Maa joka sitä ainoana maailmassa käyttänyt. Viattomia siviileitä vastaan. Varmaan tyhmemmällekin alkaa selviämään mikä tyranni valtio kyseessä !
USA uhkailee Irania ydinpommilla
7
138
Vastaukset
- Anonyymi
Putlerin alamainen Krasnovi toimii Putlerin komentojen mukaan, näytelmä jatkuu kunnes öljynhinta on 2x..
Ja USA tuhlannut miljardeja näytelmään. - Anonyymi
Hienosti on Suomi hoitanut sotaintoiluhommansa. Tuemme täysillä USA:n ja Israelin riehumista ja uhkailua ydinaseella. Kiitämme erityisesti kepua ja vasemmistolittoa, jotka ovat nostaneet kädet täydellisesti pystyyn kokoomuksen ja fanaattisten vihreiden edessä. Saamme tästä vielä maailmansodan.
- Anonyymi
Trump ei välitä jos maailma tuhoutuu, sillä on elinaikaa alle 6kk, koska virtsarakko poistettu, putkeen kusee, ja pussi täyttyy, hulluja ei maailma tarvi, Putler joutaa myös pois ja Netanjahu kim , ja kiinan johtaja, silloin maailma pelastuis, mut nyt ei ehdi, sota on alkanut.
- Anonyymi
Tämän ajan sodan logiikkaa on siis että atomipommia käyttänyt maa uhkaa ydinaseella maata, jolla ydinasetta ei ole, ettei tämä yrittäisi sellaista hankkia.
Ja väitteellä, että yrittää se kuitenkin, aloittaa pommitukset maan ydinlaitoksia vastaan.
Tämä siis rauhan ja ydinturvallisuuden vuoksi.
Tällaisissa käsissä ollaan maailmassa ja nyt myös meilläkin.Historiaa tuntemattomille muistutan, että atomipommin asekäytöstä on 80 (kahdeksankymmentä) vuotta aikaa ja maailma muuttunut siitä ihan hel-ve-tis-ti.
Ydinpommeja on valmiina tai työn alla monilla valtioilla, joista vain yksi on julistanut tuhoavansa erään toisen valtion kunhan pystyy, ja semmoinenhan onnistuu vain ydinpommilla.- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Historiaa tuntemattomille muistutan, että atomipommin asekäytöstä on 80 (kahdeksankymmentä) vuotta aikaa ja maailma muuttunut siitä ihan hel-ve-tis-ti.
Ydinpommeja on valmiina tai työn alla monilla valtioilla, joista vain yksi on julistanut tuhoavansa erään toisen valtion kunhan pystyy, ja semmoinenhan onnistuu vain ydinpommilla.Se atomipommia käyttänyt valtio ei vain ole muuttunut, ainakaan rauhanomaisempaan suuntaan, vaan oltuaan sen kahdeksankymmenen (80) vuoden ajan maailman hegemoni, jatkaa kuin ei maailma koskaan muuttuisi, ja olisi jo muuttunutkin.
Pysyvä sota ja hyökkäykset eri kohteisiin kuitenkin nostattavat jo vastustusta maailmassa siihen malliin että yksinapaisuudella on lopun ajat käsillä.
Uhrautuminen sellaisen maailmanjärjestyksen puolesta enää on täydellisen jälkijättöistä ja pienille maille, kuten Suomi, hyvin tuhoisaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433593- 362234
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321875- 171619
- 161576
- 231558
- 241407
- 141277
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai801273Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881222