Liikuntahallinpalo tuhopoltto

Anonyymi-ap

Varmasti eteisessä viallisia laitteita, säilytetty tavaraa joka ei sinne kuulu ja tuskin on hälyttimet toimineet? Tulee kalliiksi myös kunnalle.

8

1523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seis nyt. Siis tutkitaan tuhopolttona. Varmasti on myös muuta tutkintalijaa. Vimpelin juorumyllyn tietäen ukot jo varmaan osaavat nimetä jo syyllisen/syylliset.

      Vakaasti. Siellä hallilla on maailman sivu tenavat käyneet leikkimässä kun ovi on auki. Nyt tietty myöhäistä tästä mainita mutta onko vanhemmat olleet tietoisia jälkikasvunsa liikkeistä. Tottavie toivon, että ei ole tuhopoltto. ihan vaan jo tekijänja läheisten takia.

      • Anonyymi

        Mistä tiedät, että tekijä on lapsi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä tiedät, että tekijä on lapsi?

        Siitä uutisoitiin, että on lapsi.


    • Anonyymi

      Poliisilla on tiedotteen mukaan epäity asiassa.

    • Anonyymi

      kersat tekevät tik-tokkiin videoita

    • Anonyymi

      Eiköhän kameroissa näy, jos on sisäänkäynnistä/eteisestä kysymys. Vakio kamerakohteita.

    • Anonyymi

      Kuulema kiusattu koulussa. Miksi piti viritellä tulet hallilla eikä esim mettässä tai oman kodin tuulikaapissa. Edelleen en ymmärrä. Eipä ymmärtänyt sytyttäjä miten pilasi oman ainoan elämän

      • Anonyymi

        Eihän se liikuntahalli mikään hänen kiusaajiensa halli ollut. Kaikkia näitä kiusaamisselityksiä ei vain kannata uskoa. Joskus muut lapset myös karttavat, jos huomaavat, että toisessa on jotain hyvin epäilyttäviä piirteitä.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      268
      4675
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3030
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      25
      2827
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1409
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1282
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe