Bunkkeripapan sotarikokset

Anonyymi-ap

Mikä on vakavin YKSITTÄINEN sotarikos josta tämä venäjän pääörkki putin saisi ankarimman rangaistuksen sotaoikeudessa ?

Sivistysmaissahan esim. toimitusjohtaja asetetaan syytteeseen jos joku henkilökunnasta joutuu vakavaan työtapaturmaan ja sotilas johtajatkaan eivät ole lainkouran yläpuolella jos rivisotilaat tekevät sotarikoksia.

Kuinkas sitten ns. banaanivaltioissa kuten venäjä, Siellähän sotarikollisia ei tuomita ja ainoastaan kansainvälinen tuomioistuin voi tuomion julistaa.
Tästä johtuenhan putin ei voi enää matkustaa muualle kuin matalan sivistyksen kehittyviin valtioihin sillä muuten bunkkeripappa pidätetään.

Sitten palataan alustuksen jälkeen alkuperäiseen kysymykseeni
Mikä on vakavin YKSITTÄINEN sotarikos josta venäjän pääörkki putin saisi ankarimman rangaistuksen sotaoikeudessa ?

1. Hollantilaiskoneen ampuminen 2014
2. Raiskauksien salliminen.
3. Siviilien järjestelmällinen tappaminen.
4. Sairaaloiden, koulujen, päiväkotien yms. tuhoaminen.
5. Ydinvoimalan kaappaaminen terroristisessa mielessä ensimmäisen kerran maailman historiassa.
6. Kahovkan padon tuhoaminen ja ympäristötuhojen teko.
7. Sotavankien järjestelmällinen kidutus ja tappaminen.
8. Lapsikaappaukset ja muut väestön pakkosiirrot.
9. Muita voitte lisäksi muistella ?

158

996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varasti Venäjänkin lapset ja uhraa heidät tulevia imperialistisia sotia varten.

      • Anonyymi

        Mitä sinä olet valmis uhraamaan näillä palstoilla Venäjää ja kristinuskoa vastustaaksesi?


    • Anonyymi

      Sotarikollinen numero 1.

    • Anonyymi

      venäjä masinoi aikanaan kommunismillaan vietnamin sorat

      pahuus on aina elänyt idässä ja helvetti

      • Anonyymi

        Eikö Vietnamilla ollut sitten omia soravaroja ollenkaan?


      • No sitä "taivasta" tavoitteli moni suomalainen, 30-luvulla. Niistä ainakin 9500 pötköttää joukkohaudoissa, Sandarmohissa, Krasnyi Borissa ja Levashovossa. Loput GULAGien montuissa. :-)

        Kommarinuoret julistaa "Kansan otettava tuotantovälineet pois porvareilta – "Taisteluun" ".
        https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/71fa4ee3-7d9d-48bd-9165-98f63d0231e8

        On tainnut näiltä PA5KASAKIN JAKOJÄÄNNÖ5TEN rippeiltä jäädä histooriatunnit välihi, notta kuinka siinä kävi, loppupeleis.


      • Anonyymi00149

        Minnekä se ne sorat masinoi?


    • Anonyymi

      8. Lasten varastaminen

      Tämä vanha venäläinen hallintokulttuuri on perusta koko ryssän vuosisataiselle imperialismin jatkumolle. Sen aiheuttamat vahingot on nähtävissä kaikkialla Venäjän vaikutusalueilla, myös Suomessa.

      Tulevaisuuden varastaminen ei ole anteeksi annettavissa ja siihen ovat syyllistyneet Kremlin kaikki johtajat niin kaukaa kuin Venäjän historiaa on luettavissa.

      - eikä ne opi !!!

      • Anonyymi

        Ethän sinäkään opi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ethän sinäkään opi.

        Kyllä sääki vielä opit, ku kaivat itelles monttua ... korpehe.


    • Anonyymi

      16.3.2022 Tehty ilma isku siviilejä sekä lapsia täynnä olleeseen Mariupolin teatteriin.

      Kuolleita 600-1200+ haavoittuneet.

      Ulkona luki suurella mitä sisällä oli eli LAPSIA.

      • Ja pa5kan vtut ole.
        Säälittäviä hrutsovskeja rakennettu, joissa ei ole edes juoksevaa lämmintä vettä ja "taloyhtiön" sisäpihalla on perinteinen PA5KAHUUSSI ... perinteiseen reppanaryssälän malliin. :-)


    • Anonyymi

      Vanhus varastaa nuorisolta nuoruuden, terveyden tai elämän.

      • Anonyymi

        Niinhän sinä täällä teet. On huomattu ateismipalstalla.


      • Ei mitään uutta, reppanaryssälästä.


    • Anonyymi

      Huluus on venäjää aina pyöritänyt, mutta nyt siellä on kaikista ylivetohirmu puikoissa

      EIHÄN KUKAAN TUOTA ENÄÄN USKO, MUTTA KATOTAAN MIHIN TUO HELVETTI PÄÄTTYY

      • Anonyymi

        Miksi vertaat itseäsi Venäjään?


    • Anonyymi

      Putin on henkilökohtaisesti vastuussa lasten ja nuorison turmelemisesta.
      Siitä kärsii koko kansa ainakin seuraavat sata vuotta.

      • Anonyymi

        Samoin sinä saat tuomion siitä, mitä olet kirjoittanut näillä palstoilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samoin sinä saat tuomion siitä, mitä olet kirjoittanut näillä palstoilla.

        Tuu, H**RA, kokeilemaha onnees ......


    • Anonyymi

      Putinin rikokset ovat kuin täytekakku. Aina vain paljastuu uusi makoisa kerros tavanomaisilla ja innovoivilla täytteillä. Pienikin lohkaisu saa ähkyn aikaiseksi. Raskasta tavaraa ja kakku on hervottoman iso.

      • Anonyymi

        Miksi kuvailet itsesi Putiniksi? Sitä kaikkeahan sinä teet näillä palstoilla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Miksi kuvailet itsesi Putiniksi? Sitä kaikkeahan sinä teet näillä palstoilla.

        Kerropas meille, mitä noista Putin Kalsarimyrkyttäjän sotarikoksista sinä itse pidät pahimpana. Itse pidän noiden ukrainalaisten lasten varastamista äärimmäisenä pahuutena.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Kerropas meille, mitä noista Putin Kalsarimyrkyttäjän sotarikoksista sinä itse pidät pahimpana. Itse pidän noiden ukrainalaisten lasten varastamista äärimmäisenä pahuutena.

        Kyllä minä pidän pahimpana tätä siviilien järjestelmällistä lahtaamista.
        Miljardeja ruplia kulutetaan sortuvan rappiovaltion rahoja siviilien tappamiseen.


    • Anonyymi

      Mitä siitä, mitä Putin on tehnyt tuolla virkansa nimissä?

      Mutta mitä sinä olet tehnyt täällä saadaksesi kristinuskon näyttämään paholaisen tehtailulta?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/1427890/onko-alastomuus-syntia#comment-136246330
      "Sinä olet saastainen! Jumala on luonut ihmiselle vaatteet, miehelle miesten vaatteet, naiselle naisen vaatteet. Jumala on ankara ja vanhurskas hän vihaa alastomuutta. Hän vihaa sukuelimiä, siksi ne pitäisi poistaa kaikilta ihmisiltä jo lapsena. Seksi on saatanasta, ihmisen ei tule lisääntyä, jos seksiä ei olisi ihminen ei kuole"

      • Väärä palsta, vtun HÖRHÖ!. Mene julistamaan tuota revankeliumias muualle!.


    • Anonyymi

      Jo on provo 😐

    • Anonyymi

      Varastaminenkin on rikos.
      Kalsarihousumyrkyttäjän joukot varastivat noin 500 lentokonetta läntisiltä sivistysmailta jotka olivat vuokrattu/liisattu venäläisille !

      Jo tämä omaisuusrikos riittäisi Haagin rikostuomioistuimessa antamaan loppuelämäksi linnatuomion kunhan vain pääörkki saataisiin kiinni ja ulos pimeyden ytimestä venäjältä.

    • Anonyymi

      Putin on synonyymi paitsi valehtelulle myös tappamiselle.

      • Anonyymi

        Niiden yksikkö on milliputin.


      • Anonyymi

        Ainakin venäläistä ihmislannoitetta Ukrainan pelloille. Kiitos Putin.


      • Anonyymi

        Ja mitähän ne ’kauneudet ja hyvyyden’ mahtavat olla? Kerropa meille vapaan ja avoimen maan ’pimeydessä vaeltajille’….


      • Anonyymi

        Mitäs muuta Putinin huvilalle kuuluu?


    • Anonyymi

      Aika paha asia on myös aiheuttamansa hajuhaitat Kremliin.

    • Anonyymi

      Omien ja vieraiden lasten varastaminen.

    • Anonyymi

      Venäjän iskut siviilirakennuksiin lisääntyneet 600 prosenttia, sotarikollisia kaikki kremlin kääpiöt yms. muut hännystelijät

      • Venäjän valtion TV:ssä riemuittiin Venäjän iskusta ukrainalaiseen sairaalaan.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Venäjän valtion TV:ssä riemuittiin Venäjän iskusta ukrainalaiseen sairaalaan.

        Totta, venäläisten viha ukrainan natseja kohtaan on syvää, eikä syyttä. Tällaista se sota on pitkän päälle. Rauhan tultua sadoittain ukrainan johtavia natseja tulee kuolemaan novitsokiin, luoteihin, poloniumiin jne. Ukrainan natsit ylittivät 2014 rajan josta ei ole paluuta, palkkana on kuolema.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Totta, venäläisten viha ukrainan natseja kohtaan on syvää, eikä syyttä. Tällaista se sota on pitkän päälle. Rauhan tultua sadoittain ukrainan johtavia natseja tulee kuolemaan novitsokiin, luoteihin, poloniumiin jne. Ukrainan natsit ylittivät 2014 rajan josta ei ole paluuta, palkkana on kuolema.

        Ukrainassa ei juurikaan ole natseja, mutta Venäjän propaganda valehtelee tavallisia omaa maataan puolustavia isänmaallisia ukrainalaisia muka natseiksi oikeuttaakseen rikollisen sotansa. Vain idiootit uskovat nuo Venäjän valheet.


    • Anonyymi

      Natsi kreml on terroristi solu, siviilien murhia, kansanmurhia yms. sairasta sakkia, kitukoot peljäten omassa vankilassa, heillä ei ole aitoa vapautta, etsintäkuulutus ja attentaatti pelko pitää huolen siitä.

    • Anonyymi

      Terroristi kreml on syyllinen sotarikoksiin ja vapaata riistaa, sen vuoksi heillä ei koskaan ole vapautta, ovat vankilassa aina.

    • Anonyymi

      Suurin on kai se että myöhästyi sodan aloituksesta. Venäjän olisi kuulunut hyökätä Ukrainnaan jo pari vuotta aikaisemmin.

      • Anonyymi

        Totta ja heti ydinpommi Kiovaan, silleenhän se usakin lopetti sodan Japanissa.


    • Anonyymi

      Kaikki nuo syytökset ovat perättömiä ja propagandaa.

      • Anonyymi

        🤣😂🤣


    • Anonyymi

      Kyllähän nuo kaikki on vakavia rikoksia, joista sivistys valtiossa joutuisi vankilaan.

    • Anonyymi

      Lapsellista trollaamista.

    • Anonyymi

      Jos Trump haluaisi historian suurmiesten joukkoon, hän laittaisi koko Alaskan kokoukseen tulevan Kremlin rikollisjengin häkkiin ja toimittaisi oikeuden eteen.
      Mutta se on samanlainen pupupöksy kuin Putin, rikollinen itsekin.

    • Anonyymi

      Butshan joukkomurha 2022

    • Anonyymi

      Ukrainalaisten lasten varastaminen ja venäläisten lasten tulevaisuuden varastaminen.

      • Anonyymi

        Da.


    • Anonyymi

      kreml on terroristi solu, siellä on niitä lavrovista alkaen patruun, kaikki saisivat saada mitä tilaavat.

    • Anonyymi

      Euroopan pitäisi määritellä osa Venäjää etupiireiksiin,kuten Kaliningrad.

    • Anonyymi

      Hyvä lista aloittajalta johon on kuitenkin syytä lisätä myös.
      SIVIILIEN KIDUTTAMINEN

    • Anonyymi

      Kyllä tuohon listaan on myös syytä lisätä ryöstely ja varastaminen.
      Nuo venäläisten geeneihin sisältyvät ominaisuudet.

    • Anonyymi

      Onko kukaan muistanut että kemiallisien aseiden käyttö on kielletty?
      Bunkkeripapan joukot eivät ainakaan.

    • Anonyymi

      Ei ole näyttänyt Bätmänille uutta ikkunaa ja sen hienoa näköalaa Venäjän korkeimmassa hotellissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nurnbergin 4 kohtaa istuvat puuttiniin mainiosti.

      • Anonyymi

        Jos se sinun ahdistustasi edes vähän helpottaa, niin ihan miten vaan.

        Ei hullun kanssa kannata väitellä.


      • Anonyymi

        Nürnbergin oikeusistuin oli vain KOSTOMIELISTEN lännen juutalaisten teatteri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos se sinun ahdistustasi edes vähän helpottaa, niin ihan miten vaan.

        Ei hullun kanssa kannata väitellä.

        Se voisi olla Putinin kanssa tosi. Pähkäjullu äijä se on,kun näkee 89 vuoden takaisia pikkunatsiukkoja kaikkialla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se voisi olla Putinin kanssa tosi. Pähkäjullu äijä se on,kun näkee 89 vuoden takaisia pikkunatsiukkoja kaikkialla.

        "Kansallissosialismi oli ekspansiivisen nationalistista, ihmisoikeuksia polkevaa ja epädemokraattista, ja siihen sisältyi myös rotuoppia ja antisemitismiä."
        Rotuoppi ja antisemitismi on vain sivujuonne.
        Ukrainassa oli 2014 länsimieliset hyvin nationalistisia, ihmisoikeuksia polkevia sekä epädemokraattisia. Tämä näkyi venäläisväestöön kohdistuneena terrorina ja maidanin väkivaltaisena mellakointina rehellisillä vaaleilla valittua johtoa kohtaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Kansallissosialismi oli ekspansiivisen nationalistista, ihmisoikeuksia polkevaa ja epädemokraattista, ja siihen sisältyi myös rotuoppia ja antisemitismiä."
        Rotuoppi ja antisemitismi on vain sivujuonne.
        Ukrainassa oli 2014 länsimieliset hyvin nationalistisia, ihmisoikeuksia polkevia sekä epädemokraattisia. Tämä näkyi venäläisväestöön kohdistuneena terrorina ja maidanin väkivaltaisena mellakointina rehellisillä vaaleilla valittua johtoa kohtaan.

        Venäjällä ei ole kymmeniin vuosiin rehellisiä vaaleja nähtykään. Vaalituloksen päättää kremlinukko etukäteen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        "Kansallissosialismi oli ekspansiivisen nationalistista, ihmisoikeuksia polkevaa ja epädemokraattista, ja siihen sisältyi myös rotuoppia ja antisemitismiä."
        Rotuoppi ja antisemitismi on vain sivujuonne.
        Ukrainassa oli 2014 länsimieliset hyvin nationalistisia, ihmisoikeuksia polkevia sekä epädemokraattisia. Tämä näkyi venäläisväestöön kohdistuneena terrorina ja maidanin väkivaltaisena mellakointina rehellisillä vaaleilla valittua johtoa kohtaan.

        Juuri länsimieliset ukrainalaiset halusivat demokratiaa eivätkä he terrorisoineet venäjänkielisiä ukrainalaisia.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Juuri länsimieliset ukrainalaiset halusivat demokratiaa eivätkä he terrorisoineet venäjänkielisiä ukrainalaisia.

        halusivat demokratiaa??? no miksi helvetissä ne sen sitten tuhosivat Maidanilla. Koeta nyt käsittää että Ukrainassa oli täysin rehelliset vaalit 2010. Oikeasti länsimieliset ukrainalaiset eivät kestäneet vaaleissa kärsittyjä tappioita ja alkoivat riehumaan.
        Näin oikeassa elämässä molok.


      • Anonyymi kirjoitti:

        halusivat demokratiaa??? no miksi helvetissä ne sen sitten tuhosivat Maidanilla. Koeta nyt käsittää että Ukrainassa oli täysin rehelliset vaalit 2010. Oikeasti länsimieliset ukrainalaiset eivät kestäneet vaaleissa kärsittyjä tappioita ja alkoivat riehumaan.
        Näin oikeassa elämässä molok.

        "halusivat demokratiaa???"

        Nimenomaan halusivat demokratiaa.

        "no miksi helvetissä ne sen sitten tuhosivat Maidanilla."

        Eivät tuhonneet, älä höpötä. Maidanilla vaadittiin Janukovitshia toteuttamaan vaalilupauksensa, joiden perusteella hänet valittiin presidentiksi.

        "Koeta nyt käsittää että Ukrainassa oli täysin rehelliset vaalit 2010."

        Minä olen sen käsittänyt ja sinullekin jo kertonut. Sinä itse vain olet niin tyhmä, että kuvittelet minun tuon muka kiistävän, vaikka kerron sinulle, että Ukrainassa oli rehelliset vaalit vuonna 2010.

        "Oikeasti länsimieliset ukrainalaiset eivät kestäneet vaaleissa kärsittyjä tappioita ja alkoivat riehumaan.
        Näin oikeassa elämässä molok."

        Haha. Valheellista paskaa. Janukovitsh valittiin niukasti presidentiksi vuonna 2010, koska hän lupasi vaalikamppailussaan viedä Ukrainan lähemmäksi EU:ta, jopa jäsenmaaksi asti. Ja Maidanin mielenosoitukset saivat alkunsa siitä, että hän petti tuon lupauksensa Venäjän painostuksen, kiristyksen ja lahjonnan vuoksi. Ja Maidanin väkivaltaisuudetkin aloittivat Janukovitshin omat turvallisuusjoukot Berkutit.


      • Anonyymi00151
        moloch_horridus kirjoitti:

        "halusivat demokratiaa???"

        Nimenomaan halusivat demokratiaa.

        "no miksi helvetissä ne sen sitten tuhosivat Maidanilla."

        Eivät tuhonneet, älä höpötä. Maidanilla vaadittiin Janukovitshia toteuttamaan vaalilupauksensa, joiden perusteella hänet valittiin presidentiksi.

        "Koeta nyt käsittää että Ukrainassa oli täysin rehelliset vaalit 2010."

        Minä olen sen käsittänyt ja sinullekin jo kertonut. Sinä itse vain olet niin tyhmä, että kuvittelet minun tuon muka kiistävän, vaikka kerron sinulle, että Ukrainassa oli rehelliset vaalit vuonna 2010.

        "Oikeasti länsimieliset ukrainalaiset eivät kestäneet vaaleissa kärsittyjä tappioita ja alkoivat riehumaan.
        Näin oikeassa elämässä molok."

        Haha. Valheellista paskaa. Janukovitsh valittiin niukasti presidentiksi vuonna 2010, koska hän lupasi vaalikamppailussaan viedä Ukrainan lähemmäksi EU:ta, jopa jäsenmaaksi asti. Ja Maidanin mielenosoitukset saivat alkunsa siitä, että hän petti tuon lupauksensa Venäjän painostuksen, kiristyksen ja lahjonnan vuoksi. Ja Maidanin väkivaltaisuudetkin aloittivat Janukovitshin omat turvallisuusjoukot Berkutit.

        Kerro milloin politikot on piirulleen pitänyt vaalilupauksensa, ei tuollainen vallan anastaminen joka Ukrainassa nähtiin kuulu demokratiaan.


    • Anonyymi

      lapsikaappaukset? Tarkoitat varmaan lasten heitteillejättöjä sota-alueella ja siitä seurannutta evakuointia turvaan Venäjälle.
      Ei nääs ole yhtäkään filmitodistetta että lapsia olisi viety väkivalloin vanhemmiltaan niitten läsnä ollessa.

      • Haha. Eikö Venäjä anna kuvat rikoksiaan? Tosiasiassa Venäjä varastaa miehittämillään alueilla ukrainalaislapsia jo synnytyslaitokselta, jos jommalla kummalla vanhemmalla ei ole Venäjän kansalaisuutta.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Haha. Eikö Venäjä anna kuvat rikoksiaan? Tosiasiassa Venäjä varastaa miehittämillään alueilla ukrainalaislapsia jo synnytyslaitokselta, jos jommalla kummalla vanhemmalla ei ole Venäjän kansalaisuutta.

        vai haha, no esitäpä tapahtumista video, ukrainalaiset ovat varmaan niitä kuvanneet sadoittain, kiitos.
        Olet tuuleen huutelija, ellet pysty todistamaan väitettäsi.


      • Anonyymi kirjoitti:

        vai haha, no esitäpä tapahtumista video, ukrainalaiset ovat varmaan niitä kuvanneet sadoittain, kiitos.
        Olet tuuleen huutelija, ellet pysty todistamaan väitettäsi.

        Miksi kuvittelet, että fasistinen diktatuuri Venäjä antaisi kuvata rikoksiaan? Sen sijaan joistakin lapsista on kyllä kuvia ja videoita, kun heidät on saatu palautettua vanhemmilleen. Mutta heitä on vain murto-osa kaikista varastetuista lapsista.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Miksi kuvittelet, että fasistinen diktatuuri Venäjä antaisi kuvata rikoksiaan? Sen sijaan joistakin lapsista on kyllä kuvia ja videoita, kun heidät on saatu palautettua vanhemmilleen. Mutta heitä on vain murto-osa kaikista varastetuista lapsista.

        eivätkö ukrainalaiset osaa kuvata? Voi molok parkaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        eivätkö ukrainalaiset osaa kuvata? Voi molok parkaa.

        Kuvitteleeko tiltuparka Venäjän mitä hirvittävimpiä sotarikoksia olemattomiksi sen vuoksi, että tuo fasistinen diktatuuri estää niitä kuvaamasta?


      • Anonyymi

        Turvaan Venäjälle? Hyvä vitsi trollilta. Onnittelut suuresta huumorintajusta?


    • Anonyymi

      Tuossa tiltuloiselle muutama pätkä videoita YLE:n jutussa:
      https://yle.fi/a/74-20016234

      Wikipedian jutussa on 43 lähdettä, en tiedä onko niissä videoita:
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Ukrainalaislasten_pakkosiirrot_Venäjälle

      Tiltuloinen tietysti väittää kaiken lavastetuksi ja lännen propagandaksi. Turha hänelle on mitään videoilla yrittää todistaa. Me normaalia kritiikkiä käyttävät lukijat sen sijaan ymmärrämme, ettei tuollaiset määrät luotettavien medioiden ja tutkijoiden materiaalia voi mitenkään olla yhdessä sovittua valetta.

      • Anonyymi

        hehhhe, yksi lapsi joutuu naisen syliin, saattaa olla äiti. ei molok, ei mene läpi.


      • Anonyymi kirjoitti:

        hehhhe, yksi lapsi joutuu naisen syliin, saattaa olla äiti. ei molok, ei mene läpi.

        Tuossa videota 8:sta Venäjän rikollisesti kaappaman lapsen palautuksesta:

        https://www.youtube.com/watch?v=fwJQBPWwtdA


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Tuossa videota 8:sta Venäjän rikollisesti kaappaman lapsen palautuksesta:

        https://www.youtube.com/watch?v=fwJQBPWwtdA

        8?,no voi kauheeta, puuttuuko vielä 13992 vai? Täyttä paskan höpinää koko lapsikaappausjuttu.


      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        8?,no voi kauheeta, puuttuuko vielä 13992 vai? Täyttä paskan höpinää koko lapsikaappausjuttu.

        Satoja lapsia on jo saatu palautettua kymmenistä tuhansista Venäjän varastamista ukrainalaisista lapsista. Voit ihan itse etsiä videoita noista palautustapahtumista, jos ne kiinnostavat niin kovasti tai epäilet, ettei niitä ole olemassa. Mutta tuossa oli yksi sellainen taappaus, jossa 8 lasta palautettiin, tällä kertaa Melanie Trumpin ansiosta.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Satoja lapsia on jo saatu palautettua kymmenistä tuhansista Venäjän varastamista ukrainalaisista lapsista. Voit ihan itse etsiä videoita noista palautustapahtumista, jos ne kiinnostavat niin kovasti tai epäilet, ettei niitä ole olemassa. Mutta tuossa oli yksi sellainen taappaus, jossa 8 lasta palautettiin, tällä kertaa Melanie Trumpin ansiosta.

        Ei kuules kiinnosta, hyvä kun veivät lapset sodalta turvaan, sinä olisit toivonut että ne tapetaan, kuten ihailemasi maat tekevät.



      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei kuules kiinnosta, hyvä kun veivät lapset sodalta turvaan, sinä olisit toivonut että ne tapetaan, kuten ihailemasi maat tekevät.

        Venäjä ei vie ukrainalaisia lapsia sodalta turvaan, vaan varastaa heitä vanhemmiltaan samaan aikaan, kun se houkuttelee venäläisiä perheitä muuttamaan itä-Ukrainaan ukrainalaisilta varastamiinsa asuntoihin.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Mutqu mutqu. Venäjän rikokset eivät muutu hvyiksi sillä, että joku muukin on on tehnyt rikoksia tai osallistunut lasten kuolemiin.

        taas mutkuttelet, esitin vaan oikeat lasten tappajat sinulle. Jos jokin maa on sotarikollinen, se on usa, toisena israel. Nämä ovat vaan kylmiä faktoja.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Venäjä ei vie ukrainalaisia lapsia sodalta turvaan, vaan varastaa heitä vanhemmiltaan samaan aikaan, kun se houkuttelee venäläisiä perheitä muuttamaan itä-Ukrainaan ukrainalaisilta varastamiinsa asuntoihin.

        Kyllä vei turvaan sota-alueelta, fakta on faktaa, olet murhaaja, sinut pitäisi tuomita elinkautiseen lasten tappamiseen yllyttämisestä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        taas mutkuttelet, esitin vaan oikeat lasten tappajat sinulle. Jos jokin maa on sotarikollinen, se on usa, toisena israel. Nämä ovat vaan kylmiä faktoja.

        Mutqu-mutquttelija olet vain sinä itse. Venäjän sotarikoksia ei tee yhtään vähemmän tuomittaviksi se, että joku muukin on tehnyt sotarikoksia. Ja nyt puhutaan nimenomaan Venäjän sotarikoksista, vaikka sinä haluaisit vaihtaa puheenaiheen muiden maiden sotarikoksiin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä vei turvaan sota-alueelta, fakta on faktaa, olet murhaaja, sinut pitäisi tuomita elinkautiseen lasten tappamiseen yllyttämisestä.

        Tiltuhan meni jo täysin sekaisin.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Tiltuhan meni jo täysin sekaisin.

        ei suinkaan, sinä olet lasten tappamisen kannalla, pidät sitä parempana tekona kuin sota-alueelta pois siirtämisen. Näin on pakko tulkita kantasi, miksi muuten mutkuttelisit.


      • Anonyymi kirjoitti:

        ei suinkaan, sinä olet lasten tappamisen kannalla, pidät sitä parempana tekona kuin sota-alueelta pois siirtämisen. Näin on pakko tulkita kantasi, miksi muuten mutkuttelisit.

        Kuten sanoin, tiltu meni jo täysin sekaisin.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Mutqu-mutquttelija olet vain sinä itse. Venäjän sotarikoksia ei tee yhtään vähemmän tuomittaviksi se, että joku muukin on tehnyt sotarikoksia. Ja nyt puhutaan nimenomaan Venäjän sotarikoksista, vaikka sinä haluaisit vaihtaa puheenaiheen muiden maiden sotarikoksiin.

        Sotarikos tuomioistuimessa haagissa on nyt vaan nii pitkä jono, jotta ensin sun on molo annattava tuomiot USA:n, Britannian, ISRAELIN ja muutaman Afrikan maan diktaattoreille.

        Pidähän molo kiirettä. Niitä tulloo koko ajan lisää. Ukrainasta tulee takuulla rosvoja JA PALJON!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sotarikos tuomioistuimessa haagissa on nyt vaan nii pitkä jono, jotta ensin sun on molo annattava tuomiot USA:n, Britannian, ISRAELIN ja muutaman Afrikan maan diktaattoreille.

        Pidähän molo kiirettä. Niitä tulloo koko ajan lisää. Ukrainasta tulee takuulla rosvoja JA PALJON!

        Meinaat siis, että Ukraina saa kaikki sinne hyökänneet venäläiset vangeiksi.


    • Anonyymi

      Syntymänsä. Suurin rikos ihmiskuntaa kohtaan.

      • Anonyymi

        Ois kannattanut laskea lakanoille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ois kannattanut laskea lakanoille.

        molo olis pitäny antaa kissalle niinku lapsenpäästäjä ehdotti


    • Anonyymi

      Ainoa virhe minkä Puuttin on tuossa Ukrainan erikoisoperaatiossa tehnyt on se, ettei Puuttin ole vieläkään käyttänyt ydinasetta ja sillä SÄÄSTÄNYT IHMISHENKIÄ!

      USA:n tiedemiehet ovat nimittäin todenneet Hiroshiman ja Nagasakin JOUKKOTUHONTA ydiniskujensa jälkeen, että Ydinaseiden käyttö ja nimenomaan siviiilejä vastaan SÄÄSTÄÄ IHMISHENKIÄ.

      • Anonyymi

        Ei ne enää toimi. Ruostuneita,säteilynsä loppuunkuluneita romuja. Ylläpito ja huolto eivät kuulu venäläiseen tyyliin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ne enää toimi. Ruostuneita,säteilynsä loppuunkuluneita romuja. Ylläpito ja huolto eivät kuulu venäläiseen tyyliin.

        Voi sitä kuitenkin yrittää. Suattavathan ne toemia tai sitte ei?

        Aika hyvä ZÄÄNSSI Ukroilla olis selvitä iskusta 50/50.


    • Anonyymi00146

      Sotarikoksia siksi kun ihmiset ei halua kommunismiin takaisin.

    • Anonyymi00147

      Lasten varastaminen.

    • Anonyymi00148

      Pysäköintivirhemaksun oli saanut Ladallaan, mutta sekin oli peruttu kun kävi selville et kenenkä auto oli.

    • Anonyymi00150

      Aikaisemman Ukrainan presidentin länsimielisen Viktor Jushtshenkon myrkyttäminen puhdistetulla dioksiinillä mitä ei luonnossa esiinny. 2004.

    Ketjusta on poistettu 46 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      37
      3548
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      3318
    3. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      146
      3127
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2635
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      74
      2615
    6. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1435
    7. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1428
    8. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      397
      1158
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      52
      1069
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      900
    Aihe