Ymmärrän USA:n hallintoa. Mikä siinä on että pitää luikerrella maahan laittomasti.
Menkää laillisesti tai painukaa pippurinkasvun maahan.
Itsekkin käynyt USA:ssa muutaman kerran ja töissä mutta aina laillisesti.
Menkää laillisesti tai painukaa pippurinkasvun maahan.
Itsekkin käynyt USA:ssa muutaman kerran ja töissä mutta aina laillisesti.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Länsimainen demokratia on mennyt liian pitkälle jos epämääräisiä ihmisiä pääsee pesiytymään yhteiskuntaan. Vakoojia, rikollisia ym.
Ei se laillinen maahantulo, eurooppalaisuus, vaalea ihonväri sekä rikokseton nuhteeton taustakaan enää välttämättä auta. Voi joutua pidätetyksi USAssa jos on vaikka jossain sosiaalisessa mediassa kirjoittanut jotain myönteistä Palestiinasta tai arvostellut Trumpin hallintotapaa.
Eli se siitä sananvapauden mallimaasta.
Trump oli myös ilmoittanut jalkapalloa seuraamaan tuleville turisteille että tervetuloa mutta häipykää USAsta heti kun kisat päättyneet tai muuten ei hyvää seuraa.
Ehkä ne onkin menneet laillisesti mutta kun viisumi päättyy, olet siellä laittomasti.
Kaikki laittomat paperittomat voi siirtää Brasilian käärmesaarelle. Myös Suomesta.
Jos olet ollut usassa laillisessti ja jopa töissä niin silloin et kysyisi tuollaista joten älä puhu paskaa.
Kansalisuusmääräykset on tiukkoja.
Töitä on voinut tehdä ilman kansalaisoikeuksia. Hyvinkin. 13 miljoonaa.
Mutta monet ovat olleet Meksikosta. Niitä ei ole haluttu kansalaisiksi.
Miksi?
Jos on laittomasti maassa niin niskaperseotteela ulos. Suomessa sama homma. Ihmettelen tätä lainrikkojien hyysäystä ! Enhän minäkään saa mennä toisen kiinteistöön makoilemaan sillä lähtö tulee nopeaan.
Maailmanparantajat saisivat majoittaa luonaan ja rahoittaa nämä laittomat. Maksakoot niin mätähampaiden paikkaaminen ja ihottumien hoidot veronmaksajien sijaan !