Omat juomat

Anonyymi-ap

Miksi ei saisi olla omia juomia, kuten vesipullo, jos vaikka tilaa pizzan tai hampurilaisen, jos ei kerran edes vesi kuulu mukaan, jos tilaat pizzan/hampurilaisen.
Voihan ihminen terveytensäkin perusteella olla oikeus juoda vettä, ei sitä voi ravintoloitsija kieltää, jos syö terassilla ja on reppu mukana.
Kun katsoo vaikka pizzojen/hampurilaisten hintoja, niin jos pizza maksaa 12-20€ ja hampurilainen 10-18€, niin kyllä sen hintaiseen tuotteeseen pitää sisältyä vähintään lasillinen vettä, jonka hinta ei ole kuin muutama sentti korkeintaa.
Miksi pitäisi maksaa ravintolan tarjoamasa juomasta vielä pari euroa kalliin pizzan/hampurilaisen lisäksi.
Aika erikoista, jos lounas ajan jälkeen ei hanavettä saisi ruokajuomaksi ilmaiseksi, jos kerran saa ilmaisen virvoitusjuoman lounas aikaan.

5

93

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa varmaan valita tarkemmin missä syö. Itse en taida olla oikein koskaan syönyt sellaisessa paikassa, jossa hanavettä ei saisi ilmaiseksi kannussa pöytään . Jos nyt jätetään pikaruokapaikat pois laskuista.

    • Anonyymi

      Taskumatti mukaan pikaruoka paikkaankin, voi huomaamattomasti muuntaa esim. cokiksen rommikolaksi... salaa.

    • Anonyymi

      Milläpä se ruoan tarjoaja todentaa sen mitä siinä putelissasi oikeasti on, jos on esim alkoholia niin anniskeluoikeudeton joutuupi pulaan sen vuoksi että paikalla nautitaan alkoholia

    • Anonyymi

      Koska yrittäjä haluaa rahaa

    • Anonyymi
      UUSI

      Tota, vähän erikoista, jos ei vettä saa kun tilaat pizzan tai hampurilaisen, mutta wc:ssä saat käydä ilmaiseksi.
      Erikoista, jos ruokajuomasta laisillisesta vettä joudut maksamaan, mutta wc:ssä voit lorottaa vettä ilmaiseksi.
      Yhden wc pöntön vetämisessä menee ainakin 10 vesilasillista vettä ja voit janosi myöskin sammuttaa juomalla kraanasta vettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3585
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2480
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      593
      2273
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2026
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      76
      1730
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1658
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1648
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      1546
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1446
    10. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      94
      1427
    Aihe