet? Ei venäläiset hulluja ole, vaikka heillä on hulluja johtajina.
Onko Putin tullut hulluksi, kuten Trump on oivaltanut vastikään.
10
193
Vastaukset 10
- Anonyymi
Venäläisistä noin 80% on sotahulluja itsekin. Eihän putinin vallassaolo muutoin olisi mitenkään mahdollista. Tämä fasismi on oleellinen osa venäläisyyttä. On ollut ainakin vuosituhannen. Vain nimitys on vaihdellut.
- Anonyymi
Halutessaan venäläiset voisivat yksinkertaisesti kävellä kleptokraattihallintonsa nurin ja maanpakoon P-Koreaan.
Mutta ei. Venäläiset ovat onnellisia voidessaan juhlia 80. kerran maailman suurinta joukkoraiskausta kansansa viimeaikaisena suurimpana saavutuksena. - Anonyymi
Kansalaisia systemaattisesti manipuloidaan ja heille syötetään länsimaihin liittyviä valeuutisia. Jo pienestä pitäen lapsia kasvatetaan "venäläisyyteen".
- Anonyymi
Putte on ollut kauan jo normaali psykopaatti . Järkevämpi kuin pilipali Trump .
- Anonyymi
Öö siis tota noin minkälainen on NORMAALI PSYKOPAATTI? Jos normaali on noin sekopää, niin minkälainen on sitten epänormali psykopaatti.
- Anonyymi
Tappajat noin keskimäärin ovat hulluja.
Viimeistään jos uusivat.
Vladimirin kontolla jo lienee 100 tuhatta tapettua.
Vai miljoona ?- Anonyymi
Putte-setä on tapattanut ja invalidisoinut sotansa myötä Ukrainassa liki miljoona venäläistä. Näiden muonavahvuudesta poistuneiden lisäksi tulee miljoonia Putte-sedän sodassa traumatisoituneita veteraaneja, jotka eivät löydä enää paikkaa venäläisestä yhteiskunnasta. Kaikille veteraaneille ei varmasti löydy johtajan vakanssia, kuten Putte-setä maalaili. Veteraaneistahan tulee Putte-sedän näkemyksellä venäjän uusi ylimystö. No, mikäänhän ei tavallaan muutu nykyjohtoon verrattuna jos siviilien tappamisessa ansioituneista tulee maan uusi kerma.
Venäjän johto on sairas.
- Anonyymi
Putin haluaa olla jo kuristajakin. Tähän mennessä lasten murhauttaminen on riittänyt...myrkkykääpiö haluaa selvästi monipuolistaa tappamistapoja.
- Anonyymi
Myrkkykääpiö. Katupoika. Julistettu pidätettäväksi sotarikoksista ja rikoksista ihmisyyttä vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3771527Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan811039Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.91923Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49758Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43745- 60720
- 121715
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10638- 36621
- 50616
- 52576
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 45557
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48535- 32531
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33528Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84505- 80480
- 48479