Naiset yllättivät minut

positiivisesti.

Kaverini joka iältään lähentelee kuuttakymppiä sairastaa rappeuttavaa sairautta ja tämä sairaus näkyy hänestä ja on sairauden takia nyt sairaslomalla ja pian varmaan eläkkeellä. Ulkonmäöltään hän on kaljuuntuva ja vyötärölihava, mutta melko pitkä.

Vaimo jätti miehen n 3 vuotta sitten ja surkuttelin hänen kohtaloaan ja ajattelin, että tulossa yksinäiset loppuvuodet sairauden edetessä, koska naiset eivät suostu parisuhteeseen.

Olin väärässä. Kaverillani on ollut useampiakin naisia, mielestäni ihan mukavia ja sopusuhtaisia ihmisiä. Kaikki ovat olleet ns hyvin koulutettuja ja työelämässä, joten kyse ei ole ollut esimerkiksi hyväksikäytöstä.

7

296

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiva lukea tällaistakin välillä, että on hyviäkin naisia olemassa. Jos jotain hyvää itsessä näen on se, että olen fyysisesti saanut elää terveenä, ei ole sairaudet osuneet kohdalle ja loukkaantumisetkin ovat jääneet kokematta 2000- luvulla.

      Pyöräilen paljon, mut tuntuu, etten lähes kuuskymppisenä kelpaa enää työelämään? Enkä haluaisi joutua naisen elätettäväksikään. Tämä päällimmäisenä huolena itsellä. En halua olla hyväksikäyttäjä, enkä tulla hyväksikäytettäväksi. Kiitos tästä kommentista.

    • Anonyymi

      Minua naiset eivät ole vielä tähän ikään mennessä yllättäneet posiviitisesti kertaakaan. Vissiin pitää odotella sinne 60 vuotiaaksi asti että näkee semmoisenkin ihmeen.

      Minulle taas naiset ovat osoittaneet aina ja toistuvasti sen että ihmisinä he ovat ala-arvoisia. Sori mutta ei ole mitään muutakaan sanaa millä voisin kuvailla.

    • Anonyymi

      ihkwrji etgbö jyub gtooibqb qku eqqny gtoouöubqb¨'

    • Anonyymi

      Niasella on pehmeät arvot ja hoivavietti.
      Mutta ymmärrystä ei naiselta löydy, jos mies on kusipää.

      • Anonyymi

        ainoa pehmeä mitä naisesta nykyään löytyy on pää....


    • Siinä kelpaa naisen rauhassa rupsahtaa, kun on rinnalla joku vihannekseksi taantuva mörökölli.

    • Joo, eilen mua ja sitten toista miestä joka oli vielä vanhempi, sano yks nainen meitä komistukseksi. Eiks ystävällistä ollutkin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      158
      4525
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      73
      4287
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      3436
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      131
      3038
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      188
      2762
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      39
      1787
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      72
      1562
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      59
      1513
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      119
      1260
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      18
      1185
    Aihe