Onko pieni peni teismin syytä?

Anonyymi-ap

Evoluutio kehittäisi suuria peniksiä, mutta koska Aasiassa on pieniä, niin evoluutio ei ole totta. Vai ovatko pienet penikset teismin syytä?

7

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Evoluutio kehittäisi suuria peniksiä..."

      Suurella peniksellä ei tehdä yhteistyötä. Suurella peniksellä ei elätä perhettä muut kuin korkeintaan pornotähdet, joten ei, ihmisen evoluutio ei kehitä mahdollisimman suuria peniksiä.

      • Anonyymi

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18969819/miten-idan-filosofit-handlaa-heidan-ocd-oireiden-kanssa

        Adolf Hitler: Hitler: Natsipuolue edustaa positiivista kristinuskoa

        Huolimatta siitä, kuinka usein kristityt apologeetat yrittävät väittää, että Adolf Hitler on esimerkki ateismin ja maallistumisen aiheuttamasta pahuudesta, totuus on se, että Hitler julisti usein omaa kristillisyyttään, sitä, kuinka paljon hän arvosti kristinuskoa, kuinka tärkeää kristinusko oli hänen elämälleen ja jopa sitä, kuinka paljon hän oli henkilökohtaisesti innoittunut Jeesuksesta - ”Herrastaan ja Vapahtajastaan”. On paljon todisteita siitä, että hän suhtautui kriittisesti kristillisiin kirkkoihin, jotka pyrkivät itsenäisyyteen valtiosta, mutta hänen näkemyksensä ”positiivisesta kristinuskosta” oli hänelle merkittävä.


    • Jos penis olisi 0,3048 metriä, se olisi mitaltaan jalka eli miehellä olisi sitten kolmas jalka. Se saattaisi olla hankala toisessa puntissa. Prinssinakki on kätevämpi kulkea mukana.

    • Anonyymi

      sen katsos sama kun ne afrikan norsun korvat verrattuna intian norsuun

    • Anonyymi

      Aika monet ongelmat johtuvat pienestä kikkendaalista eli toisin sanoen ego-ongelmista ja ihmisen laumaluonteesta: Aina pitää saada valtaa toisiin ihmisiin. Se on sairasta eikä siihen auta muu kuin ihmiskunnan tuhoutuminen vaikkapa ydinsodassa tai riittävän ison taivaankappaleen törmääminen Tellukseen.

    • Anonyymi

      Miten suuri Jeesuksella oli? Raamattu ei kerro.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe