Olisin kapinassa jos arvot olisivat laajempia

Anonyymi-ap

Värikkääseen humanistiseen kapinaan voi liittää paljon muitakin arvoja, eikä pelkästään luonto.

Luonnolla osallistujien määrä laskee.

Laajemmat arvot sen sijaan kattaisivat ellei puolet väestöstä.

Lisäksi nuori ikä olisi rajoittavat tekijä. Nuorilla kun ei ole aivoja ja toisinpäin, tuntuu, että nuori aloittaa kapinan aikuisia vastaan, että aikuiset saavat kärsiä nuorista hulivileistä ja ainakin puolustautua parhaan mukaan.

Anarkisti lesbo nuori, luonnon puolesta puhuja on epäkonventionaalinen kaikessa. Sellaisen kanssa ei ole ystävyyttä, taloutta tai jopa perhettäkään. Mitä nuoressa kapissa kiehtoisi?
Nuoret ja väkivalta on samasta yhtälöstä, koska omat lapset eivät ole tehtyjä.
Mutta jos kaikki ovat sukupuolivähemmistöjä - ja mielenkiintoista tutkia sukupuolikysymys ja luontosuhde, niin miten siinä synnyttää lapsia?
Kun ei synnytä lapsia niin ihan sama, onko kapinallinen tai hullu.
Silloin vältettävää jengiä.

Itselläni on jo nyt kokemusta kapinallisista joistakin, että ovat täyttä paskaa ihan ihmisinä. Jos ihmisinä olisivat vielä mukavia, mutta ei. Nuoret eivät eroa mitenkään tavallisesta tyytymättömästä, väkivaltaisesta, epämiellyttävästä, itsekkäästä ihmisestä. Siksi ei tehdä eroa kapinallisten arvoissa suhteessa muihin ja ei lähdetä heidän kelkkaan.

Varsinkin kun perus idea on älyttömän tyhmä, että ihminen syyllinen maapallon tapahtumiin.

0

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        84
        7132
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        27
        7079
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        117
        6205
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5414
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        84
        5248
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        63
        5225
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        41
        5120
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4605
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        19
        3485
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        300
        3400
      Aihe