Voiko dronet lentää Ukrainasta Muurmanskiin ?

Anonyymi-ap

35

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millä dronella on pisin kantama ja lentoaika?
      Nordic Dronesin droneilla on markkinoiden pisin lentoaika, jopa 74 minuuttia.

    • Anonyymi

      Ukrainan sota laajenee.

    • Anonyymi

      Vain vajaaälyinen tulee tänne kirjoittelemaan, että dronit olisivat muka lähteneet Suomesta tai Norjasta.

      • Anonyymi

        Kanssauskovista tulee puhua näin:

        Olkoon puheenne aina suloista, suolalla höystettyä, ja tietäkää, kuinka teidän tulee itsekullekin vastata. Kol. 4:6


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kanssauskovista tulee puhua näin:

        Olkoon puheenne aina suloista, suolalla höystettyä, ja tietäkää, kuinka teidän tulee itsekullekin vastata. Kol. 4:6

        mikä raamattufiottaja sinä olet vastaamaan toisten vastauksiin.
        Ei kaikki ole sinunlaisia muotouskonnon mittamitan käyttäjää, joka joka asiaan heittää jonkin päästään jakeen, mistä ei ole mitään älyä, eikä jumalallista.
        Vain yhden pään jaevillen höpöttämistä

        siis jätä toisten vastukset kommentoimasta, ---- ymmärtääkö hän?


    • Anonyymi

      Jotkut uskovat että dronet ovat lähteneet Ukrainasta.

      • Anonyymi

        entä sitten?* Ei sinun uskollasi mikään drooni lennä mihinkään, siis pidä uskosi itselläsi..
        Tee vain niitä paperilennokkeja ja huiski niitä ja totea, ettei ne lennä


    • Anonyymi

      Tekoäly korvaa lahkopastorin.

    • Anonyymi

      Sotimalla ei voi rakentaa rauhaa.

      • Anonyymi

        Kertokaa se putinille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kertokaa se putinille.

        Saa kertoa aika monelle muullekin.


      • Anonyymi

        ...ja Venäjän aseet ovat aina olleet rauhanaseita kuten maamme vasemmisto Halosta myöten on sanonut.


    • Anonyymi

      Ukrainan sodan juurisyyt.

      Ukrainan sodan idut kylvettiin kylmän sodan loppumisen ja Neuvostoliiton hajoamisen jälkeen. Venäjän presidentit ovat pitäneet Naton itään laajentumista Venäjään kohdistettuna provokaationa ja aggressiivisuutena, ja vaatineet Naton laajentumisen pysäyttämistä ja Venäjän legitiimien turvallisuusintressien huomioimista.

      Joshua Shifrinsonin (2016) mukaan arkistomateriaalit paljastavat, että vaikka kirjallista sopimusta Naton laajentumisesta ei tehty, yhdysvaltalaiset ja läntiset diplomaatit tarjosivat neuvostoliittolaisille toistuvasti epämuodollisia ja suullisia vakuuksia siitä, ettei Nato laajene Itä-Eurooppaan. Suulliset sopimukset ja vakuutukset voivat olla yhtä päteviä kuin kirjalliset sopimukset. Ne olivat erityisen tärkeitä USA:n ja Neuvostoliiton välisessä diplomatiassa kylmän sodan aikana.

      Jeffrey D. Sachs toteaa 13.2., 28.2. ja 23.5.2023 kirjoitetuissa artikkeleissa USA: n puskeneen Ukrainaa ja Georgiaa vuodesta 2008 alkaen kohti Naton laajentumista.

      Ukraina on etnisesti ja poliittisesti hyvin jakautunut maa. Länsi-Ukrainassa asuu venäjävastaisia ja länsimielisiä nationalisteja, ja Itä-Ukrainassa ja Krimillä Venäjälle myötämielisiä etnisiä venäläisiä. Sen jälkeen, kun demokraattisilla vaaleilla valittu, venäjämielinen ja neutraaliutta kannattanut presidentti Viktor Yanukovitch syrjäytettiin Yhdysvaltojen tuella väkivaltaisella kumouksella helmikuussa 2014, tilalle istutettiin venäjävastainen ja äärinationalistinen oikeistohallitus.

      • Anonyymi

        Ukrainan sodan juurisyyt: Venäjä hyökkäsi Ukrainaan!


      • Anonyymi

        Sodan juurisyy on venäläisten sotahulluus ja vainoharhaisuus.

        Kannatan noin 120 miljoonan juurisyyn poistamista.


      • Anonyymi

        Ukrainan sodan juurisyyt.

        siinä on yksi- radiota- kuunnellyt Väyrysläinen.
        Sitten kopioi ja jankkaa omana tietona. ---mukamas.----

        naurattaa teitinlaiset ennustajat ja puhujat...

        Mellerikin hyvä sanomalehtilukija- kielipää,. Hän luki vuosikymmenet sitten jotain ryskäjän lehteä, ja ennusti- kuinka neukku hyökkää Suomeen ja jakaa maan, ja täältä läksi Canadaan maanpakoon harhaista profetiaa..

        No se yllättäen kyllä selvisi itsellenikin, kun Yle toimitti jotain vennäään vanhaa lehtipuolen uutisointia ja huomasin, että Ahaa!!!! Tuoltahan se Melleri on kaivannut sanomalehtisaarnaajana taas omat puheet ja täällä sitten uskottiin ja tehtiin vääriä johtopäätöksiä..

        Eli plakioinnillakin voidaan tehdä- hallaa---
        ja jos lainaat--- Paavo Väyrysen Ylen puhetta, niin pane lähde, ettei se ikäänkuin ole merkkinäsi omassa otsassasi, että olipa mukamas historian viisautta ja Ukrainan valinta vikapäätä...

        Ei minkään kansan ole pakko sitoutua sinnesuuntaan, mikä ei kiinnosta, ei edes ateismiin ole pakko sitoutua, jos ei halua -- Ei halua, leikkiä itse kaikkitietävää ja pahattaa tätä siten maailmaa.

        Se on sitä oman omenan syöntiä se.... luoda oma kultainen vasikka..


    • Anonyymi

      Voi yksinkertaista ryssykkää...

      Kyllä keinoja löytyy kun fasistinen venäjä antaa aihetta. Neukkula tuhoutui sotahulluuteen ja nyt jakojäännös toistaa samoja virheitä putinlisällä tuplana.

    • Anonyymi

      Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi on osaltaan vastuussa ”miljoonien ihmisten kuolemasta”

      Vastuu jakautuu Zelenskyin, Venäjän presidentin Vladimir Putinin ja Yhdysvaltain edellisen presidentin Joe Bidenin kesken.

      – Miljoonat ihmiset ovat kuolleet kolmen ihmisen takia.

    • Anonyymi

      Helluntalaisuuspalsta ei ole sodassa ja sotilaskoulutus ja aseet täysin erilaisia,joten helluntai on rauhasssa Suomessa eikä sodi missään.

    • Anonyymi

      Helluntailaisissa on sodanlietsojia.
      Monella on sama kanta kuin YLE:llä ja valtamedialla.

      • Anonyymi

        Luther ei luultavasti voinut edes kuvitella elämää ilman pyhitettyä väkivaltaa. Siinä mielessä hän oli täysin aikansa lapsi ja ikivanhan saatanallisen perusvalheen vallassa: Paha väkivalta (kaaos) voitetaan vain järjestystä palauttavalla hyvällä väkivallalla:
        Harkitsepa itse: jos myöntyisimme tässä kohdin ja sanoisimme sodan käymisen sellaisenaan olevan väärää, niin täytyisi meidän väistyä ja myöntää olevamme väärässä kaikissa muissakin kohdissa. Sillä jos miekan käyttäminen taistelussa olisi väärin, olisi myöskin väärin rangaista sillä pahantekijöitä ja säilyttää rauhaa; lyhyesti, sen kaiken toiminnan täytyisi olla väärää. Ja mitäpä muuta oikea sodan käyminen olisi kuin pahantekijöiden rankaisemista ja rauhan suojelemista.
        …Jumala on säätänyt myöskin sotien käymisen ja vihollisen tuhoamisen ja kaiken, mitä sodan lait ja olosuhteet tuovat mukanaan. Mitä muuta sota on kuin väärän ja pahan rankaisemista? Miksi käydään sotia, jollei rauhan ja kuuliaisuuden saavuttamiseksi?
        Vaikka murhaaminen ja ryöstäminen tosin eivät näytä rakkaudesta johtuvilta teoilta, niin että ne yksinkertaisten mielestä eivät ole kristillisiä eivätkä kristityille sopivia tekoja, ovat nekin oikeastaan sittenkin rakkauden töitä. Täytyyhän hyvän lääkärinkin taudin käydessä liian pahaksi ja ankaraksi poistaa kädet, jalat, korvat tai silmät tai antaa niiden tuhoutua pelastaakseen ruumiin kokonaisuudessaan… Aivan samalla tavalla sotilaan ammattikin näyttää epäkristilliseltä ja kokonaan kristillisen uskon vastaiselta toiminnalta, jos katson vain sitä, miten se rankaisee pahoja, surmaa väärintekijät ja aiheuttaa siten kurjuutta. Mutta jos kiinnitän huomioni siihen, että se juuri siten suojelee kunnon ihmisiä, varjelee ja säilyttää vaimot ja lapset, talon ja tilan, kunnian ja omaisuuden, niin käy ilmi, miten arvokasta ja Jumalan mielen mukaista tämä toiminta on…”[6]


      • Anonyymi

        sodanlietsoja---- hahah- saanen nauraa.
        Mutta, Isänmaata kyllä puolustetaan, Jumala on asettanut kansakuntien rajat ja rikollisuus on pysäytettävä... ---rajalle---...

