Samanlaista toimintaa kuin olemassaolemattomien tuotteiden myyminen esim. tori fi tai vastaavassa paikassa.
Työministeriö saisi realistisemman laskelman avoimista työpaikoista jakamalla niiden määrän kahdella.
Työministeriö saisi realistisemman laskelman avoimista työpaikoista jakamalla niiden määrän kahdella.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Puhelinmyyntiä, markkinointia nollatuntisopimuksilla ihmeellisen pistesysteemin kautta! Näitä on Työmarkkinatori pullollaan.
Pelkkää paskaa. Osoittaa viranomaisten tyhmyyttä sallia julkaista valetyöpaikkoja.
Puhelinmyyjistä pitäisi maksaa jotain tapporahan tapaista. Tuollaisen palkkionmetsästäjän homman voisin kyllä ottaa.
Juu, feikkipaikkoja suurin osa.
Totta.
Työmarkkinatorilla kun on ilmoitettu avoin työpaikka johonkin tiettyyn hommaan ja menet tekemään siihen hakemuksen, et voikaan hakea kys paikkaan. Joudut rustaamaan jumalattoman pitkän syväanalyyttisen kaavakkeen jossa kartoitetaan koko elämäsi lähestulkoon veriryhmää myöten.
Kaavakkeessa kysytään minkä alan työtä haluat tehdä ja millä paikkakunnalla.
Haet tiettyä työpaikkaa x josta oli selvä kuvaus työmarkkinatorin sivulla. Ja sitten hakemuksessa kysytään minkä alan töitä ja missä kaupungissa haluat tehdä.
Ne on kaikki ilmoitukset kusetusta.
Suomi on keisari ilman vaatteita. Kaikki on valetta.
Suomi on mätäpaise joka elämän alueella.
Suomi on jo kirosana kuin ryssänmaakin.
Käytän kaikkia muita hakukanavia mutta tuohon Työmarkkinatoriin en koske, aivan liian sekava ja vaatii liikaa tietoja.
max. kusetusta