Uusi vs. Vanha?

Paha ongelma, katsoako vanhaa ja hyvää elokuvaa, jonka on ennen nähnyt vai uutta elokuvaa, jota ei ole nähnyt? Tavallaan siinä ottaa riskin, että se uusi on ihan pska. Mutta any hoo, elämä on yhtä riskinottoa 🤷‍♂️
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse olen katsonut monta vuotta pelkästään elokuvia, joita en ole aikaisemmin nähnyt. Vois niitä parempia alkaa katsoon jo toiseen kertaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paha ongelma, katsoako vanhaa ja hyvää elokuvaa, jonka on ennen nähnyt vai uutta elokuvaa, jota ei ole nähnyt? Tavallaan siinä ottaa riskin, että se uusi on ihan pska. Mutta any hoo, elämä on yhtä riskinottoa 🤷‍♂️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu