Tinder tutkimus feikkiprofiileilla

Anonyymi-ap

Cosmopolitan teki Tinderissä tutkimuksen miesten sekä naisten feikkiprofiileilla. Niitä tekevät muutkin kuin pahamaineiset miehet! Apua!

"Tulokset olivat pysäyttäviä. Miesprofiilit saivat matchin vain 0,6 % kerroista. Naisten profiileille matcheja ropisi huomattavasti enemmän – 10,5 %. Toisin sanoen naiset ovat Tinderissä paljon valikoivampia kuin miehet, jotka puolestaan tykkäävät lähes jokaisesta toivoen edes yhtä matchia."

Miesten antamista seksitykkäyksistä ei muuten sanottu halkaistua sanaa!

https://www.tinderinparhaat.com/tama-ero-naisten-ja-miesten-valilla-saa-tinderin-kayton-tuntumaan-turhauttavalta/

26

216

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Yksi teoria tämän taustalla on palautesilmukka: koska miehille tulee harvoin matcheja, he muuttuvat yhä vähemmän valikoiviksi ja yrittävät parantaa mahdollisuuksiaan tykkäämällä kaikista. Naisille sen sijaan satelee matcheja ovista ja ikkunoista, joten he voivat olla todella tarkkoja."

      Se nyt on sanomattakin selvää, että ätmit ja tavikset toimivat noin, mutta mallimiehistä tuossa ei sanota mitään.

      Mallimiehet jakavat seksitykkäyksiä ja kun naiset saavat mallimiehen sänkyyn, niin he tavoittelevat mallimiestä seksin jälkeen myös parisuhteeseen, vaikka mallimies ei parisuhdetta halua.

    • Anonyymi

      Tinderissä kertakäyttökulttuuria harrastavat nimenomaan naiset, ei miehet. Tai no, toki ne muutamat suosituimmat miehet. Valtaosalla miehistä ei ole mistä valita, jo ihan pelkästään sen takia, miten räikeä epäsuhta sukupuolten määrissä on.

      Tinder on normalisoinut h*oraamisen.

      • Anonyymi

        Tinder ei ole muuttanut naisten perusluonnetta piiruakaan. Naiset eivät elelleenkään jaa tavaraansa mikään "kertakäyttökulttuurin" tavoin/ohjaamana.


    • Anonyymi

      Saattaa olla vähän eri asia kyseessä kuin palstasedän naisleikit. Palstasetä on ehta rikollinen ⚰️

    • Anonyymi

      ""Naiset eivät elelleenkään jaa tavaraansa mikään "kertakäyttökulttuurin" tavoin/ohjaamana.""

      Ai ei vai? Ainakin itse huomannut, että naiset yrittävät saada näitä viehättäviä miehiä epätoivoisesti treffeille lupaamalle heille seksiä. Ehkä naiset ei sitten ajattele näitä miehiä kertakäyttöisinä kun haluavat heidän kanssaan parisuhteen, mutta jos mies ajattelee naista vain seksimielessä, niin harvoin siitä parisuhdetta syntyy.

      • Anonyymi

        "naiset yrittävät saada näitä viehättäviä miehiä epätoivoisesti treffeille lupaamalle heille seksiä"

        Noin ei tietenkään ole, eikä ole koskaan ollut. Missä/miten olet muka huomannut tuollaista tapahtuvan?

        Ainoat jotka yrittävät saada miehiä treffeille, kuivuneen tussunsa oletetulla vetovoimalla, ovat vanhusnaiset jotka saalistavat tapailumiehiä maksamaan märehtimisensä ja ryyppäämisensä kulut taksimatkoineen.

        Vain wanhusnaiset sekoittavat peruskäsitysten "viehättävä" ja "komea" merkitykset:
        Miehet eivät ole koskaan viehättäviä, vaan jotkin ovat komeita.
        Naiset eivät ole koskaan komeita, vaan jotkin ovat viehättäviä.


      • Anonyymi

        Et sinä ole ulkopuolisena voinut sellaista huomata. Jos tuollaista tapahtuu, siitä ei tiedä kukaan muu kuin se nainen ja se mies. Se tapahtuu heidän välillään kahden kesken eikä muilla ole siitä mitään vihiä. Se ei näy muiden silmille millään tavalla.

        Et ole huomannut tuollaista koska olet ulkopuolinen. Olet vain kuvitellut sen ja lukenut siitä netistä. Ja lukemasi nettijutuissa ovat toisten kuvittelijoiden kirjoittamia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "naiset yrittävät saada näitä viehättäviä miehiä epätoivoisesti treffeille lupaamalle heille seksiä"

        Noin ei tietenkään ole, eikä ole koskaan ollut. Missä/miten olet muka huomannut tuollaista tapahtuvan?

        Ainoat jotka yrittävät saada miehiä treffeille, kuivuneen tussunsa oletetulla vetovoimalla, ovat vanhusnaiset jotka saalistavat tapailumiehiä maksamaan märehtimisensä ja ryyppäämisensä kulut taksimatkoineen.

        Vain wanhusnaiset sekoittavat peruskäsitysten "viehättävä" ja "komea" merkitykset:
        Miehet eivät ole koskaan viehättäviä, vaan jotkin ovat komeita.
        Naiset eivät ole koskaan komeita, vaan jotkin ovat viehättäviä.

        Sinä et saa treffeille edes niitä wanhusnaisia.


    • Anonyymi

      Aika pakostikin se johtaa kertakäyttökulttuuriin kun komea mies tulee tekemään naiselle temput terävät ja, koska näistä komeista miehistä käydään naisten kesken armotonta kilpailua, niin komeita miehiä ei riitä kaikille naisille.

      • Anonyymi

        Kinkut eivät voi toimia perusluonteensa vastaisesti, vaikka olisi kuinka komea mies tahansa piirittelemässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kinkut eivät voi toimia perusluonteensa vastaisesti, vaikka olisi kuinka komea mies tahansa piirittelemässä.

        Mitä hemmettiä selität? Nykyään naiset on niitä, jotka on piirittämässä komeita miehiä ja komeat miehet joutuvat hätistelemään rumimpia pois.

        Ylempänä selitit, että wanhusnaiset käyttävät komeita miehiä hyväksi kun komeat miehet toimivat maksajina. Aivan puppua. Ensinäkin: komeat miehet saavat ikäisiään nuoria naisia, joten miksi he panisivat ikääntyneitä ja toimisivat näille vielä maksajina?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä hemmettiä selität? Nykyään naiset on niitä, jotka on piirittämässä komeita miehiä ja komeat miehet joutuvat hätistelemään rumimpia pois.

        Ylempänä selitit, että wanhusnaiset käyttävät komeita miehiä hyväksi kun komeat miehet toimivat maksajina. Aivan puppua. Ensinäkin: komeat miehet saavat ikäisiään nuoria naisia, joten miksi he panisivat ikääntyneitä ja toimisivat näille vielä maksajina?

        Näinhän se on. Kauniit naiset joutuvat matelemaan ja kerjäämään seksiä miehiltä. Miehet pihtaavat ja kauniit naiset eivät saa heiltä huomiota.


      • Anonyymi

        Näi hän se on. Naisia ei kiinnosta mikään muu kuin komeat miehet. Komeista miehistä kilpaillaan. Kilpailua ei käydä kauniista naisista ollenkaan. Kauniit naiset eivät kiinnosta miehiä eivätkä naiset ylipäätään. Se on juuri niinpäin että komeat miehet ovat saalistuksen ja tavoittelun kohteena. Kauniit naiset joutuvat tappelemaan saadakseen miehen. Kauniita naisia riittää. Ihan jokaiselle. Pulaa on vain komeista miehistä.


    • Anonyymi

      Naisten mielestä suurimmalla osalla miehistä ei ole mitään tarjottavaa, joten naisten kannattaakin pariutua vain priiman kanssa.

      Mutta tuo edellyttää moniavioisuutta. Suurin osa antropologien tuntemista ihmisyhteisöistä on sallinut miehille moniavioisuuden. Suomessa moniavioisuus tulisi myös sallia miehille. Uskon, että sallitaankin jossain vaiheessa kun maahanmuuttoa halutaan.

      • Anonyymi

        Mutta kun naiset eivät halua naimisiin.


    • Anonyymi

      Tutkimuksessa todettiin että naiset tykkäävät joistakin miesprofiileista, eli niistä harvoista jotka he pyyhkivät oikealle.
      Miehet pyyhkivät kaikki naisprofiilit oikealle edes katsomatta niitä. Se ei ole tykkäämistä vaan automaattista mekaanista toimintaa. Eli miehet eivät tykkää kenestäkään.

    • Anonyymi

      Merkittävä syy syntyvyyden alenemiseen on, etteivät nuoret aikuiset löydä kumppania. Lapsettomia miehiä on vielä paljon enemmän kuin lapsettomia naisia, mistä voi helposti päätellä, että merkittävä osa miehistä tekee lapsia useamman kuin yhden naisen kanssa. Eräänlaista peräkkäistä moniavioisuutta siis.

      Erään tutkimuksen mukaan miehet ovat kuusi kertaa avoimempia moniavioisille suhteille kuin naiset eli vaikka naiset saisivat mallimiehen, niin heille ei käy, että mallimies käy munimassa muitakin.

    • Anonyymi

      Kukaan heteromies ei ole onnellinen ilman naista ja hypergamia ei koskaan käänny naisia vastaan, koska aina on miehiä jotka näitä naisia panevat. Nainen ei ole moksiskaan, jos on vaikkapa vuoden ilman seurustelua, koska saa aina baarista / tinderistä ja mistä tahansa seksiä.

      • Anonyymi

        Ehei, syynä siihen ettei nainen ole moksiskaan vaikka olisi ilman seurudyelukumppanisvri ole se että nainen saa milloin tahansa seksiä. Syynä on se ettei nainen tarvitse miestä, parisuhdetta eikä seksiä.


      • Anonyymi

        Puhu vain omasta puolestasi. Tiedän monta heteromiestä joka pärjää mainiosti ilman naista ja on ihan onnellinen sinkkuna ja selibaatissa.


      • Anonyymi

        Kyllä, nainen saa seksiä helposti ja melkeinpä
        missä ja milloin vain. Mutta kun se tarjolla oleva seksi ei tunnu miltään. Mies saa useammin ja helpommin seksuaalista nautintoa kuin nainen, koska huonompikin pano antaa miehelle edes hiukkasen nautintoa. Nainen saa seksiä vaikka joka päivä, mutta usein se ei tuota naiselle minkäänlaista nautintoa tai mielihyvää, siis ei minkäänlaista. Seksi on naiselle usein verrattavissa siihen että söisi ruokaa ilman makuaistia, katselisi maisema ilman silmiä tai kuuntelisi musiikkia ilman korvia.

        Siinä syy miksi naiset eivät useinkaan välitä seksistä: se ei ole nautinnollista.


    • Anonyymi

      Kaikki oikealle pyyhkimisessä on se järki, että jos pyyhkii ainoastaan oikeasti kiinnostavat, niin matcheja ei tule....Tai saattaa tulla 1/kk. Ja tämä taas johtuu siitä että naisilla on niin suuri hypergamia tinderissä.

      Miehen ei siis kannata panostaa tinderin selaamiseen, koska tarkkaan valinta ei poista naisten hypergamiaa.

      Suuresta panostuksesta ja tutkimisesta ennen pyyhkimistä ei siis ole hyötyä, ja se on melkoista ajan hukkaan heittämistä. Varsinkin jos mies luulee "live-tasonsa" pätevän Tinderissä.

      Summa summarum:

      Kaikki naiset oikealle vetämisessä on kyse seurauksesta naisten hypergamiasta, eikä niin että hypergamia olisi seuraus siitä. Usein naiset tekevät munasta kanan tässä asiassa, kun haluavat vierittää syyn pois omilta harteiltaan.

      • Anonyymi

        ”Kaikki oikealle pyyhkimisessä on se järki, että jos pyyhkii ainoastaan oikeasti kiinnostavat, niin matcheja ei tule.”

        Ts. kun pyyhit kaikki oikealle, saat kyllä mätsejä mutta vain niiden naisten kanssa joista et ole kiinnostunut? Ei siis ole mitään keinoa saada mätsejä kiinnostavien naisten kanssa? Mitä järkeä tuossa on? Mitä iloa on mätseistä jos ko. nainen ei kuitenkaan kelpaa sinulle?


    • Anonyymi

      Naisilla näyttää olevan täysin yhtenevät tavat luokitella miehen taso. Oikeastaan sana "taso" on liian yksioikoinen miehen vetovoimaa määriteltäessä. Ulkonäkö voidaan määrittää jonkintasoiseksi, mutta miehen yleinen vetovoima ei noudattele mitään sosioekonomisia luokkia. Se on miesten oma harhaluulo ja kasvatuksessa iskostettu mieleen.

      Naiset siis hyvin harvoin ovat eri mieltä miehen tasosta. Siitä ei heidän tarvitse edes keskustella. Riittää kun joku toteaa asian, ja saa yleensä kaikkien hyväksynnän mielipiteelle. Miehillä on usein poikkeava näkemys, mikäli miehiä on paikalla, koska kulttuurissamme miehet kokevat, että sellaiset asiat kuten reiluus ja ahkeruus ovat sukupuoliseen kiinnostukseen vaikuttavia asioita. Juuri missään muualla niin ei ajatella. Suomi on kulttuurinen saareke, mikä näkyy monessa.

      Asiaan kuuluu että miehelle ei koskaan sanota hänen huonoa tasoaan. Nainen saattaa esittää olevansa miehen hyvä kaveri, ja itserakkauteen taipuvainen mies uskoo sen. Tosiasiassa nainen saattaa pitää miestä oksettavana ja naurettavana hyypiönä, jonka kanssa seurusteleminen on pakkopullaa. Nainen ivaa miehen tyhmyyttä ja ulkonäön vastenmielisiä piirteitä omassa mielessään ja ystävien kesken.

      Hypergamiaan kuuluu täydellinen myötätunnon puute tuntemattomia tai tuttavatasolla olevia miehiä kohtaan. Naista ei kiinnosta miehen kärsimys, miehen toiveet, eikä nainen tunne tarvetta auttaa miestä. Vaikka miehen elämä tuhoutuisi, sillä ei ole naiselle mitään merkitystä. Mies tuntuu ainoastaan rasitteena ja vastenmielisyys täyttää mielen miestä kohtaan. Miesten kesken on toveruutta vaikka mies olisi mikä hyypiö, mutta naisen ja miehen välillä niin ei ole. Ainoastaan väkivallan pelko ja yleiset sovinnaisuussäännöt saavat aikaan naisen näennäisen ystävällisyyden ja jopa "kavereiden". Psykopaattisia taipumuksia omaava nainen voi jopa mennä naimisiin vastenmielisenä pitämänsä miehen kanssa, ja tuntee pirullista riemua pystyessään hyväksikäyttämään rikasta miestä. Mies ei yleensä koskaan tiedosta sitä. Miehen ego sokaisee miehen näiltä tosiasioilta.

      Jos mies on puoleensavetävä, eli emotionaalisesti normaaliksi todettu ja fyysisesti viehättävä, niin hän käytännössä saa kaikkien naisten hyväksynnän lukuun ottamatta niitä katkeroituneita naisia, jotka ovat vihaisia siksi, että eivät ole itse saaneet hyvätasoista miestä. Kaikkein pahin miesvihaajakin tunnistaa miehen hyvän tason. Se on kiveen hakattu tosiasia, jota voi muuttaa vain kohtuullisissa rajoissa. Puoleensavetävä mies saa virheitään anteeksi paljon enemmän kuin muut miehet, ja valitettavasti jopa törkeä käytös annetaan hyvätasoiselle anteeksi herkemmin kuin muille. Tässä astuu kuvaan tietenkin sosiaalisen kontekstin merkitys, eli se, että kuuluuko mies porukkaan, minkälainen luonne hän on, eli haluaako mies satuttaa, vai tiedetäänkö hänet hyväntahtoiseksi, tai kenties vain varomattomaksi, mutta pohjimmiltaan normaaliksi. Friikki saa osakseen suunnatonta raivoa jos hän tekee samoja asioita kuin "normaali". Syynä on se yksinkertainen tosiasia, että häiriintynyt ja uhkaava henkilö on vastenmielinen. Heitä on yhtälailla naisissakin, joten nyt ei ole tarkoitus valkopestä naisia ja väittää heitä jotenkin moraalisesti ylemmällä tasolla oleviksi.

      Hypergamiaan kuuluu se, että naiset kyynerpäätaktiikkaa käyttäen pyrkivät mahdollisimman hyvän miehen kumppaniksi. Se mikä miehiä tässä satuttaa on se, että nainen ei sääli huonompia miehiä lainkaan, vaan tietää olevansa valmis epäröimättä pettämään jos tilaisuus tulee. Taustalla voi olla halveksuntaa omaa kumppania kohtaan, mikä johtuu juuri edellä kuvatusta miehen tason automaattisesti määrittämisestä. Nainen tietää aina oman kumppaninsa tason. Jopa rakastuneena. Ei hän sitä itseltään pimitä.

      • Anonyymi
        UUSI

        Ok. Jos olet vakuuttunut siitä että naiset tosiaan ovat näin halpamaisia, ilkeitä ja epäluotettavia, niin tuskin enää kaipaat heidän seuraansa?


    • Anonyymi

      ” Miesten antamista seksitykkäyksistä ei muuten sanottu halkaistua sanaa!” onko se se munakoisoemoji nyt sitten?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      484
      3766
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2816
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2158
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2013
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1354
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1271
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1138
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      80
      1048
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1019
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1018
    Aihe