Olen pettynyt Halosen 12 vuoden saldosta
Äänestin 2 kertaa Halosta presidentiksi
Anonyymi-ap
9110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minä kanssa äänestin. En ole pettynyt.
Halosen ansioita ovat ihmisoikeuksien, tasa-arvon ja sosiaalisen oikeudenmukaisuuden edistäminen sekä Suomen roolin vahvistaminen kansainvälisissä tehtävissä. Hän oli myös Suomen ensimmäinen naispresidentti, mikä itsessään oli merkittävä saavutus.
¤
- Minä En Äänestänyt Koskaan - SDP:n Sosialisti Halosta - ! - En Koskaan - !
- Se on lisäksi PUNIKKI-Kommunisti - ! - SiiS - SELKÄÄN-PUUKOTTAJA - !
¤
Korkki kiinni nyt jo, persu.
Pääasia että islamisaatio jatkuu SUOMESSA, niin kauan että sitä ei voida enää pysäyttää…
Saattaa tulla demareiden muslimiveljeskuntalaisille ”ullatuksena” miten SETALAISILLE käy sen jälkeen…
Kyllähän vaikutelman sai että miinojen kieltäminen oli tarkoitus auttaa Putin valloittamaan suomi......tiitisen lista kertoisi tästäkin paljon.
Pettynyt olen minäkin, äänestin Halosta, kun piti valita Halonen tai Esko Aho, luulin valinneeni paremman, koska Aho olisi ollut kurjaakin kurjempi valinta.
Tarja pääsi helpolla. Maailmanpoliittinen tilanne oli vakaa. Kaikki Euroopan johtajat luottivat Putteen. Talouskin skulasi kohtuullisesti.
Halosta kiinnosti vain vähemmistöt, ei suomalaiset tavalliset ihmiset.
Oli suomalainen nainen. Sai äänemme kuuluviin kansainvälisillä foorumeilla. Olen ylpeä edelleenkin!
Sieltä se Suomen maine kasvoi!
Nyt äärioikeistohallitus on tuhrinut sitä, toivottavasti vain väliaikaisesti!