positiivisesti.
Kaverini joka iältään lähentelee kuuttakymppiä sairastaa rappeuttavaa sairautta ja tämä sairaus näkyy hänestä ja on sairauden takia nyt sairaslomalla ja pian varmaan eläkkeellä. Ulkonmäöltään hän on kaljuuntuva ja vyötärölihava, mutta melko pitkä.
Vaimo jätti miehen n 3 vuotta sitten ja surkuttelin hänen kohtaloaan ja ajattelin, että tulossa yksinäiset loppuvuodet sairauden edetessä, koska naiset eivät suostu parisuhteeseen.
Olin väärässä. Kaverillani on ollut useampiakin naisia, mielestäni ihan mukavia ja sopusuhtaisia ihmisiä. Kaikki ovat olleet ns hyvin koulutettuja ja työelämässä, joten kyse ei ole ollut esimerkiksi hyväksikäytöstä.
Naiset yllättivät minut
8
371
Vastaukset 8
- Anonyymi
Kiva lukea tällaistakin välillä, että on hyviäkin naisia olemassa. Jos jotain hyvää itsessä näen on se, että olen fyysisesti saanut elää terveenä, ei ole sairaudet osuneet kohdalle ja loukkaantumisetkin ovat jääneet kokematta 2000- luvulla.
Pyöräilen paljon, mut tuntuu, etten lähes kuuskymppisenä kelpaa enää työelämään? Enkä haluaisi joutua naisen elätettäväksikään. Tämä päällimmäisenä huolena itsellä. En halua olla hyväksikäyttäjä, enkä tulla hyväksikäytettäväksi. Kiitos tästä kommentista. - Anonyymi
Minua naiset eivät ole vielä tähän ikään mennessä yllättäneet posiviitisesti kertaakaan. Vissiin pitää odotella sinne 60 vuotiaaksi asti että näkee semmoisenkin ihmeen.
Minulle taas naiset ovat osoittaneet aina ja toistuvasti sen että ihmisinä he ovat ala-arvoisia. Sori mutta ei ole mitään muutakaan sanaa millä voisin kuvailla. - Anonyymi
ihkwrji etgbö jyub gtooibqb qku eqqny gtoouöubqb¨'
- Anonyymi
Niasella on pehmeät arvot ja hoivavietti.
Mutta ymmärrystä ei naiselta löydy, jos mies on kusipää.- Anonyymi
ainoa pehmeä mitä naisesta nykyään löytyy on pää....
Siinä kelpaa naisen rauhassa rupsahtaa, kun on rinnalla joku vihannekseksi taantuva mörökölli.
Joo, eilen mua ja sitten toista miestä joka oli vielä vanhempi, sano yks nainen meitä komistukseksi. Eiks ystävällistä ollutkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022112Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271061- 71917
- 58898
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta108684