Tämä tapahtui kun olin kävelemässä yksin metsässä. Olin ottamassa vähän hermolomaa Arizonan metsissä ja kuljin metsään muotoutunutta pientä kinttupolkua. Olin jo aika kaukana asutuksesta ja polun kunnosta näin ettei se ollut kovinkaan suosittu patikointireitti. Kun kulkeuduin syvemmälle metsään se muuttui entistä synkemmäksi. Aloin näkemään ympärilläni kuolleita kasveja ja sen sellaista joka ei mielestäni sopinut ympäristöön.
Sitten kuulin jotain omituista. Jonkin matkan päästä kuulin vihellysmäisen äänen. Tämä oli omituista sillä se ei kuulostanut miltään tuntemaltani eläimeltä. Jatkoin tästä huolimatta matkaani. Kun olin kulkenut vielä vähän syvemmälle metsään niin törmäsin omituiseen rakennelmaan. Se näytti majalta joka oli tehty oksista. Katselin sitä ihmetellen ja kuulin jälleen vihellyksen, tällä kertaa lähempää kuin aikaisemmin.
Aloin katselemaan ympärilleni ja yllätyksekseni näin vuohen vähän matkan päässä minusta. Vuohi ei näyttänyt tavalliselta kotieläimeltä vaan siinä oli jotain omituista. Vuohen silmät tuijottivat suoraan minuun ja voisin vannoa että sen kasvoilla oli jonkinlainen ilme. Sitten vuohi vihelsi. Kuulin sen selvästi ja näin kuinka vuohen suu teki liikkeen. Tässä vaiheessa otin jalat alleni ja pakenin paikalta.
Myöhemmin olen pohtinut oliko tuo vuohi jokin yliluonnollinen olento. Sen tiedän että tavallinen lemmikkivuohi ei olisi missään nimessä ollut tuollaisessa metsässä saati viheltänyt.
Väitetty tositarina Arizonan metsistä
4
228
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän tarinoita riittää. Niiden keksimisestä oikein maksetaan.
- Anonyymi
Lienee käännös jenkkilän tarinoista.
- Anonyymi
Mä muistan tän tilanteen hyvin.
Olin Jaskan kanssa siellä puskassa kun Olli oli pukenut päälleen sellasen vähän vuohelta näyttävän naamiaispuvun.
Vähänkö poikien kanssa naurettiin kun toi hörhö juoksi kompastellen huutaen pakoon.
Meillä on siitä jopa videota. - Anonyymi
Tubessa on paljon videoita aiheesta. Kryptidit, muotoamuuttavat henget, skinwalkerit, ihmisiä metsästävät (kuulemma) henkityypit, shamaanivelhot jne. Tai sitten alueella on tapahtunut jotain, historia tai palvontamenot. Ehkä joku saa selvää mikä se oli vai heijastuksia jostain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999