Missä voin bongata söpöjä rekkakuskeja?? Huoltoasemia siis tarkoitan, ja turun suunnalta...
Namuja rekkakuskeja??
Nainen
268987
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Liftaa...
Jos olet nuori, on nuoren kuskin löytäminen lottovoittoon verrattavissa oleva harvinaisuus. Ala kun kärsii ukkoutumisesta.
Jos olet itsekin jo keski-ikäinen, oletko ihan varma tuosta käyttämästäsi adjektiivista "söpö?" ne heput kun on usein jo autokuskin vatsat omaavia ja välilevyongelmista kärsiviä köyry- tai notkoselkiä.
On niitä nuorempiakin, mut ne on kai sit kesätöissä tai jotain. Bongaile mieluummin söpöjä vähän pienempien autojen ratista, sieltä kyllä löytyy;);)
Isojen huoltoasemien rekkaparkeista
meikäläisiä löytyy, rohkeasti vaan
koputtelemaan ovelle.
Meillä on puukengät, iso maha
ja syömme aamiaiseksi makkaraa ja kahvia
sekä lounaaksi kahvia ja makkaraa
ja päivälliseksi samaa kuin aamiaiseksi.
Ei söpöjä rekkakuskeja ole olemassa. He ovat LIHAVIA ja heillä on paskase roikkuvat kamppeet ja liian pienen puukengät. Ja AINA paskanen lippis päässä, rasvanen tuka sen alla, paskaset kynnenalsuset ja sänki....HYYYYYYYYYYYIIIIIIIII...älä ota semmosta ikinä!!!
Onkohan sitä tullut vähän kateltua liikaa noita jenkkielokuvia vai mistä olet kokemuksesi ja näkemyksesi rekkakuskeista saanut?? ;)
Meillä käy töissä tosi söpö kaljupäinen jus mulle sopivan ikäinen ja näköinen nuorempi maitopoika. Yritän aina ujuttaa itteni paikalle jot voisin sille helauttaa kauniin hymyni ja päiväunilla haaveilen et jonain päivänä se kysyis multa et voitaisko joskus tavata tms. kun ite olen niin ujo et en uskalla. En kyl tie onks se varattu mut ihan varmaan tykästyis muhun kun kerran päästäs kunnolla juttusille. Vähän yritän aina jotain pientä lohkasta ihan harjotuksen vuoks et jos sitä päivää ei tulekaan et se pyytäis mua vaik ulos ni pakko se sit on ite tehdä. ...jonain päivänä. :)
ei pidä paikkaansa...nimim.kokeillut
Hmm, Toi on kyllä aikalailla rumanlainen vastaus.
Lihavuus ei ole rekasta kiini ihan muusta esim. Syömisestä Urheilusta eikä REKASTA!
Joten Monikaan Kuorma Autoilia ratissa on normaaleja Kuin Te! Ei ne oo Kyl Mitää lihavia ei ole. Likainen Ajatus tuommosesta.
PS. EI MUUTAKU BONGAMMAA! KYL KUSKEI ON..
ENITEN ON YLEENSÄ TUPOKSEN ABC''EELLÄ.
HUOM. EN OTA KANTAA! MITÄ TÄHÄN VASTATAAN!
Mä oon rekkakuski ja tuossa puheessa ei ole mitään perää. Mikä itse olet ammatiltasi? En suosittele pilkkaamaan rekkakuskeja, koska niissä on paljon hyviä puolia. Ne on rikkaita, ja ne on mukavia ja muutenki. Ajattele vaikka metsureita, yhtä lailla nekin on paskasissa kamppeissa, eikä ihmiskunta kiinnitä huomiota kuin rekkakuskien ulkonäköön. Metsuri on lähellä rekkakuskin ammattia, koska useimmasta tavarasta mitä rekat ajavat on jotain puuta. Itsekkö joku puhdas aina olet?
Kyllä niitä on hyvännäköisiäkin rekkakuskeja. Mä ainakin tiedän yhden... harmi vaan että siitä ei sitte tullu mitään. Mutta se oli tosi hot! Pitää vaan osata etsiä oikeista paikoista :-)
siis mitä nää ihmiset höpöttää ku ei tiedä!! siis söpöjä rekka kuskejahan on olemassa!!1 ja nuoriakin on, eikä ne kaikki ole missään kesä töissä:) mutta mutta..! itse seurustelen rekkakuskin kanssa.. nuoren sellaisen! vähän päälle kaksi kymppinen on tämä minun rahtari herrani.ja on tehnyt sitä työtä jo n.4vuotta..! hmm.. mistäs niitä löytää..itse etsiskelin kanssa rekka kuskia itselleni.. (ne on namuja!)
itse löysin vahingossa tämän minun kultsin, en tiennyt että se edes on rahtari. oon ollu rahti reissuissa mukana varmaan 20 kertaa ja siellä tankkaus asemillahan niitä muitakin olen nähnyt.sinne vain bongailemaan bensikselle rekkakuskeja.. ja nykäset hihasta ku mieleinen sattuu kohdalle=)
ps. se kyllä vaatii aika paljon naiseltakin olla rahtarin kanssa.. sen työ vie aika paljon aikaa sen elämästä. mutta minä olen onnellinen mun rakkaan kanssa=)onnea etsinnöillesi=))
että kertoisin mistä löytyy namusia rahtareita. No en todellakaan. Hymyilen hiljaa itsekseni ja pidän tiedon omanani. Niille ketkä epäili,että rahtareita ei ole namusia sanoin kuin lapselle, että Nii-in, ei olekaan, ei. Ja odotan seuraavaa kertaa kun pääsen lähtemään.
Ne vaan kysyy että lähdetkö Espanjaan. Harmi kun ei ollut lomaa!!
tietysti huoltoasemalta, siellä Turun suunnalla.
Jos oot turkulainen, heittele tielle leivänmuruja että osaat takaisin kotiin.
Terve! Mistä Turun läheltä etsiskelet? ikäsi?
Lähe tulee E75 lahtee päi vähä enne lahtee on kyltti jos lukee Stop and go tai jotai vastaavaa ja käy tsiika sieltä .Kato samall mun kuva seki on siell.
JOO Heinolast stopparillta löytyy!!!!!!!
viikkarilla turku-tukholma väliä...sieltä niitä löytää:)
rupes huvittamaan tuo viesti että rekkakuskit on paskasis vaatteis jne. no tottakai sitä aika usein on on likasena kun työkin on aika usein likaista jos esim usein joutuu kärryjä katkomaan tai likaista kuormaa kuskaamaan, ja kun työpäivät usein on siellä 13tunnin paikkeilla tai joutuu esim nukkumaan autossa niin saattaahan siellä likasen lätsän alla olla hieman rasvainen tukkakin ennen kun on suihkus päässy käymään.... itsehän siis olen rekkakuski ja vielä ei oo naista löytyny joka ois kestäny mun työrytmii eli käyn kotona työpäivinä vaan nukkumas ja vapaita lähinnä joka toinen viikko niin ja töissä illat/yöt eli sekin vielä :) mut jos tahtoo rekkakuskei bongaa niin isot bensikset missä on rekkaparkit ja 24h auki niin siellä me pyöritään.
Ja teille ketkä bongailette rekkakuskeja! Pitäkää näpit irti varatuista, niillä on pitkän päivän jälkeen jaksettava hoitaa ja huomioida lapset kotona! Sinkkurekkamiehiäkin löytyy, itsekin rekkamiesten pikkujouluissa käyneenä tiedän!
Travemund-helsinki tai toistepäin lautalta et sit kävele kuukauteen.
pyllyhiki ei ole kovin kiehtovaa.
No kohtahan se on katoavaa kansan perinnettä, eiks joku paneeliohjelma just maininnu et robotti tekee duunit,no viestiketjun aloittaja lienee jo saannut oman ketjulompakolla ja puukengillä varustetun nahkaliivisen mursuviiksen omaan käyttöön,vai joko on laitettu kiertoon ja bongattu uus uuno mitä jallittaa..Jos vielä oot vapaaa tai jotain sinne päin niin eikun peukalo pystyyn ja punkalle kintut levälleen niin urkenee ura rekka-h.....a!!! Tsemppiä kiertopalkinnoille.
Otin kerran söpön naisen kyytiin ja nus.sin sitä rekka-autoni hytissä. Hitto ku se oli kiimainen ja huusi kuin sireeni kun panin sitä takaapäin ja sitten se ratsasti mun päällä
Joo, noilla rahtilaivoilla niitä kulkee. Kävin kerran Saksassa sellaisella. Ne rekkakuskit kyttäsivät, viheltelivät ja kuolasivat kuin jotkut vähä-älyiset juntit. He kommentoivat kaksimielisiä juttuja kun vain ohi kävelin, vaikka ruokalassa. He olivat kaikin puolin ällöttäviä. Olin n. 16v ja perheeni kanssa matkalla. Olin pukeutunut aivan tavallisesti, enkä tyrkysti nykyteinien tavoin.
Tuo matka vaikutti suuresti siihen siihen kuvaan, mikä minulla on rekkakuskeista: mauttomia moukkia. Tietenkin joukkoon mahtuu fiksuja ja mukaviakin, tottakai tiedän sen. Mutta ihmettelen suuresti sitä, että joku varta vasten haaveilee rekkakuskeista.