Wilson raptor
Anonyymi-ap
14160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tosi hyvät
Ostin itsekin juurikin wilson raptorit, ja hyvin jytää.
)reps(
Onko sinullakin wilson raptorit
- Onko sinullakin wilson raptorit?
- Ei vielä, mutta kohta on.
- Minulla on Gradientit.
- Hyi hitto!
- Ehkä kannattaisi vaihtaa.
- No tod.
(hihitystä)
Onko elementit tehty lentopalloista?
niin f-22 raptyor - velociraptor .. dino kuin joku no ei kuij F-15E lentohärveli..
Raptor on suomeksi petolintu. Koska linnut kehittyivät dinoista, dinoille annettiin tuollaisia nimiä kuten raptor. Luuranko niin linnunkaltainen.
Vertailun vuoksi
Mulla on hyvin omituisia kavereita, ja eräs heistä väitti näin.
”Kun tammikuussa ikkunaremontti oli kylmimmillään, niin diskantit kuulostivat hämmästyttävän kirkkailta, koska piuhat lattialla olivat jäässä; bassot eivät toimineet.
Bassotesti
(naurua)
https://youtu.be/CqaAs_3azSs?si=hUaid7SOOkWZKQpJ
No
Kuinkas bassotesti meni?
(hihitystä)
Siis on sairaan omituista se, että tämä on keskustelupalsta, jossa vain vedellään monologeja.
En minä osaa tällaista.
Mutta siitä olen varma, että bassoni jytisevät.
(Tosin ne ovat vain kuulokkeet)
(hihitystä)
Ällös huolehdi. Mulla on lisäksi putkisubi.
>simiti<
Ei siinä ole mitään outoa että palstalla on monologeja, paljon omituisempaa on se että niihin vastataan.
Turhaa roinaahan gradientit siellä nurkissa on, kiertoon vaan. Minimalismi on kaunista. :)
Raptor, hyvä kappaleen nimi. Kolmen nuotin itseään toistava biitti. Velociraptorit tulevat ensimmäisenä mieleen. Kolme pääkynttä niillä sopivasti. Jaloissa oli lisäksi neljäntenä kyntenä kannukset. Biitin oltava nopea kuten velociraptoritkin. Raptor voi tarkoittaa petolintua ja linnuthan ovat dinosaurusten jälkeläisiä. On viitteitä siitä että velociraptor olisi ollut kalkkunaa muistuttava, lentokyvytön mutta silti sulkia omaava petodinosaurus.
Toinen olisi hydra, siinäkin kolme nuottia tai ääntä mitkä toistaisivat itseään. Hydralla oli enemmän kuin kolme päätä mutta minun mielikuvissani hydralla on kolme päätä. Jos päitä olisi enemmän niin ääniäkin pitäisi olla enemmän, mikä tekisi kappaleesta liian repetitiivisen. Hydran äänet olisivat kuin lohikäärmeen henkäykset 🐉🐲. - 🍄.
Toivottavasti nuo seiskaraptorit, jytiseehän nuo muutkin mutta kannattaa kiinnittää huomiota herkkyyslukemiin, jos on alle 90 niin hifissä ei vielä liikuta kovin korkealla.
KEF C7 itsellä, eikä subbaria, hyvälaatuinen putkivahvistin, riittää mulle kun en varsinainen kukkakorvahifisti ole.
Puukorva lähinnä joka on oppinut kuulemaan vähäsen viime vuosina, huono tapa mistä ei oikein pääse eroon sen opittuaan 😁.
Ja jos joku haluaa lahjoittaa gradientinsa koska ne eivät sovi talon feng shuihin tai kissa on käyttänyt niitä kynsien teroitusvälineenä niin otan ne mielelläni vastaan korjauskelpoisinakin.
Tai sitten muuten vaan pelastusoperaatio olisi paikallaan jos ne majailevat jonkun konemusiikin ihailijan olohuoneen nurkassa pölyttymässä 😂
Mjoo
Tämä on toinen kerta tänä vuonna, kun puhkesin hillittömään palstanauruun.
Ei tule diiliä.
(naurua)
jaaha tuollainekinkuulohe --raptor F.22