Olen asunut pien Omakotitalo-alueella viitisen vuotta. Rakensimme kaikki tänne noin vuoden säteellä. Meidän talo valmistui viimeiseksi ja siinä oli jotakin mistä naapurin rouva sai kimmokkeen alkaa puhua meistä pahaa.
Naapuri on arvostellen puhunut jokaisesta naapurista minulle pahaa. Meidän suhde on ailahtelevainen ja nyt eräs toinen naapuri paljasti että hän on puhunut meistä paljon pahaa muille.
Nyt tämä perhe pelailee ja kitsailee edelleen aidan kanssa ja haluaisivat varmaan että me maksetaan aita. Tämä perhe myös sekoilee lasten ystävyyssuhteissa ja yrittää sulkea meidän lasta ulkopuolelle.
Tämä naapuri on todella manipuloida ja arvosteleva. Hän on puhunut muille siten että meidän lasta on alettu jättää pois. Onneksi on yksi perhe (josta tämä naapurin akka puhuu aivan todella ikäviä asioita) ja heidän lasten kanssa meidän lapsi leikkii tosi hyvin.
Tilanne on kuitenkin tosi raskas ja välillä käy sellainen mielessä että muuttaisi pois. Emme kuitenkaan halua muuttaa, mutta tämän kadun ilmapiiri on myrkyttynyt tämän naisen puheista. Naisen mies on tossukka eikä osaa sanoa mitään omaa. Antaa vaan naisen rellestää.
Jopa päiväkodista on huomautettu vanhemmille miten lapsi kiusaa muita. Myös muita kuin meidän lasta. Vanhemmat ovat kuin ei mitään ja selittelevät lapsensa tekosia.
Todellinen ongelmaperhe, toivoisin että he muuttaisivat pois! He sulkevat pois toistakin naapurin lasta. Meidän lapset on leikkineet keskenään nämä vuodet. Nyt ei enää.. Lapsi ottaa pahan puhumisen ja manipuloinnin mallin äidiltään. Toisaalta en kyllä edes halua että lapsemme leikkii keskenään.
Nainen aina välillä esittää minun ystävää, mutta jatkaa kaksinaamaista elämäänsä. Matalan koulutustason väkeä ja toimintamallit on sen mukaiset. Toivon että he muuttaisivat pois, pian. Olen miettinyt että estän hänet somessa mutta jotenkin vasta sitten kun jompikumpi meistä muuttaa pois.
Vaikka sieltä kai hän saa yllykkeet puhua pahaa ja olla kateellinen.
Naapurin rouva puhuu pahaa
Anonyymi-ap
1
325
Vastaukset
- Anonyymi
Naapurit pitää jättää rauhaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958617Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205892Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2874901Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724189Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643962SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901731
- 991292
- 47899