        Edellisestä maailmansodasta- - eräs korkea-arvoinen upseeri sanoi, kunnioittaen aseistakieltäytyjienkin toimintaa, kun he joutuiva aseettomina rintamalla hakemaan vainajia..

        ja toimittivat muutakin toimenkuvaa.. Itse palvelin yli 4- vuotta ja tämän tunnustuksen kuuntelin eräässä tilaisuudessa-- kun se sanottiin ääneen.

        Eli tunnustus on senlaisesta Isänmaanpalveluksesta, se oli asekieltäytyjienkin kohdalla totista totta ja palvelua.


    • Anonyymi

      testillisellises vaserin suhveli jäätelötutti 105g.

      annan eka sulaa hetken.

      Selef Urge

    • Anonyymi

      Aloittaja oli epäilleessään oikeassa. Dronet tuotiin rekoissa Venäjälle ja lähetettiin matkaan vain joidenkin kilometrien päästä lentokoneiden tukikohdista.

    • Anonyymi

      sinä ja sinun uskosi aloittaja.
      Sinun omat droonisi ei lennä mihinkään, eli älä mittaa toisten tekemisiä

      • Anonyymi

        Lainaus Ylen sivuilta: "SBU on onnistunut salakuljettamaan Venäjälle suuren määrän pienikokoisia drooneja ja niille liikuteltavia puulaatikoita. Ukrainan tiedotusvälineet ovat julkaisseet kuvia, joissa kymmeniä drooneja on pakattu laatikoihin. Kuvien aitoutta eri voida varmistaa.
        Kun iskun toteuttamisen aika lähestyi, drooneja sisältävät laatikot kuljetettiin kuorma-autoissa kohteiden lähelle. Autot pysäköitiin tukikohtien ohi menevien teiden varsille.
        Kohteiksi valittiin kaikkiaan neljä Venäjän lentotukikohtaa, kertoo Kyiv Post -lehti. Ne olivat Belaja Irkutskin lähellä, Djagilevo Rjazanin lähellä, Olenja Murmanskin lähellä sekä Ivanovo Moskovan koillispuolella.
        Laatikoiden kannet avattiin kauko-ohjauksella ja droonit pääsivät ilmaan. Droonit oli varustettu tekoälyllä, joka tunnisti pommikoneet ja ohjasi pommeilla varustetut laitteet räjähtämään niiden vieressä.


    • Anonyymi

      Helluntailahkolaiset eivät ainakaan ole järkeviä ja hyväuskoisina he uskovat "lahkototuuksiin" ja YLE:n propagandaan.
      He ovat helluntaiuskonnon hyväuskoisia uhreja.

      • Anonyymi

        Suomi24 on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on laittomien hallussa ja alusta laittomuuksiin.


    • Anonyymi

      Sitä se hulluntailaisuus teettää. Monet hellaarit ovat aivan pihalla.
      Miten järkeä on tässä lahkossa on jos sieltä tulee helluntaiuskonnon uhreja ?

    • Anonyymi

      Eihän ne ole lentäneetkään, vaan autohan ne on tuonut.

      • Anonyymi

        Näinhän jo Venäjän viranomaisetkin ovat todenneet. Mutta trollit trollaavat.


    • Anonyymi

      Oikeastihan Ukrainan pitäisi tehdä hirvittävä määrä sotarikoksia ja yrittää kansanmurhaa kun se olemassaolo on aivan oikeasti uhattuna. Pitäisi yrittää tappaa jokainen venäläinen pommittamalla tai nälkään.

      Se olisi oikeaa sotaa eikä jokunen drone sinne tänne.

    • Anonyymi

      Pohjois suomesta ne lähtee,tietää hölmönpikin

    • Anonyymi

      Suomenkin pitäisi osallistua kansanmurhaan ja kostaa siviileille mitä sotilaat tekevät.

      • Anonyymi

        Se oikeaa sotahulluutta ja sen kannattaminen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1806
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1262
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      72
      985
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      742
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      691
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      673
    Aihe