Valetyöpaikkoja on todella paljon.

Anonyymi-ap

Samanlaista toimintaa kuin olemassaolemattomien tuotteiden myyminen esim. tori fi tai vastaavassa paikassa.

Työministeriö saisi realistisemman laskelman avoimista työpaikoista jakamalla niiden määrän kahdella.

9

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhelinmyyntiä, markkinointia nollatuntisopimuksilla ihmeellisen pistesysteemin kautta! Näitä on Työmarkkinatori pullollaan.

      • Anonyymi

        Pelkkää paskaa. Osoittaa viranomaisten tyhmyyttä sallia julkaista valetyöpaikkoja.


      • Anonyymi

        Puhelinmyyjistä pitäisi maksaa jotain tapporahan tapaista. Tuollaisen palkkionmetsästäjän homman voisin kyllä ottaa.


    • Anonyymi

      Juu, feikkipaikkoja suurin osa.

    • Anonyymi

      Totta.

      Työmarkkinatorilla kun on ilmoitettu avoin työpaikka johonkin tiettyyn hommaan ja menet tekemään siihen hakemuksen, et voikaan hakea kys paikkaan. Joudut rustaamaan jumalattoman pitkän syväanalyyttisen kaavakkeen jossa kartoitetaan koko elämäsi lähestulkoon veriryhmää myöten.

      Kaavakkeessa kysytään minkä alan työtä haluat tehdä ja millä paikkakunnalla.

      Haet tiettyä työpaikkaa x josta oli selvä kuvaus työmarkkinatorin sivulla. Ja sitten hakemuksessa kysytään minkä alan töitä ja missä kaupungissa haluat tehdä.

      Ne on kaikki ilmoitukset kusetusta.

      Suomi on keisari ilman vaatteita. Kaikki on valetta.

      • Anonyymi

        Suomi on mätäpaise joka elämän alueella.
        Suomi on jo kirosana kuin ryssänmaakin.


    • Anonyymi

      Käytän kaikkia muita hakukanavia mutta tuohon Työmarkkinatoriin en koske, aivan liian sekava ja vaatii liikaa tietoja.

    • Anonyymi

      max. kusetusta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe