Grammari tänään Järviradiossa. Juontaja puhuu puhelinlinjoista, avustajan CD-levyn etsimisestä jne. Meinasimme kuolla nauruun. Nykypäivänä ei ole totta.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Ohjelmasta saa aina parhaat viikon naurut! pakko kuunnella.
Vain uudet soittajat. Ikinä ei ole ollut yhtään uutta, Risto koski tl, Pertti mäntyharju... Turun tyttö, Rauman Hilkka, Tuula Joensuu...On Hyvinkään selittäjää ja runonlausujaa.
Mutta parhaat naurut saa kun ääneen tulee Muka juonta Vivi. Minä lähetin sinulle sukat, tuliko paketti, nähdään aamulla...Kilikali koli ja välillä on levyt hukassa ja mikrofoni suoraan lähetykseen auki kun puhuyaan Alman ja Veikon finnistä takapuolessa...sitten väliin paskanen Nauru heheeeehhhee. Ollaan kuin jehovantodiatajien valtakunnansalilla nuollen kaikkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l275931Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni48727- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35584- 52564
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona31494- 48477
- 44460
- 30459
- 38450